Dramatický až do samotného záveru bol priebeh turnaja The Masters Tournament, ktorým sa načal tohtoročný prídel golfových major turnajov. Po minuloročnom úspechu Bubba Watsona si sily v play-off zmerali Austrálčan Adam Scott a Argentínčan Angel Cabrera. Kým Cabrera má už vo svojom šatníku jedno zelené sako, pre Scotta to bol opäť ďalší pokus o major titul. Ešte pár jamiek pred koncom sa však zdalo, že titul získa niekto iný. Ďalší z austrálskej partie, ktorá sa snažila o zisk historicky prvého titulu z tohto turnaja pre svoju krajinu, Jason Day mal náskok dvoch rán štyri jamky pred koncom. Ale dve po sebe idúce bogey o odsunuli na druhé miesto a keď jeho birdie pat na poslednom gríne neskončil v jamke, musel sa uspokojiť len so samostatným tretím miestom za výsledok -7.

O ranu lepší boli v tom čase už len obaja účastníci play-off. Scott zahral na poslednej jamke výborný pat a premenil birdie. Cabrera, ktorý hral v poslednom flajte turnaja odpovedal vynikajúcou prihrávkou a tiež zahral birdie a výsledok -9. Prvá jamka play-off, záverečná osemnástka, nerozhodla, keď obaja hráči zahrali par. Hráči sa presunuli na jamku číslo 10. kde Cabrerov birdie pat skončil tesne pri jamke. Scott svoju šancu na birdie premenil a potešil nielen seba, ale aj celú Austráliu. Svetová jednotka Tiger Woods skončil na delenom štvrtom mieste spolu s ďalším Austrálčanom Marcom Leishmanom, obaja zahrali -5. Šieste miesto delil prekvapujúco mladý Dán Thorbjorn Olesen. Ten pritom zahral úvodné kolo s výsledkom +6, ale potom sa už iba zlepšoval. Spoločnosť mu robil Brandt Snedeker, ktorý finálové kolo hral spolu s Cabrerom v poslednom flajte, ale urobil množstvo chýb. Na delenom ôsmom mieste skončil Lee Westwood, Sergio Garcia a Matt Kuchar. Garcia po výbornom prvom kole skazil hlavne druhé kolo a tak si na svoj prvý major titul musí ešte počkať. Rovnako ako Westwood.

14-ročný amatér, Číňan Tianlang Guan, si vybojoval delené 58. miesto. Turnaj nevyšiel Philovi Mickelsonovi. Zahral si síce na ihrisku Augusta National štyri kolá, ale hlavne na výkon v piatok a sobotu bude chcieť čo najskôr zabudnúť. Bol na tom však podstatne lepšie ako Ian Poulter, Padraig Harrington či Hunter Mahan, ktorí si zahrali na turnaji len dve kolá.

Komentáre