23:40 A je to definitívne za nami. USA zvíťazili presvedčivo 17:11 a získali Ryder Cup. Nováčikmi nabitý tím Európy sa tak môže chystať na odvetu, ktorá bude o dva roky vo Francúzku. Posledný súboj skončil v prospech Martina Kaymera 1UP. Ďakujem Vám za pozornosť a prajem dobrú noc.

 

23:25 Na ihrisku sú už len posledné dve dvojice. Chris Wood ani DJ netrafili na osemnástej jamke fervej. Wood sa dostal na grín druhou ranou a DJ grín prepálil. Jeho prihrávka mu dáva šancu na par. Kaymer na predposlednej jamke nepremenil šancu na birdie a aj tento zápas pôjde na poslednú jamku. DJ vyhral na Woodom 1UP. Skóre je 17:10 pre USA.

 

23:20 DJ vedie o jednu jamku na Chrisom Woodom. Ich súboj rozhodne tiež posledná jamka. Johnson už neprehrá. Kuchar si vypracoval skvelú pozíciu na vyrovnanie, keď si prihral na birdie. V poslednom zápase vedie Zach Johnson o tri jamky nad Mattom Fitzpatrickom. Tento zápas sa na posledný grín už asi nedostane. Hráči už prímajú gratulácie od kapitána Davisa Lova III. a jeho asistentov, ktorými tento rok boli Tiger Woods, Bubba Watson, Jim Furyk, Steve Stricker a Tom Lehman. Zach Johnson poráža Matta Fitzpatricka 4/3.

 

23:15 Takže 41. ročník Ryder Cupu je tu v prospech domáceho výberu. Ryan Moore získal tri jamky za sebou a otočil zápas s Lee Westwoodom. jeho víťazstvo stanovilo priebežné skóre zápasu na 15:13. Moore zvíťazil 1UP a USA slávia titul po dlhých ôsmych rokoch. Darren Clarke so šiestimi nováčikmi v tíme neuspel. Skúsenosti tentokrát jednoznačne dominovali nad nováčikmi. Ostatné zápasy už sú len otázkou dohrania turnaja a kozmetickej úpravy skóre.

 

23:10 A je definitívne rozhodnuté. Westwood nepremenil ranu z bunkru a svoj súboj s Moorom môže najlepšie remizovať, Aj táto remíza však bude stačiť Moorovi a jeho tímu k zisku titulu. Westwood ešte musí patovať na par a tiež to nie je jednoduchý pat.

 

23:05 Kaymer otáča zápas s Kucharom, ale pre jeho tím to už asi nebude stačiť. Snedeker získal ďalší bod, keď porazil Sullivana 3/1 a stav stretnutia je 14:10. Zlomový bod asi získa Ryan Moore, ktorý otočil na konci súboj s Westwoodom a teraz leží blízko jamky na poslednom gríne. Wood znížil na rozdiel jednej jamky a ešte má pred sebou dve možnosti na zisk bodu.

 

23:00 Snedeker už tiež neprehrá. Po 16. jamkách vedie 2UP. Sullivan by potreboval malý zázrak, aby z tohto súboja vyťažil aspoň pol bodu. USA už má titul vo vrecku. Ak aj Sullivan zaberie, musel by sa stať zázrak ešte v troch ďalších zápasoch a to je málo pravdepodobné. Davis Love III namiešal rozloženie hráčov lepšie ako Darren Clarke. V závere hrajú Američania s bohatými skúsenosťami, proti hráčom Európy, ktorý toho na Ryder Cupe toľko ani zďaleka nepreskákali.

 

22:55 Mickelson premenil svoj pat na birdie a pre USA vybojuje minimálne pol bodu. Garcia musí premeniť, aby zápas skončil remízou. To sa mu podarilo a táto remíza je zaslúžená. Stav zápasu je 13:10. Medzitým Kaymer vyrovnal stav zápasu s Kucharom. Ryan Moore vyrovnal na 17. jamke zápas s Westwoodom a rozhodovať sa bude tiež na poslednej jamke.

 

22:50 Moore znížil a Mickelson s Garciom sú už na poslednom gríne. Garcia má lepšiu pozíciu na birdie a tak sa uvidí ako to dopadne. Kaymer zahral výborne a snaží sa dostať Kuchara pod tlak. Moore skvele zahral odpal na 17. jamke a Westwood bude mať čo robiť. Dustin Johnson vedie už 2UP.

