Po prvom kole turnaja Masters si vrchol výsledkovej listiny obsadili hneď dvaja hráči. Austrálčan Marc Leishman a Španiel Sergio Garcia dokázali zahrať na ihrisku Augusta National skvelých -6. Hneď za nimi s najtesnejším rozdielom nasleduje Dustin Johnson. Na výsledku -4 sa delí o delené štvrté miesto až šesť hráčov. Medzi nimi aj skúsený veterán Fred Couples. Svetová jednotka Tiger Woods delí trináste miesto s výsledkom -2. Woods prešiel obávaný Amen Corner, jamky číslo 11. 12. a 13. s výsledkom -1, keď na posledne menovanej jamke zahral birdie, ale nasledovalo bogey na jamke číslo 14. Štatistici si však z tejto skutočnosti nič nerobia, Woods už získal štyri tituly na tomto turnaji a nikdy nezačal s výsledkom pod 70 rán.

Prekvapením kola bol dobrý výsledok najmladšieho účastníka The Masters. Víťaz Asia Amateur, len 14-ročný Číňan Guan Tianlang si do klubovne priniesol výsledok +1, čo mu dáva veľké šance zahrať si na turnaji až do nedele. Naopak, najstarší účastník turnaja, 63-ročný Tom Watson, si víkend v Auguste neužije. V prvom kole zahral výsledok +7, ale aj tak bolo jeho vystúpenie ocenené veľkým diváckym potleskom. Posledný nominovaný účastník Masters Škót Martin Laird drží s výsledkom +4 delené 70.miesto. O toto umiestnenie sa delí až 10 hráčov, medzi nimi napríklad aj Ian Poulter, jeden z tajných favoritov turnaja. Poulter mal veľmi zlý záver prvého kola, keď zahral na posledných dvoch jamkách dvakrát bogey a bude sa musieť v druhom kole veľmi snažiť, aby mohol naplniť predturnajové prognózy. Minulý rok sa cut zastavil na výsledku +5, ale podľa pravidiel turnaja postupuje do víkendových kôl 44 najlepších hráčov, vrátane deleného miesta.

Do histórie turnaja sa zapísal Jamie Donaldson. Pri svojej premiére zahral hneď v prvom kole hole-in-one na jamke číslo 6. Na tejto jamke sa to podarilo naposledy v roku 2004 a šťastlivcom bol Chris DiMarco.

Komentáre