Fínska Hämeenlinna hostila už XXXVII. ESGA Majstrovstvá Európy. Súťaže je už tradične rozdelená na turnaj Championship, kde hrajú šesťčlenné bez vyrovnania HCP a turnaj Cup, kde hrajú rovnako šesťčlenné tímy s vyrovnaním HCP. Obe súťaže sa hrajú systémom na rany a každému družstvu sa za každý súťažný deň započítavajú štyri najlepšie dosiahnuté výsledky. Turnaj Championship hostilo ihrisko Eversti Aulanko Golf Club a turnaj Cup technicky náročné ihrisko Tawast Golf Club. Počas troch súťažných dní sprevádzalo turnaj prekrásne počasie, z ktorého sa tešili všetci účastníci. Turnaj Championship jednoznačne ovládli hráči Anglicka, ktorí zvíťazili s celkovým skóre +10. Druhé družstvo Talianska na víťaza strácalo 38 rán. Na treťom mieste skončili Francúzi s výsledkom +54. Slovenskí seniori bojovali o čo najlepšie umiestnenie, ale napokon sa im podarilo dosiahnuť dobré 15. miesto s počtom rán +136. Najlepším hráčom slovenského družstva v tejto súťaži bol Michal Žeňuch. V súťaži Cup si prvenstvo vybojovali domáci hráči s výsledkom +1. Na druhom mieste boli Angličania so skóre +8 a tretie miesto obsadili Portugalci so skóre +14. Slovensko delilo spolu so Švédskom výborné 9. miesto so skóre +48. Najlepším hráčom Slovenska v tejto súťaži bol Viliam Weiss. Poďakovanie za vzornú reprezentáciu Slovenska však patrí všetkým reprezentantom. V družstve Championship nás reprezentovali hráči Michal Žeňuch, Viliam Maroš, Jozef Fecko, Ladislav Valíček, Jozef Hruška a Bohuš Škorec. Nehrajúcim kapitánom tímu bol Jaroslav Lacuška. V družstve Cup nás reprezentovali Miloš Pagáč, Marian Vávra, Marian Mihál, Viliam Weiss, Anton Holos a Ignác Pňaček. Funkciu nehrajúceho kapitána pre toto družstvo plnil prezident ASGS Peter Muška. Ten sa zúčastnil aj tradičného turnaja President Cup na prekrásnom ihrisku Kytäjä. V budúcom roku bude hostiteľom XXXVIII. ESGA Majstrovstiev Európy Wales, konkrétne resort Celtic Manor, kde sa v roku 2010 odohrali súboje o slávny Ryder Cup. Cieľom slovenskej reprezentácie bude opäť dôstojne reprezentovať našu krajinu a samozrejme vylepšiť konečné postavenie v oboch súťažiach.

Výsledky jednotlivcov turnaja Championship nájdete tu.                                                                                                Výsledky družstiev turnaja Championship nájdete tu.                                                                                                                Výsledky jednotlivcov turnaja Cup nájdete tu.                                                                                                                      Výsledky družstiev turnaja Cup nájdete tu.