 

22:45 Mickelson patuje fantasticky a premenil pat na birdie. Teraz je rad na Garciovi. A ten tiež premenil. Mickelson hrá dnes skóre -8. Ich súboj sa rozhodne na poslednej jamke. Môže to byť veľmi dôležitý bod pre Európu v prípade Garciovho víťazstva. Koepka vyprevadil Willetta so skóre 5/4 a tak posúva skóre na 12½:9½ pre USA. Westwood asi stratí na 16. jamke a bude viesť len o jednu jamku.

 

22:40 Fowler dal šancu pre Rosa aspoň na pol bodu za remízu, Rose ju však nevyužil a nečakane prehráva tento súboj. Folwer vyhráva 1UP a stav zápasu je 11½:9½. K zisku titulu chýbajú domácim ešte tri body. Mickelson a Garcia bojujú na 17. jamke a ich šance na birdie sú rovnaké.

 

22:35 Na jamke číslo 15. získal Westwood ďalšiu jamku a vedie 2UP. Na 16. jamke Garcia vyrovnal súboj s Mickelsonom. Danny Willett už na 13. jamke prehráva 5UP a tu je to jasné. Willettovi Ryder Cup vôbec nevyšiel. Pre Európu nezískal ani jeden bod.

 

22:30 Strata Justina Rosa sa určite v kalkuláciách Darrena Clarka nepočítala. Rose hral dobre, ale nepremenil mnoho šancí na zisk jamky. Walker nedal ani bogey pat na 16. jamke a tak mohol len pogratulovať Španielovi k víťazstvu. Cabrera-Bello vyhral 3/2 a stav celkového zápasu je aktuálne 10½:9½ v prospech USA. Pre Európu je to lichotivé, ale pohľad na priebežné výsledky ostatných zápasov neveští nič dobré.

 

22:25 Jimmie Walker utopil ranu na 16. jamke a štvrtou ranou leží za grínom. Cabrera-Bello by mal získať ďalší bod pre Európu. Horšie je to v súboji Justina Rosa. Ten prehráva o jednu a na 17. gríne nepremenil pat. Fowler zahral par a Rose tiež. Takže z tohto súboja môže Európa vyťažiť už len pol bodu. Chris Wood mal šancu na 13. znížiť náskok Dustina Johnsona, ale nestalo sa tak.

 

22:20 Zach Johnson získal ďalšiu jamku vďaka skvelému patu a vedie opäť o dve jamky. Európa by potrebovala nejakú vzpruhu, ale tá neprichádza. Mickelson pod tlakom nezaváhal a ďalšia jamka skončila nerozhodne. Lefty má stále náskok jednej jamky. Moore nepremenil na 14. jamke pat na par a Westwood by mal získať jamku. To sa mu aj podarilo a vedie 1UP.

 

22:15 Skóre zápasu je 10½:8½ v prospech domácich. Garcia sa nevzdáva a bojuje s Mickelsonom. Fowler má teraz lepšiu šancu na birdie ako Rose a môže sa dostať do vedenia. Dobre zahral aj Lee Westwood na štrnástke a má šancu na birdie. Rose nepremenil zasa ďalší pat na birdie a Fowler má šancu na zisk jamky. To sa mu aj podarilo.

 

22:10 Garcia birdie pat nepremenil, Mickelson áno a vyhráva 1UP. Ďalší bod získal Thomas Pieters, ktorý poráža J.B.Holmesa 3/2. Darren Clarke mal dobrú ruku pri výbere divokej karty pre tohto hráča. Justin Rose sa opäť pokúsi získať jamku nad Fowlerom. Jeho tretia rana na päťparovej 16. nebola najhoršia. Koepka však získava ďalšiu jamku a nad Willettom vyhráva 4UP.

 

22:05 Ani Garcia sa nenechal zahanbiť a jeho druhá rana leží na rovnakom mieste, ako Mickelsonova. USA potrebujú na zisk Ryder Cupu získať ešte štyri body a zatiaľ to majú rozohrané na vyše šesť bodov. Pomôcť by mohlo zlepšenie Justina Rosa a Sergia Garciu, ktorí hrajú zatiaľ so svojimi protihráčmi nerozhodne. Fitzpatrick zasa stratil jamku a opäť prehráva najtesnejším rozdielom. Snedeker zvýšil svoj náskok nad Sullivanom na dve jamky.

