Dva roky po tom, ako mu titul z turnaja PGA Championship ušiel v poslednej chvíli, si Jason Dufner už víťazstvo na tomto prestížnom turnaji nenechal ujsť. Štvrtý a posledný major turnaj tejto sezóny mal zaujímavý priebeh a na jeho konci to bol švédsko-americký súboj o titul. Henrik Stenson a Jonas Blixt sa márne snažili dobehnúť dvojicu domácich hráčov Jim Furyk a Jason Dufner. Furyk pred záverečným kolom viedol o jednu ranu ale Dufner tento náskok veľmi rýchlo zmazal a v druhej polovici kola už neustále viedol. Rozdiel dvoch rán si dokázal postrážiť až do samotného záveru. V súboji dvoch kamenných tvári si dokázal Dufner skvele prihrávať na grín a v mnohých prípadoch tak privádzal svojho spoluhráča do zúfalstva. Ale ani na jednom z nich nebolo vidno žiadne emócie.

Švédske duo sa im priblížilo vždy maximálne o dve rany. Napokon Dufner zapísal celkové skóre -10. Druhý Jim Furyk mal o dve rany menej a vďaka tomu, že na poslednej jamke zahral bogey, priblížil sa k nemu Stenson na rozdiel jedinej rany, ale to stačilo iba na tretie miesto. Blixt obsadil štvrtú priečku s výsledkom -7. Delené piate miesto patrilo Adamovi Scottovi a Scottovi Piercymu. Piercy zahral v nedeľnom finále 65 rán (-5), čo ho posunulo vo výsledkovej listine o 16 miest vyššie. Skúsený David Toms sa zlepšoval z kola na kolo a napokon si vybojoval siedme miesto. Ôsmu priečku delili hneď štyria hráči. Zach Johnson a Dustin Johnson, Jason Day a obhajca titulu Rory McIlroy. Tiger Woods si opäť musí na súboj o major titul počkať. V Oak Hill obsadil delené 40. miesto a ani v jednom kole sa nedostal výsledkom pod par ihriska. Výpadok v treťom kole môže mrzieť Matta Kuchara. Z priebežne druhého miesta klesol na 12. miesto a prepad nezastavil ani vo finálovom kole. Víťaz z pred dvoch rokov, kedy v play-off porazil práve Jason Dufnera, Keegan Bradley, si v poslednom kole vylepšil svoje postavenie o 19 miest, ale dve bogey v závere kola ho stáli umiestnenie v TOP-10.

Tam sa nedostal ani Tim Clark, ktorý obsadil delené 68. miesto, ale vďaka hole-in-one vo finálom kole na jamke číslo 11. Víkendové kolá si na turnaji neužilo mnoho výrobných hráčov. Cut sa zastavil na výsledku +4, čo nestačilo takým menám, ako Bubba Watson, Charl Schwartzel, Luke Donald či Ernie Els. Snáď najkurióznejšie prišiel o víkendové kolá na turnaji PGA Championship Woody Austin. Ten dostal štyri trestné rany, po dve na úvodných dvoch jamkách druhého kola, keď rozhodcovia zistili, že má v bagu o jednu palicu viac. Austin si zabudol vybrať pred nástupom na ihrisko jednu palicu, ktorá bola zakrytá coverom proti dažďu, keďže Austin začínal svoje kolo v daždi. Cut mu ušiel o jednu ranu a s výsledkom par ihriska po dvoch kolách, ktorý by zahral bez udelenia trestných rán, mohol pomýšľať na veľmi dobré umiestnenie.

Komentáre