LIV Golf začala svoju tretiu sezónu turnajom v Mexiku. Ihrisko El Camaleón v Mayakobe bolo svedkom výborných výkonov, o ktoré sa postarali aj nové tváre tejto sezóny. V popredí výsledkovej listiny sa počas celého turnaja držal Španiel Jon Rahm, ktorý je aktuálne najväčšou posilou LIV Golf. Jeho výkon hlavne v úvodných dvoch kolách držal vysoko aj jeho nový tím Legion XIII. Ten nastupoval do finálového kola z priebežného druhého miesta v súťaži družstiev, ale vo finálovom kole sa výrazne zlepšil. Bol to práve Rahm, ktorý priniesol v treťom kole najvyššie skóre 70 rán (-1), ale ostatní hráči Legio XIII. Sa zlepšili a celkovo ovládli tímovú súťaž, keď zaznamenali spoločné skóre -24 a hneď vo svojej premiérovej účasti na LIV Golf sa tešili z víťazstva. So stratou štyroch rán skončil na druhom mieste tím Crushers GC a tretie miesto si so skóre -17 vybojoval tím Torque GC. V tomto družstve jednoznačne zažiaril hlavne v prvom kole kapitán Joaquin Niemann. Ten si v prvom kole zapísal skóre -12, keď neurobil ani jednu chybu a zahral 10 birdie a jeden eagle. Znamenalo to vstup do prestížneho klubu 59, pretože presne to bol súčet jeho rán v prvom kole. V druhom kole mu to už tak nepadalo, ale aj napriek tomu sa držal Niemann na prvej priečke v súťaži jednotlivcov. Jeho náskok štyroch rán sa ešte pred prvým odpalom finálového kola znížil o dve rany, keď dostal dodatočne penalizáciu za nesprávnu úľavu v sobotnom kole.

V treťom kole sa tak na neho dotiahol Sergio Garcia a tesne pred koncom dokonca Garcia viedol o jednu ranu. Niemann však dokázal skórovať na jamke číslo 16. a tak sa dostal na skóre -12, ktoré udržal až do konca kola, rovnako ako Garcia. Rozhodnúť o individuálnom víťazovi tak muselo až play-off. A to sa hralo prakticky až do tmy. Až na štvrtej pridanej jamke, kedy k osvetleniu grínu pomohla aj výsledková tabuľa, premenil Niemann svoj birdie pat a získal tak turnajový titul. Garcia skončil na druhom mieste. V play-off mohol byť aj Rahm, ale pokazil posledné dve jamky, keď zahral bogey a to ho odsunulo na skóre -10, čo stačilo len na delené tretie miesto, kde mu spoločnosť robil Deam Burmester. Na delenom piatom mieste skončil Brooks Koepka, Charles Howell III a Dustin Johnson, všetci so skóre -8. Výkon kapitána Johnsona výrazne prispel k tomu, že jeho družstvo 4 Aces neskončilo v tímovej súťaži na poslednom 13. mieste. So skóre +3 si odniesli len 12. miesto, čo bolo určite aj pre nich samotných veľké prekvapenie.