 

22:00 Aktuálny stav zápasu je 10½:7½ v prospech USA. Reed remizoval na poslednej jamke s McIlroyom a získal prvý bod pre USA. Tento zápas bol pre obe strany veľmi dôležitý a USA má teraz skutočne navrch. Prebral sa Kaymer a získal na deviatej jamke. Kuchar vedie 2UP. Willett prehráva 3UP. Zabral opäť Mickelson a predviedol výbornú ranu na 14. grín.

 

21:55 Spieth sa vyzul a chce hrať z vody. Jeho loptička je však tesne na kraji a hrozí jej pohyb v prípade, že vstúpi do vody. Konzultuje s rozhodcom. Daruje jamku Stensonovi a Európa získava prvý bod. Stenson víťazí 3/2. Na 14. premieňa Cabrera-Bello pat na birdie a má šancu na zisk ďalšej jamky. Na osmičke Fitzpatrick premenil dlhý pat a vyrovnal súboj so zachom Johnsonom.

 

21:50 Reed poslal chipp cez celý grín a skončil v rafe na druhej strane. McIlroy má šancu získať jamku. Patuje na birdie, ale nebolo to najlepšie. Šanca na par je však stále. Holmes nevyužil šancu na birdie a Pieters stále vedie 2UP. Reed sa chystá k svojej tretej rane, ale nekonči v jamke. Všetko je v rukách McIlroya. Spieth svoju ranu na grín 16. jamky utopil. McIlroy získal jamku a stráca už iba jednu pred poslednou jamkou. Stenson je na gríne a ide si pre dôležité víťazstvo. Garcia zahral takmer chipp-in z bankru 13. jamke.

 

21:45 Prvá dvojica je na predposlednej jamke. Reedovi stačí remíza na jamke a získa prvý bod pre USA. Odpal na tejto trojparovke zahral do rafu na ľavej strane grínu. McIlroy trafil rovnaké miesto, ale loptička mu odskočila na grín. Mickelson vyrovnáva súboj s Garciom. Zahral výborný pat. Pieters bojuje a leží bezpečne na gríne 15. jamky. Dany Willett prehráva už o dve jamky. DJ premenil pat a vedie tiež o dve jamky nad Woodom. USA majú vykročené k zisku titulu.

 

21:40 Reed zahral opäť výborne a má šancu na zisk jamky. Cabrera-Bello zahral na dlhej 13. takmer hole-in-one. Holmes nepremenil šancu na birdie a Pieters vedie 2UP. McIlroy nepremenil birdie pat a dve jamky pred koncom vedie Reed 2UP. Zápas už sa môže skončiť v najlepšom prípade pre Európu len remízou. Walker nezahral birdie, hoci mal na to šancu a Cabrera-Bello vedie opäť 2UP. Stenson a Spieth hrali vyrovnane. Tri jamky pred koncom vedie Stenson 2UP.

 

21:35 Jimmy Walker zabojoval a Cabrera-Bello už vedie len o jednu. Ani Spieth sa nevzdáva a získal ďalšiu šancu na birdie. McIlroy bude hrať tretiu ranu do grínu na 16. jamke s parom päť. Opäť ho však vyrušil výkrikom niekto z divákov a Rory nezahral čistú ranu. Reed leží druhou ranou v bankri na pravej strane grínu. Pieters teraz zahral výborný pat a nestratí jamku.

 

21:30 Rose opäť nevyužil šancu na zisk jamky. Dnes mu patovanie veľmi nejde. S Fowlerom je stav nerozhodný. Kaymer stratil ďalšiu jamku a s Kucharom už prehráva o dve. Dokáže si spomenúť na svoje výkony spred 4 rokov? Vtedy rozhodoval on. Asi nie, pretože Kuchar už vedie 3UP, Kuchar získal tri jamky za sebou. Garcia získal jamku s Mickelsonom a vedie o jednu.

