Golfu sa venujem už veľmi dlho a za tie roky som v ňom stretol množstvo zaujímavých ľudí. Mám vďaka nemu aj mnoho výborných priateľov a o jednom z nich by som Vám chcel niečo napísať. Juraj hrá precízny golf a za roky odchodené po fervejách a grínoch množstva golfových ihrísk sa dopracoval až k svojmu najlepšiemu hendikepu 10,2. Mnohí si isto poviete, že je to viac než slušný počin na amatérskeho hráča, ale Juraj mal ešte jeden hendikep. Ako pravák hral na ľavú stranu. Mnohí si isto opäť poviete: „No a čo?“ Ale ako ste si iste všimli v predchádzajúcej vete, použil som v nej čas minulý. Juraj vstúpil do novej sezóny ako nový golfový element. Rozhodol sa hrať na pravú stranu, tak ako to káže golfová teória a zákony prírody. Nechcem sa dostať do polemiky o tom, či majú alebo nemajú praváci hrať na ľavú stranu. Je to každého osobná vec ale faktom je, že takých hráčov je na Slovensku veľa. Juraj sa rozhodol pre zmenu. Podľa môjho názoru sa rozhodol správne a minimálne mňa tým potešil.

Zmena spôsobu hrania nie je však jednoduchá vec. Hráč, ktorý sa pre takýto krok rozhodne a má už za sebou odohraný nejaký hendikep, musí takúto skutočnosť nahlásiť svojmu materského klubu. Ten ho zaregistruje s jeho pôvodným registračným číslom ale s novým spôsobom hry a začína s HCP 36. Hráč má možnosť v prípade potreby sa vrátiť k svojmu predchádzajúcemu spôsobu hrania a s jeho pôvodným HCP. Ak však počas jednej sezóny, kedy nehral ako pôvodne registrovaný neodohrá žiadny turnaj, stáva sa jeho HCP neaktívny a v prípade, že by sa chcel vrátiť k pôvodnému spôsobu hrania, musí odohrať tri turnaj, aby sa jeho HCP stal aktívnym.

Ja Vám budem prinášať počas celého roku informácie o tom, ako sa Jurajovi pri jeho golfovej premene darí. Stanete sa tak svedkami „prvej slovenskej golfovej reality show“

Hneď úvodnou informáciou je jeho účasť na turnaji v PENATI GOLF RESORT. Prvým zaujímavým postrehom bol pre mňa fakt, že som Jurajovi konečne videl pri odpale do tváre. Ako organizátor turnaja kontrolujem priebeh hry a zvyčajne sa pri odpaliskách staviam na pravú stranu. Robím to rovnako aj ako hráč, pokiaľ si to postavenie odpaliska nevyžaduje inak. S Jurajom som odohral mnoho golfových kôl, ale zvyčajne som pri úderoch videl jeho opačnú časť tela. Na náročnom ihrisku hral zatiaľ len železami, ale výsledok 31 bodov je na začiatok skutočne slušný počin. Rovnaký výsledok zahral aj pri svojej „praváckej“ premiére v Tate. Jurajovi pri jeho premene samozrejme pomáha tréner. Golf je predovšetkým šport a ako taký ho treba nielen hrať ale aj trénovať. Golfový tréning je základom úspechu hráča na ihrisku.
Budem Vám priebežne prinášať informácie a Jurajovej premene. Možno sa jeho rozhodnutie a cesta stanú inšpiráciou pre mnohých ďalších, ktorý v detstve dostali do rúk hokejku na ľavú stranu a hrať opačne golf im pripadá neprirodzené. Bude to taký malý slovenský golfový seriál, v ktorom budú chýbať intrigy a vraždy a jedinou ujmou môžu byť stratené alebo utopené loptičky.

Komentáre