Jubilejný XV. ročník K+K Monarchie Trophy, ktorý sa cyklicky odohráva na golfových ihriskách zúčastnených krajín, malo tento rok tú česť hostiť Slovensko. Turnaj seniorských reprezentačných výberov šiestich krajín bývalej Rakúsko-Uhorskej monarchie, Rakúska, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, Česka a Slovenska, hostilo mesto Skalica a tunajší golfový klub v dňoch 28.-31.7.2014. Záštitu nad celým podujatím prevzal primátor mesta Ing. Stanislav Chovanec a bol organizátorom turnaja skutočne veľkou oporou. Kráľovské mesto Skalica sa o účastníkov turnaja staralo skutočne kráľovsky.

Úvod turnaja obstaralo slávnostné otvorenie v reprezentačných priestoroch jezuitského kostola v centre Skalice. Po príhovoroch primátora mesta a prezidenta Asiociácie Seniorských Golfistov Slovenska Petra Gála bol turnaj otvorený. Účastníkov čakal malý otvárací večierok a v utorok ráno sa mohli rozpútať boje o titul víťaza. V turnaji K+K Monarchie Trophy súťažia za každú krajinu dve šesťčlenné družstvá v kategórii BRUTTO a NETTO. Súťaž je rozdelená do troch hracích dní. V prvom dni hrajú dvojice systémom stableford Four Ball – Best Ball, druhý deň dvojice systémom stableford Greensome a tretí deň patrí singlovej súťaži stableford. V prvých dvoch hracích dňoch sa do výsledku družstva započítavajú dva najlepšie výsledky z troch možných a v tretí hrací deň turnaja štyri najlepšie výsledky zo šiestich možných. Súčet týchto výsledkov určí výsledok celého družstva v súťaži.
V úvodnom hracom dni potvrdili vysoké ambície hráči Rakúska v kategórii BRUTTO, ale rozdiel pred druhým Českom a tretím výberom zo Slovenska bol minimálny. V súťaži NETTO sa na prvé miesto dostali naši reprezentanti a pred druhými Čechmi viedli o štyri rany. Druhý hrací deň mal prevetrať poradie v súťaži, ale nebolo tomu úplne tak. Formát Greensome, teda Foursome s výberovým odpalom nepriniesol žiadne zmeny v poradí kategórie BRUTTO. V kategórii NETTO si náš tím udržal prvé miesto a nedarilo sa českým reprezentantom. Záverečný deň turnaja priniesol rozuzlenie.

V singloch sa predviedli hlavne českí hráči. Zásluhou výborných individuálnych výkonov získali v kategórii BRUTTO najviac bodov a poskočili na prvé miesto celkovým počtom 262 bodov. Druhé družstvo Rakúska na nich strácalo rovných desať bodov. Naši seniori v tejto kategórii udržali tretie miesto s celkovým počtom 244 bodov. Slovenskí tím hral v zložení: Michal Žeňuch, Vladimír Mitro, Marian Vávra, Štefan Novák, Jozef Hruška a Viliam Maroš. Na štvrtom mieste skončili reprezentanti Maďarska s výsledkom 231 bodov a piate miesto obsadili Slovinci s 229 bodmi. Chorvátsko do tejto kategórie družstvo nevyslalo.

V kategórii NETTO náš výber nezaváhal. Družstvo v zložení Peter Gál, Miloš Pagáč, Karol Materný, Marian Mihál, Pavol Tripský a Ľubo Gerek získalo 317 bodov a pred druhým výberom Slovinska malo náskok osem bodov. Tretí skončili seniori z Maďarska s počtom bodov 296, nasledoval výber Česka (287 bodov), Slovinsko (278 bodov) a Chorvátsko (276 bodov). Turnaj počas všetkých troch hracích dní prialo aj počasie a skalické ihrisko obchádzal dážď i búrky. XV. ročník K+K Monarchie Trophy sa vydaril a všetci účastníci odchádzali domov spokojní. O rok bude tento turnaj hostiť Chorvátsko.

Kompletné výsledky turnaja a fotogalériu nájdete tu.

Komentáre