 

21:25 Reed tiež minul a obaja hráči si paty darovali. Zápas ide na jamku číslo 16. McIlroy by mal vyrovnať ak chce pomýšľať na víťazstvo v tomto zápase. Spieth minul pat na jamke číslo 14. a Stenson má šancu zvýšiť náskok na 3UP. Jeho birdie pat je kratší ako bol Spiethov. Stenson to ale nevyužil. Stále len 2UP.

 

21:20 Na siedmej jamke vyhrá určite Koepka. Willett zahral dve lopty do vody. Kapitán Európy Darren Clarke v živej diskusii s jedným zo svojich zástupcov Ianom Poulterom. Európa by mala zabrať, ak chce odísť z Ameriky s trofejou. Na dlhej 13. trojparovej jamke sa dostal Pieters do bankru a Holmes je vo výhode. Spieth pritlačil Stensona, má šancu na birdie, ale Švéd zahral rovnako výborne. McIlroy opäť nepremenil pat na birdie a Reed má šancu zvýšiť svoj náskok.

 

21:15 Cabrera-Bello zahral opäť výbornú ranu a má šancu na birdie na jamke číslo 11. DJ opäť vedie nad Chrisom Woodsom a Stenson vedie opäť od dve jamky. Zabral aj Fitzpatrick, ktorý na vyhral na piatej jamke a znížil náskok Zacha Johnsona na 1UP.

 

21:10 Spieth získal jamku číslo 12. a znížil náskok Stensona na 1UP. Reed a McIlroy stále bez zmeny. Westwood dokázal vyrovnať svoj súboj s Moorom na 9. jamke. Stenson zahral skvelú ranu na 13. jamke a má šancu na jej zisk. Walker znížil náskok Španiela Cabrera-Bella a druhý Španiel v tíme, Sergio Garcia vyrovnal náskok Mickelsona. Reed a McIlroy už sú na jamke číslo 15.

 

21:00 Reed premenil a stále vedie 1UP. Šancu na zisk jamky mal Pieters, keď Holmes nepremenil birdie pat na 11. jamke a využil ju. Opäť vedie 1UP. Snedeker na jamke číslo 7. premenil pat a vedie o jednu jamku. Koepka vyrovnal súboj s Willettom. Američania majú v týchto chvíľach skutočne navrch. Zach Johnson už vyhráva 2UP s Fitzpatrickom.

 

20:55 McIlroy pat na birdie nepremenil a čaká ho ešte ťažký par do paru. Američania v posledných minútach získali veľa jamiek a aktuálne je Ryder Cup v ich rukách. Zápas ale ešte nekonči. 13. jamke môže byť pre prvú dvojicu rozhodujúca. Reed minul svoj pat na par a McIlroy má šancu na vyrovnanie. A nevyužil ju. Reed ešte musí patovať, ale nepredpokladám, že by opäť minul.

 

20:50 Stenson odohral dobrú ranu a má šancu na birdie. McIlroy zahral tesne na grín 13. jamky s parom tri, kým Reed je v bankri na ľavej strane grínu. Stenson získal jamku a vedie 2UP. Na deviatej jamke zvyšuje svoj náskok na 3UP Cabrera-Bello. Rose opäť patuje na vyrovnanie jamky, ale teraz neúspešne. Folwer vyrovnáva ich súboj. Pieters zahral dobrú ranu na 11. jamke, je tesne pod grínom. Dustin Johnson premieňa dlhý pat a vyrovnal zápas s Chrisom Woodom. Reed opäť skvele z bankru tesne k jamke. Kaymer prehráva s Kucharom o jednu jamku.

 

20:45 Na radosť domácich priaznivcov McIlroy nepremenil pat Reed má výhodu. Spieth trafil treťou ranou grín, ale lopta sa vrátila späť na forgrín. Reed sa nemýli a získava vedenie v zápase. Mickelson mal šancu ísť do vedenia o dve jamky, ale jeho pat tesne minul jamku. Spieth zahral štvrtú ranu tesne k jamke. Stenson ide hrať tretiu ranu a má šancu na zisk jamky.

 

20:40 McIlroy zahral z bankru ako prvý a nebolo to práve ideálne. Skvele hrá Willett. Šanca na birdie na piatej jamke. Reed zahral svoj úder z bankru lepšie. Bude to opäť napínavé. Stenson na 11. jamke zahral druhú ranu tesne k bankru a nie je spokojný. Willettov súper Koepka zahral ešte bližšie k jamke.

