18:45 Ryder Cup je definitívne na konci. Victor Dubuisson prehral záverečnú jamku a svoj zápas s Zachom Johnsonom remizoval. Stanovil tak konečné skóre 16,5:11,5. Európa získala Ryder Cup po tretíkrát za sebou a potvrdila papierové predpoklady favorita.

18:20 Ian Poulter dokázal vyrovnať svoj zápas a na Lee Westwood prehral súboj s Jimmy Walkerom na 16. jamke s výsledkom 3/2. Stav zápasu je 16:11 a dohráva sa už iba súboj medzi Dubuissonom a Johnsonom. Na predposlednej jamke Dubuisson vyhráva o jednu jamku.

18:00 Garcia pridáva ďalší bod pre domáci tím. Vyhral najtesnejším rozdielom a zvýšil skóre na 15,5:9,5. Poulter prehráva pred poslednou jamkou o jednu a pokúsi sa získať aspoň pol bodu, Westwood prehráva o tri jamky a do konca zápasu mu zostávajú tri jamky. Dubuisson získal jamku a vedie najtesnejším rozdielom.

17:40 Je to definitívne. Donaldson zvíťazil 4/3 a získal rozhodujúci bod. Aj Garcia otáča zápas s Furykom. Dve jamky pred koncom vedie najtesnejším rozdielom. Poulter hrá so Simpsonom nerozhodne a rovnako je na tom zápas Dubuisson/Johnson.

17:25 Garcia dokázal vyrovnať zápas s Furykom, ale naopak Poulter stratil náskok. Donaldson stále drží rozdiel štyroch jamiek a už je jasné, že neprehrá a jeho minimálne pol bodu bude rozhodujúcich. Európa tak obhájila titul a získala tretí krát za sebou Ryder Cup. Otázkou už bude len konečné skóre.

17:10 Ian Poulter drží stále najtesnejší náskok pred Simpsonom. Rovnako ako McDowell mal famózny obrat na konci prvej polovice kola, keď vyhral tri jamky za sebou. Donaldson stále drží rozdiel štyroch jamiek a do konca zápasu už zostáva len päť jamiek. Pravdepodobne to bude on, kto získa rozhodujúci bod pre obhajobu víťazstva.

17:00 Už len pol bodu chýba Európe k obhajobe titulu. Rose vydrel remízu s Mahanom a Kaymer vyhral nad Watsonom 4/2. Donaldson už vyhráva o štyri jamky a zdá sa, že je rozhodnuté. Westwood prehráva o dve jamky a Dubuisson je stále nerozhodne s Johnsonom. Bjorn prehral s Kucharom 4/3

16:50 Patrick Reed nakoniec vybojoval bod pre USA, keď zvíťazil na poslednej jamke. Stav zápasu je 12:7. Martin Kaymer vyhráva o 3 jamky na 16-tej jamke, takže prinesie Erópe minimálne pol bodu. Mickelson zvýšil náskok na dve jamky s Gallacherom a Rose bojuje aspoň o remízu na poslednej jamke. Garcia hrá nerozhodne s Furykom a Jamie Donaldson už vyhráva o tri jamky nad Bradleym.

16:40 McDowell priniesol pre Európu ďalší bod. Skvelý obrat skúseného európskeho hráča. Stenson vyrovnal a rozhodne sa na poslednej jamke. Kaymer má šancu priniesť pre domáci tím ďalší bod a potom už bude treba len jeden bod na obhajobu.

15:55 McDowell uz vedie o dve jamky a pravdepodobne svoj zápas neprehrá. Skvelý obrat a dúfam, že to bude bod pre Európu. Jordan Spieth sa nestačí diviť, čo sa deje. Kazí jednu ranu za druhou. McIlroy prináša prvý bod pre domáci tím. Na súboj s Fowlerom potreboval len 14 jamiek a vyhral 5/4. Stav zápasu je teda 11:6. Justin Rose opäť vyrovnal skóre s Mahanom.

15:40 Gallacher vyrovnal skóre s Mickelsonom a Rose stratil jamku a zasa prehráva najtesnejším rozdielom. Svoju premiéru na Ryder Cupe si užíva aj Patrick Reed, ktorý viedol už o dve jamky, ale Stenson dokázal znížiť. McIlroy vyhráva už o päť jamiek a na nasledujúcej jamke môže rozhodnúť svoj zápas a pripísať prvý bod pre Európu. Dubuisson a Johnson hrajú zatiaľ po troch jamkách nerozhodne a Westwood prehráva s Walkerom o jednu jamku.

15:30 McDowell skvele otočil zápas. Získal štyri jamky v rade a vedie o jednu. Jamku získal aj Justin Rose a vyrovnal svoj zápas Mahanom. McIlroy pridal ďalšie birdie a stále vedie o štyri jamky. Webb Simpson premenil dlhý pat na birdie a opäť vedie o jednu jamku nad Ianom Pulterom. Matt kuchar zahral eagle prihrávkou z asi 100 metrov a nad Dánom Bjornom už vedie o tri jamky. Garcia stratil jamku a prehráva s Furykom, kým naopak Donaldson získal jamku a vedie nad Bradleym. Skvelý dlhý pat premenil Gallacher a znížil náskok Mickelsona na rozdiel jednej jamky.

15:20 Výborne si vedie Graeme McDowell. Do druhej polovice finálového kola nastúpil s tromi víťaznými jamkami a vyrovnal skóre. Bubba Watson sa vytrápil v bankri na jamke číslo 8. a Kaymer získal vedenie o štyri jamky. Z Mahanovho náskoku odkrojil Justin Rose. Už stráca len jednu jamku. Nedarí sa Stensonovi, ktorý opäť netrafil po odpale fervej a asi stratí ďalšiu jamku. Aktuálne by sa Ryder Cup skončil remízou 14:14, čo by Európe stačilo na obhajobu titulu.

