Nepriazeň počasia, ktorá sprevádzala najstarší golfový turnaj, prestížny The Open, prinútila organizátorov k jeho predĺženiu až do pondelka. V sobotu sa konečne dohralo ešte len druhé kolo turnaja, ktorý bol najskôr prerušený pre silný dážď a potom zasa pre silný vietor. V nedeľu odohrajú hráči tretie kolo a v pondelok kolo finálové. Stane sa tak po prvýkrát od roku 1988, kedy v pondelkovej dohrávke triumfoval Seve Ballesteros. S turnajom sa po dvoch kolách rozlúčilo množstvo dobrých hráčov. Opäť medzi nimi nechýbal Tiger Woods. Woods zahral výsledok +7 za dve kolá a k hranici cutu sa ani len zďaleka nepriblížil. Mimo iných si v turnaji už nezahrá Angličan Daniel Brooks, ktorý však bude mať aspoň príjemnú spomienku na Old Course. V druhom kole sa mu podarilo zahrať hole-in-one na jamke číslo 11.

 

S turnajom sa definitívne rozlúčil Tom Watson. Päťnásobný šampión The Open na ihrisku Old Course nikdy nevyhral, ale jeho posledné zamávanie zo Swilcan Bridge na jamke číslo 18. bolo dojemné. Lúčenie pred tisíckami fanúšikov stihol na poslednú chvíľu, pretože spolu s Ernie Elsom a Brandtom Snedekrom práve dohrali predposlednú jamku, keď im hlavný rozhodca turnaja oznámil, že hru môžu pre tmu ukončiť, alebo pokračovať ďalej, pokiaľ sa tak rozhodnú. Ukončenie by znamenalo dohrávku v sobotu ráno, bez diváckej kulisy. Snedeker a Els sa rozhodli kolo dokončiť a stali sa tak súčasťou historického lúčenia Toma Watsona.

 

V turnaji vedie Dustin Johnson s výsledkom -10. Za ním je Angličan Danny Willet len o jednu ranu horší. Výsledok -8 a šancu na titul má aj domáci hráč Paul Lawrie. Jeho krajan Marc Warren delí štvrté miesto s výsledkom -7. Na delenom štvrtom mieste je okrem iných aj Louis Oosthuizen, ktorý už jeden titul z The Open má. Aj Austrálčania Jason Day a Adam Scott si brúsia zuby na titul. Rovnako ako Oosthuizen a Warren delia štvrtú priečku. Šancu na Grand Slam má stále Jordan Spieth, ale v polovici turnaja stráca na prvé miesto päť rán a vôbec mu nejde patovanie. Zostávajúce dve kolá budú teda určite veľmi napínavé. Priamy prenos môžete sledovať na stanici Nova Sport.

Komentáre