 

20:35 Reed zahral slušnú ranu, ale dostal sa do bankru pri gríne. Na piatej jamke DJ nepremenil pat a Wood sa dostal do vedenia. McIlroy trafil banker na opačnej strane grínu. Pieters zahral famóznu ranu tesne k jamke číslo 10. Rose zasa zachraňoval remízu na jamke a úspešne. Vedie s Fowlerom 1UP. Holmes opäť skvele źapatroval a Pieters tak na jamke číslo 10. len remizuje.

 

20:30 Reed zahral svoj odpal na 12. jamke medzi divákov. McIlroy má po svojom odpale výhodnejšiu pozíciu. Na 7. jamke premenil výborne pat Mickelson a Garcia pod tlakom nedal. Mickelson vedie 1UP. Stenson mohol zvýšiť svoj náskok, ale nepremenil, takže vedie len 1UP.

 

20:25 Pieters nevyužil šancu a naopak Holmes premenil dlhý pat a je vyrovnané. Reed a McIlroy opäť nerozhodne. Snedeker získal dve jamky za sebou a vyrovnal súboj so Sullivanom. Výbornú šancu na birdie má Garcia. V problémoch je Spieth na 10. jamke. Westwood je pod tlakom, keď Moore premenil dlhší pat na birdie a musí premeniť aby vyrovnal jamku.

 

20:20 Thomas Pieters má ďalšiu šancu na zisk jamky. Holmes je podstatne ďalej k dosiahnutiu birdie. Garcia vyrovnal súboj s Mickelsonom. Nováčik Matt Fitzpatrick stratil hneď úvodnú jamku v súboji so Zachom Johnsonom. Určite aj on musí byť riadne nervózny pri svojom debute v singloch. Ak by Ryder Cup skončil teraz, Európa by vyhrala. Ale to máme pred sebou ešte veľa času.

 

20:15 Vice-kapitán USA Tiger Woods prichádza podporiť Jordana Spietha, ale je to málo platné. Stenson premenil pat a získal druhú jamku za sebou a vedie 1UP. Aj Garcia má šancu na vyrovnanie, jeho tretia rana leží blízko vlajky. Rose stratil vedenie po rane do vody a hrá nerozhodne. Moore vyhral jamku nad Westwoodom a vedie 1UP.

 

20:10 Stenson z rovnakej pozície ako Reed na jamke číslo 9. zahral na grín. Koepka nepremenil krátky pat na birdie na druhej jamke a Willett vedie 1UP. Pieters má dva paty na zisk jamky a premieňa. Otočil skóre vo svoj prospech na 1UP. Aktuálne z 11 zápasov vyhráva len Mickelson za USA. Európa vedie v piatich zápasoch.

 

20:05 Reed a McIlroy sú na 10. jamke v rovnakej pozícii na ranu do grínu. Rose poslal svoj odpal na 7. jamke do vody. Reed hral agresívne k jamke a lopta mu zišla pod grín. Sullivan nečakane vedie 2UP po troch jamkách. Pieters vyrovnal svoj súboj s Holmesom a má šancu na ďalšiu jamku, pretože Holmes utopil loptu. Cabrera-Bello v súboji nováčikov vyhráva 2UP a zahral birdie.

 

20:00 Na ihrisku sú už aj dvojice 10. a 11. zápasu. Kopeka s Willetom hrali prvú jamku nerozhodne. Kuchar a Kaymer sú na prvej jamke. Sullivan hral druhú jamku nerozhodne a vedie 1UP. Mickelson získal dve jamky za sebou a vedie na Garciom 1UP. Wood využil výbornú prihrávku na druhej jamke a vedie nad DJ-om. Rose zachránil šiestu jamku a stále vedenie 1UP

 

19:55 Reed sa na jamke číslo 9. ani treťou ranou nedostal na grín. McIlroy si prihral výborne. Má šancu na zisk jamky, ale pri hre Reeda sa nedá nič predpokladať. Moore vyrovnal na tretej jamke súboj s Westwoodom a Chris Wood si výborne prihral na druhej jamke. Stenson zahral výborne na grín ôsmej jamky. McIlroy opäť mohol získať jamku a nepremenil. Po polovici kola je to nerozhodne v tomto zápase.

