Nestačili veľké mená,                                                                                                                                                               titul zostal pre Leishmana.

 

Bez niektorých zvučných mien PGA Tour pokračoval jej program turnajom Arnold Palmer Invitational. Ten sa v tomto roku po prvýkrát hral bez účasti jeho hostiteľa Arnolda Palmera, ktorý na jeseň minulého roku zomrel. Všeobecne sa na začiatku sezóny očakávala na tomto turnaji účasť Tigera Woodsa, ale ten sa z neho pre zranenie odhlásil a odhlásil sa aj z prvého tohtoročného major turnaja v Auguste. Súboj o titul prekvapivo obstarali menej zvučné mená americkej túry. Hoci sa Rory McIlroy po slabšom výkon v úvodných kolách počas víkendu výrazne zlepšil, skóre -9 mu napokon stačilo len na delené 4. miesto spolu s Angličanom Tyrellom Hattonom. O svoj druhý titul na okruhu PGA Tour musel až do poslednej jamky bojovať Austrálčan Marc Leishman. Ten zmazal manko troch rán na priebežne vedúcu dvojicu domácich hráčov Kevina Kisnera a Charleyho Hoffmana. Vo finálovom kole zapísal skóre -3 a celkovo skóre -11. Do klubovne došiel ako líder turnaja, ale to ešte na ihrisku bola vedúca dvojica. Pred poslednou jamkou strácal na neho Kisner len jednu ranu. O šancu na zisk titulu sa Hoffman aj Kisner pripravili vlastnými chybami v závere turnaja.

Kisnerova snaha vynútiť si aspoň play-off však bola napokon neúspešná. Svoju druhú ranu na poslednej štvorparovej jamke nedostal na grín, ale do bankru na ľavej strane grínu, odkiaľ sa však do jamky netrafil. Na delené druhé miesto sa vďaka birdie na poslednej jamke posunul aj Charley Hoffman, obaja mali skóre -10. Samostatné šieste miesto si vybojoval Kanaďan Hadwin, ktorý pred týždňom slávil titul, čím len dokázal, že aktuálne hrá vo výbornej forme. Obhajca titulu Jason Day sa v tomto roku prezentoval len priemerným výkonom a so skóre -2 delil 23. miesto. Slabo zahral opäť Buba Watson, ktorý delil 34. miesto. Víkend si v Orlande na ihrisku neužil prekvapujúco Henrik Stenson, ktorý mal po dvoch dňoch na svojom konte skóre +5, čo na cut nestačilo.

Komentáre