Prvú májovú stredu odštartovala GolfZóna Tour už svoju deviatu sezónu. Otvárací turnaj Birdie Country Open hostilo ihrisko GC Welten Báč, na ktorom sa v minulom roku hralo záverečný finálové turnaj predošlého ročníka. Turnaj bol plne obsadený a všetci zúčastnení hráči si mohli hneď na úvod vychutnať Welcome Drink, Jack Daniels Tennessee Fire, ktorý v špeciálnom chladiacom stroji poskytol dodávateľ tejto značky, spoločnosť Koft s.r.o. Samotný turnaj prebiehal vo skvelej atmosfére a hoci ho v závere poznačil mierny dážď, hráčom to nevadilo. Zaujímavosťou bola skutočnosť, že na rovinatom ihrisku GC Welten bola takmer bezvetrie, čo tu skutočne býva neobvyklé. Aj tento fakt určite prispel k tomu, že sa na turnaji zrodilo niekoľko zaujímavých výsledkov. Celkovým víťazom súťaže Stableford Brutto sa stal Juraj Šitina, ktorý zahral výborných 75 rán (+3) a nazbieral 33 bodov. Pod hranicu 80 rán sa dostal ešte Ján Bolf a Roland Hnilica.

Súboj o miesta na stupni víťazov v hlavných kategóriách Stableford Netto bol veľmi tesný. V ženskej kategórii o umiestnení na druhom a treťom mieste rozhodoval lepší záver súťažného kola, ktorý mala lepší Micheale Kaňová a obsadila druhé miesto. Vďaka lepšiemu záveru odsunula na tretie miesto Margitu Pňačkovú, obe získali celkovo 35 bodov. S náskokom troch bodov si prvenstvo v tejto kategórii vybojovala Zuzana Jurkovičová. V kategórii Seniorov to bolo rovnaké. Na treťom mieste skončil Ľubomír Miščík s celkovým počtom bodov 37. Rovnaký počet bodov, ale lepší záver kola mal Ján Bolf, čo pre neho znamenalo druhé miesto. Víťazom seniorskej kategórie sa stal Ladislav Matta, ktorý zahral 84 rán a nazbieral 42 bodov. V kategórii Mužov sa na treťom mieste umiestnil Martin Šulák, ktorý získal 37. Rovnaký počet bodov mali ešte ďalší traja hráči, ale opäť rozhodoval lepší záver kola. Len o jeden bod viac mal na svojom konte Martin Sura, čo mu však stačilo na druhé miesto. Titul si odniesol Matúš Repka, ktorý zahral 41 bodov.

Všetci ocenený v troch hlavných kategóriách sa svojimi výkonmi kvalifikovali na národné finále Majstrovstiev sveta golfových amatérov, ktoré sa odohrá 11. a 12. októbra na ihrisku Green Resort Hrubá Borša, pretože GolfZóna Tour 2017 je, rovnako ako v minulej sezóne, kvalifikačnou túrou národného finále. Rovnako si z turnaja odniesli originálne ceny, ktoré do súťaže vyrobila značka Birdie Country, ktorú už tradične zastupovala jej duša, Slávka Tajcnárová. V tomto roku priniesla GolfZóna Tour aj jednu novinku. Rozhodla sa pomáhať tým, ktorý našu pomoc potrebujú. Za každého účastníka na každom turnaji GolfZóna Tour 2017 poputuje 5 EUR na konto občianskeho združenia ULITA, ktorého hlavnou činnosťou je realizácia programu Komunitné centrum Kopčany. Rovnaká suma poputuje na rovnaké miesto aj za každé birdie, zahrané na turnajoch GolfZóna Tour 2017. Z úvodného turnaja deviateho ročníka GolfZóna Tour poputuje na konto ULITY celkovo rovných 400,- EUR. Vstup do nového ročníka sa vydaril a organizátorom zostáva už len veriť, že o nasledujúce turnaje bude rovnaký záujem, ako o ten úvodný.

 

Fotogaléria z turnaja tu.

Komentáre