 

19:50 Prvá jamka zápasu dvoch dlháňov skončila nerozhodne. Chris Wood bojuje s Dustinom Johnsonom. Mickelson premenil dlhý pat na birdie a na rade je Garcia, ktorý to má ale bližšie, ale nepremenil. Mickelson vedie 1UP.

 

19:47 Aj Reed je v bankri a druhou ranou trafil opäť mimo fervej. McIlroy tiež netrafil grín.

 

19:45 Justin Rose opäť mohol získať jamku ale tesne minul. Škoda. Folwer vyrovnal jamku a stále stráca len jednu. V úvodnom zápase je vo výhode Reed. McIlroy trafil banker. Cabrera-Bello trafil na krátkej štvorparovke green a má šancu na eagle. Walker je mimo. Cabrera-Bello má šancu na ďalšiu jamku. Problémy má Spieth aj Stenson.

 

19:40 Walker nepremenil pat a Cabrera-Bello vedie 2UP po štyroch jamkách. Aj Sullivan získal úvodnú jamku, hoci to pod odpale tak nevypadalo. Garcia nepremenil pat na birdie a Mickelson má pred sebou krátky pat na zisk jamky. Dlhý pat na ôsmom gríne čaká na McIlroya a on ho geniálne premieňa. Fantastické. Reed je teraz pod tlakom a McIlroy si to skutočne užíva. Ale aj Reed premieňa svoj nie krátky pat na birdie. Neskutočné!

 

19:35 Pieters zahral dravj mimo ihriska a stratil jamku. Aktuálne vyhráva Európa v štyroch zápasoch, v dvoch prehráva a jeden zápas je nerozhodne. McIlroy a Reed už sú na jamke číslo osem. Práve oni jediní hrajú nerozhodne. V problémoch je v úvode aj Andy Sullivan, ktorý začal svoj súboj s Brandtom Snedekerom. Reed trafil na ôsmej jamke grin. Spieth hrá doteraz najlepšie a stále si drží tesný náskok nad Stensonom. Teraz bude tvrdý súboj o jamku medzi Mickelsonom a Garciom.

 

19:30 Lee Westwood začal dobre a získal hneď úvodnú jamku proti Moorovi. Roose nepremenil pat na birdie len veľmi tesne a Folwer zachránil par. Reed opäť premenil dlhý pat a dostal McIlroya pod  tlak. Ten ale tiež premenil a ukázal smerom k divákom aby boli tichšie.

 

19:25 Dôležitý pat na dvojke premenil Garcia a zahral birdie. Folwer na štvorke skončil v mimo grínu, kým Rose má šancu na birdie. Mickelson tiež premenil a Garcia stále vedie 1UP.

 

19:20 McIlroy birdie pat premenil a reaguje rovnako ako Reed. Spieth získava jamku so Stensonom a dostáva sa do vedenia. Reed tiež premenil a zatiaľ hrá s McIlroyom nerozhodne. Garcia a Mickelson su na tom so šancami na birdie približne rovnako, Folwer birdie pat nepremenil a stav sa nezmenil. Rose vedie 1UP. Pieters pokazil odpal na jamke číslo 5.

 

19:15 Pieters zahral výborný odpal na trojparovej štvorke a má šancu na birdie. Šancu na birdie má aj Justin Rose na tretej jamke. Ale opäť exceluje Patrick Reed. Skvelá prihrávka na šiestej jamke mu dáva šancu na birdie. McIlroy to bude mať dnes ťažké a na birdie to má podstatne ďalej. Pieters vyrovnal zápas s Holmesom.

 

19:10 Pieters sa zdá sa z počiatočnej nervozity dostal. Získal jamku číslo 3. a znižuje náskok Holmes na jednu jamku. Mickelson má pred sebou dlhý pat na birdie a ako je jeho zvykom, príprava naň trvá dlho. Mickelson nepremenil a na rade je Garcia.

 

19:05 Na svoj už 11 single zápas v kariére nastúpil Phil Mickelson. Vyrovnal tak rekord tento týždeň zosnulého Arnolda Palmera. Mickelson hrá proti Sergio Garciovi. Walker birdie pat nepremenil a Cabrera-Bello ide nerozhodne. Reed však zahral eagle a vyrovnáva stav zápasu s McIlroyom. Dostáva divákov do varu.Aktuálny stav nájdete tu.

