Veľká golfová udalosť, Ryder Cup 2023, je už predo dvermi. Celý golfový svet sa teší na súboj tých najlepších hráčov USA a výberu Európy, ktorí budú tri dni bojovať o jednu z najprestížnejších trofejí v histórii športu. Tohtoročný Ryder Cup hostí rímsky Marco Simone Golf and Country Club. Hoci to do Ríma nie je ďaleko, mnohí si tento športový zážitok budeme vychutnávať v pohodlí svojich obývačiek. K zaručenej atmosfére Ryder Cupu prispeje určite aj skvelý bourbon Elijah Craig, ktorý sa stal oficiálnym partnerom Ryder Cupu.

Elijah Craig, známy aj ako „otec bourbonu“, sa stal prvým liehovarníkom, ktorý svoj bourbon nechal dozrieť v opálených dubových sudoch. Číra, nezrelá kukuričná whisky sa premenila na odvážnu jantárovú kvapalinu s charakteristickou jemnou chuťou, ktorá robí bourbon tým, čím je dnes. Vplyv komunity Elijah Craig v súčasnosti pokračuje aj prostredníctvom udalosti Elijah Craig Old Fashioned Week, na ktorej sa vyzbierajú peňažné dary v hodnote až 300 000 dolárov. Tieto dary sú následne venované organizáciám, ktoré podporujú pohostinský priemysel. Rada Elijah Craig z dielne liehovaru Heaven Hill, najväčšej nezávislej, rodinnej spoločnosti a druhého najväčšieho držiteľa Kentucky bourbonu na svete, zahŕňa: Elijah Craig Small Batch, Kentucky Straight Bourbon Whiskey, Elijah Craig Straight Rye Whiskey, Elijah Craig Toasted Barrel, Kentucky Straight Bourbon Whiskey, Elijah Craig Barrel Proof, Kentucky Straight Bourbon Whiskey a Elijah Craig 18-Year-Old Single Barrel, Kentucky Straight Bourbon Whiskey. Značka Elijah Craig získala niekoľko ocenení: Whisky Advocate’s Whisky of the Year, Best Small Batch Bourbon, Double Gold na San Francisco World Spirits Competition, World’s Best Small Batch Bourbon, Best Kentucky Small Batch Bourbon na Whisky Magazine’s 2023 World Whiskies Awards. Viac informácií nájdete na webovej stránke www.elijahcraig.com.

Liehovar Heaven Hill vám pripomína: „Rozmýšľajte. Pite s rozumom.“

U nás si môžete oficiálny bourbon Ryder Cupu objednať na stránke www.mabo.sk alebo si ho vychutnať v každom dobrom golfovom klube.

Komentáre