Turnaj Singapore Classic sa dostal do kalendára DP World Tour po prvý krát v minulom roku. Tento rok sa už v názve turnaja objavilo meno nové sponzora a turnaj sa tak volal Porsche Singapore Classic. Miestom zosal Laguna National Golf Resort Club, ktorý bol svedkom dramatického turnaja, ktorého víťaz sa zrodil až po tretej jamke rozohrávky. Po štyroch kolách mal totiž zhodné skóre -17 na svojom konte Švéd Jesper Svensson a Thajčan Kiradech Aphibarnrat. Obaja dokázali podať výborný výkon v záverečnom kole. Svensson zahral 63 rán (-9) v novom rekorde ihriska, ktorý vyrovnal po Andy Sullivanovi z druhého kola a z priebežného 13. miesta poskočil na vrchol výsledkovej listiny. Na poslednej jamke takmer zahral eagle a tak čakal, kto sa k jeho skóre pridá. Pred poslednou jamkou mal na svojom konte skóre -15 Aphibarnrat, ale na poslednej jamke dokázal premeniť pat na eagle a vynútil si play-off. V ňom sa mohol objaviť aj Angličan Sam Bairstow, ktorý ale stratil ranu na jamke číslo 16. a birdie na poslednej jamke mu vynieslo len skóre -16 a tretie miesto. V rozohrávke si Svensson a Aphibarnrat trikrát zopakovali poslednú jamku.

Najskôr obaja zahrali birdie a na druhý pokus par. Na tretí pokus Thajčan prepálil grín a dokázal zahrať len bogey. Svenssonovi nechal šancu na pohodlný par, ktorý mu stačil na prvý turnajový titul na okruhu DP World Tour v jeho prvej sezóne medzi európskou golfovou elitou. Aphibarnrat si musel vystačiť len s druhým miestom. Za Angličanom Bairstowom skončil v tesnom závese ďalší Angličan Andy Sullivan. Francúz Matthieu Pavon si v Singapúre vybojoval piate miesto s celkovým skóre -14 a jednu ranu za ním skončil Paul Casey, ktorý na štart v Singapúre využil prestávku na LIV Golf a pozvánku sponzora. Švorica David Micheluzzi, Shubhankar Sharma, Alejandro Del Rey a Rhys Enoch si podelila siedme miesto so skóre -12. Práve Austrálčan Micheluzzi vstupoval do finálového kola z prvého miesta, ale na jamke číslo 11. zahral double bogey a rovnaký výsledok zapísal aj na nasledujúcej jamke a to urobila koniec jeho nádejam na turnajový titul. Obhajca titulu Juhoafričan Ockie Strydom sa v tomto roku dostal pod hranicu 70 rán len v prvom a treťom kole a tak si napokon vybojoval len delené 43. miesto.