 

19:00 Stenson takmer zahral eagle, ale opäť mu to tam nepadlo. Na jamke číslo 5. sa Reed dostal prvou na grín. Aj Fowler si výborne prihral na druhej jamke. Zatiaľ je to všetko viac v réžii domácich hráčov. Rose sa však nedá a zahral ešte lepšie než Folwer. Spieth nepremenil pat a Stenson na tretej jamke vyrovnal. Cabrera-Bello zahral dobrý úder z bankru, ale asi to nebude stačiť. Walker má veľkú šancu na birdie.

 

18:55 Holmes získal aj druhú jamku a vedie 2UP. Pieters sa musí rýchlo zbaviť nervozity. Ani Cabrera-Bello nezačal dobre. Po prvej rane do bankru trafil aj druhý banker pred grínom. Walker je v strede ferveje a trafil perfektne. McIlroy a Reed štvrtu jamku zahrali nerozhodne.

 

18:50 Fowler druhú ranu na prvej jamke poslal do bankru za grínom. Rose leží bezpečne na gríne. Aj Pieters zvládol druhú ranu do grínu na druhej jamke. Holmes v ideálnej pozícii trafil blízko pod jamku. McIlroy a Reed sú na prvej trojparovke kola. Reed netrafil grín. McIlroy ano, ale šance na sú vyrovnané. Rose má šancu získať jamku, pretože Folwer z bankru prepálil grín.

 

18:45 Na tretej jamke jamke zahral McILroy takmer eagle, keď jeho druhá rana prešla cez jamku. Stensonov pokus na birdie zostal tesne pri jamke a Reed svoj pat na birdie nepremenil. McIlroy má opäť šancu na zisk jamky. Birdie pat je o polovicu kratší ako v prípade Reeda. Rory ho premenil a ide do vedenia.

 

18:40 Zápas číslo štyri obstará Rickie Fowler a Justin Rose. Spieth druhou ranou nezostal na gríne a Stenson je druhou na gríne, ale na birdie je to ďaleko. Pieters ani treťou ranou neskončil na gríne. Zatiaľ to s obhajobou titulu pre Európu nevyzerá dobre, ale sme len na začiatku. Každopádne má aj Holmes šancu ísť do vedenia.

 

18:30 Začal aj tretí zápas dňa. Európsky nováčik Thomas Pieters hrá proti J.B.Holmesovi. Stenson pat na birdie nepremenil, ani Reed na jamke číslo dva. Jeho pat skončil tesne pri jamke. Spieth zahral chipp-in a získal jamku číslo jedna proti Stensonovi. Vedie 1UP. McIlroy nevyužil šancu a stále je jeho zápas vyrovnaný.

 

18:25 Reed druhou ranou na gríne jamky číslo dva, ale na birdie to má ďaleko. Stenson po tom ako použil free drop sa dostal druhou ranou na grín. Druhou ranou na gríne je aj McIlroy. Skvelá prihrávka a šanca na birdie. Spieth prepálil jamku a je tesne pred grínom.

18:18 Reed pokračuje vo výbornom výkone. Premenil dlhý pat na par, McIlroy doklepol tiež na par a je stále vyrovnané. Začal aj zápas Stenson/Spieth, kde Stenson zahral odpal pod tribúnu a bude mať problém. Spiethov odpal skončil na ferveji.

18:15 McIlroy poslal druhú ranu do bankru za grínom, ale odtiaľ si prihral tesne k jamke. Reed je tiež treťou ranou na gríne, ale podstatne ďalej ako McIlroy.

18:10 Tak úvodný odpal máme za sebou. Patrick Reed netrafil fervej a Rory McIlroy má výbornú pozíciu. Reed si veľmi nepomohol, trafil konár stromu a je ešte stále mimo fervej.

 

Tak ako pred dvomi rokmi, aj dnes Vám prinesieme on-line komentár z finálového dňa RYDER CUP 2016. Európsky výber prehráva o tri body, takže na obhajobu titulu potrebuje získať 7,5 boda. Držme palce a tešme sa na výborný golf. Hneď prvý zápas bude elektrizovať divákov. Rory McIlroy proti Patrickovi Reedovi.

Komentáre