Už tretím a predposledným turnajom pokračovalo play-off FedEx Cupu. Turnaj BMW Championship si mohlo zahrať už len najlepších 70 hráčov tohtoročného rebríčka, ktorí bojovali o miestenku v záverečnom turnaji, ktorého sa zúčastní len 30 najlepších hráčov. O účasť v play-off sa pripravil po druhom kole sám Keagan Bradley. Ten z turnaja odstúpil po tom, čo si nebol istý, či správne použil pravidlo "Free drop" v predchádzajúcom kole. Bradley tak klesol až na miesto v štvrtej desiatke rebríčka. Z turnaja odstúpil po druhom kole aj Phil Mickelson. Ten potreboval na postup medzi tridsať najlepších skončiť v turnaji najhoršie na štvrtom mieste, ale po dvoch kolách strácal na lídra turnaja 14 rán. Pre bolesti chrbta po prvom kole odstúpil aj Jason Day, ale ten si miestenku na finálové turnaj určite udrží. Diváci sa na turnaji vôbec nenudili. Po druhom kole viedol priebežne Sergio Garcia, ale tretie kolo mu nevyšlo a spadol až na delené šieste miesto. Vo finálovom kole však znížil náskok vedúceho hráča len na dve rany a mohol byť jediným kandidátom na eventuálnu účasť v play-off. Ale všetko zmenila predposledná jamka.

Garcia miesto snahy zahrať eagle a zmazať náskok súpera išiel do grínu až treťou ranou a jeho lopta zišla z grínu. Následný pokus o atakovanie jamky skončil vo vode a Garcia si odniesol zo 17. jamky "snehuliaka". Prepadol sa na výsledok -9 a skončil na delenom štvrtom mieste. Rory McIlroy delil ôsmu priečku s výsledkom -8, ale dlho si bude pamätať jamku číslo 12. V sobotnom aj nedeľnom kole potreboval na tejto jamke až štyri paty, kým ju dohral. V sobotu to znamenalo triple bogey a v nedeľu "len" double bogey. Chyby niektorých hráčov tak uľahčili cestu k titulu pre Billyho Horschela. Ten sa do vedenia dostal po treťom kole a rozumnou hrou a výborným patovaním si udržal náskok dvoch rán až do konca turnaja. Celkovo zahral výsledok -14 ale skutočne mu ku kľudnému priebehu pomohli hlavne Garcia a Palmer. Aj Palmer sa nevyhol chybám. V jednom momente mal rovnaké skóre ako Horschel, keď zahral na jamke číslo 11. birdie. Ale nasledovalo bogey na troj parovej 12. jamke, double bogey na 13. jamke a ešte dve ďalšie bogey, takže Palmer skončil rovnako ako Garcia na delenom štvrtom mieste.

Druhé miesto získal Bubba Watson s výsledkom -12. Watson atakoval eagle na predposlednej jamke, ale aj bogey mu po Garciovom zaváhaní stačilo. Na treťom mieste skončil Morgan Hoffmann. Mladý Američan predvádzal úžasný golf vo víkendových kolách. Ak sa chcel dostať do posledného turnaja sezóny, musel skončiť aspoň na štvrtom mieste. Hoffman strácal po dvoch kolách na par ihriska štyri rany, ale počas víkendu zahral výsledok -15 a v konečnom zúčtovaní znamenalo skóre -11 tretie miesto a postup do finálového turnaja. Jeho výsledok bol pritom "obohatený" o jedno bogey a jedno double bogey v záverečnom kole.

Komentáre