15:10 Poulter stratil náskok na štvrtej jamke. McDowell bojuje a má šancu získať ďalšiu jamku vo svoj prosech. Vedenie na dve jamky zvýšil Mickelson a Jim Furyk vyrovnal skóre s Garciom. Patrick Reed premenil birdie pat a vedie v súboji so Stensonom o jednu jamku. šancu na vylepšenie skóre má aj Jusitn Rose. Martin Kaymer stratil jednu jamku, ale opäť zahral výborne do grínu a skóre by sa nemalo meniť v jeho neprospech.

15:00 Začal už aj posledný zápas dnešného dňa, ktorý obstarajú Victor Dubuisson a Zach Johnson. McDowell mal ďalšiu šancu na zníženie stavu, ale Jordan Spieth skvelou ranou do grínu znížil jeho šance na minimum. McDowell však premenil birdie pat a znížil na rozdiel jednej jamky. Vedenie takmer zvýšil McIlroy ,keď premenil birdie pat ale Fowler svoju šancu tiež využil. Garcia získal tretiu jamku vo svoj prospech a vedenie o jednu. Ak by Ryder Cup skončil v tomto momente, Európa by obhájila titul. Ale ešte nás čaká veľa dobrého golfu.

14:50 Výborné chvíle pre európsky tím. Rose a McDowell znížili skóre vo svojich zápasoch, Garcia vyrovnal stav s Furykom a Kaymer zvýšil náskok na štyri jamky. Garcia následne na tretej jamke zahral takmer hole-in-one a birdie má isté. Furyka tak dostal pod tlak.

14:45 Webb Simpson nepremenil krátky pat na druhom gríne a Poulter tak vyrovnal stav zápasu. Kaymer má ďalšiu šancu na zisk jamky, keď zahral výborne na nie ďaleko od jamky na trojparovej jamke číslo 6., kým Watson zostal mimo grínu. Patrick Reed utopil druhú ranu na jamke číslo 9. a Stenson má šancu na vyrovnanie zápasu.

14:40 Svoj zápas začal už aj Ian Poulter, ale hneď na prvej jamke stratil a Webb Simpson získal vedenie. Aj Sergio Garcia prehral prvú jamku a Jim Furyk je po úvodných dvoch jamkách v najtesnejšom náskoku. Výborne hrá aj Martin Kaymer, ktorý už zvýšil svoj náskok proti Watsonovi na tri jamky.

14:30 V singloch zatiaľ dominujú Američania. Vyhrávajú v piatich zápasoch, kým Európa len v dvoch a dva zápasy sú zatiaľ nerozhodné. Fowler až na siedmej jamke znížil náskok McIlroya na štyri jamky. Mickelson vyrovnal zápas z Gallacherom a aktuálne má šancu získať ďalšiu jamku vo svoj prospech.

14:20 Európa zatiaľ vyhráva v troch zápasoch, jeden zápas je nerozhodne a v štyroch vedie tím USA. McDowell nedokázal zatiaľ stiahnuť náskok Spietha a prehráva o tri jamky. Kaymer dokázal získať tesný náskok pred Watsonom ale nedarí sa ani v ďalšom zápase. Justin Rose prehráva už o štyri jamky. Hunter Mahan hrá výborne.

14:10 McIlroy hrá skutočne famózne. Práve získal ďalšiu jamku a po šiestich jamkách vedie o päť. Zahral 4 birdie a jeden egale. Fowler len neveriaco krúti hlavou. McDowell stále prehráva o tri už po siedmej jamke. Kaymer a Bjorn hrajú svohe zápasy nerozhodne a vyrovnal sa aj zápas Henrika Stensona s Patrickom Reedom.

13:45 Rory McIlroy má skutočne famózny úvod. Získal pre seba prvé tri jamky a skóre z nich má -4. Dvakrát birdie a jeden eagle. Okrem McDowella začal prekvapujúco strácať aj Justin Rose, ktorý prehral úvodné dve jamky s Hunterom Mahanom. Piaty zápas medzi Phillom Mickelsonom a domácim Stephenom Gallacherom je po prvej jamke vyrovnaný.

13:30 Na ihrisku Gleneagles už sú rozbehnuté prvé štyri zápasy. Graeme McDowell prekvapivo prehráva po troch jamkách 2/3. Henrik Stenson vedie najtesnejším rozdielom nad Patrickom Reedom. Vo veľkom štýle začal Rory McIlroy, ktorý získal vo svoj prospech úvodné dve jamky a Rickie Fowler sa pri ňom zatiaľ cíti ako štatista.

11:30 Po rozpačitom výkone v úvodnom dni sa európske družstvo presadilo a vedenie o štyri body je sľubným náskokom pred dnešným finálovým dňom. Predpokladal by som víťazstvo Henrika Stensona, ktorý predvádzal výborný golf, ale bod sa dá čakať aj od Poultera, ktorý dostal divokú kartu od nehrajúceho kapitána Paula McGinleyho a zatiaľ priniesol pre Európu len pol bodu. Na ceste k obhajobe titulu by mal Európu viesť skúsený Graeme McDoewll, ktorý nastúpi s úvodnom zápase proti mladému Jordanovi Spielthovi.

Po dvoch dňoch jedného z najslávnejších športových podujatí na svete vedie tím Európy 10:6. Európsky hattrick je predo dvermi. V dnešných singloch stačí uhrať štyri body, aby trofej Sira Samuela Rydera zostala na starom kontinente. Budeme Vám prinášať priebežné výsledky z dnešných singlových zápasov. Sledujte Vašu obľúbenú GolfZónu. 

Komentáre