Úvodný turnaj už šiesteho ročníka GolfZóna Tour hostilo ihrisko GC Austerlitz v Slavkove u Brna. Organizátori neporušili tradíciu a sezónu začali tam, kde minulý rok skončila. Premiérový turnaj ročníka 2014 mal názov Birdie Country Open a táto začínajúca značka netradičných golfových darčekov a originálneho oblečenia priniesla hráčom tričká s novým logom pre túto sezónu. Symbolom GolfZóna Tour 2014 bude dnes už nežijúci americký golfista Payne Stewart, od ktorého tragickej smrti uplynie o chvíľu rovných 15 rokov. Payne Stewart bol v tomto roku odmenený cenou Boby Jones Award, ktorá sa udeľuje za príkladnú reprezentáciu golfu.

Hoci počasie úvodnému turnaju sezóny neprialo, čo poznačilo aj účasť hráčov na turnaji, tí ktorí na ihrisko v Slavkove prišli, vytvorili skutočne skvelú atmosféru. GolfZóna Tour 2014 priniesla novú zmenu v otvorení čisto seniorskej kategórie. Historicky prvým víťazom tejto kategórie sa stal Roman Ondruš, ktorý nazbieral vo veternom počasí 43 bodov. Až na stredné Slovensko putovalo striebro v seniorskej kategórii zásluhou Karola Materného, ktorý zahral 36 bodov. Tretie miesto obsadil Juraj Záriš s 27 bodmi. V ženskej kategórii, ktorá je v sérii GolfZóna Tour otvorená od minulého roku si tretie miesto vybojovala Ľuba Hudecová s počtom 23 bodov. Rovnaký počet bodov, ale úspešnejší záver kola priniesol druhé miesto Dorote Zlochovej. Na prvom mieste skončila minuloročná celková víťazka ženskej kategórie GolfZóna Tour, Slávka Tajcnárová, ktorá zahrala 26 bodov.

V elitnej mužskej kategórii si tretie miesto len vďaka lepšiemu záveru turnaj vybojoval Dariusz Pawelczyk, ktorý získal 30 bodov. Aj v mužskej kategórii putuje striebro na stredné Slovensko. Ján Michalko zahral 34 bodov a mal skóre zhodné s víťazom tejto kategórie, ale slabší záver turnaja. Prvé miesto sa tak dostalo k Jurajovi Polákovi, ktorý ako prerobený ľavák zbiera pri hre na pravú stranu jeden turnajový úspech za druhým. Pri postupnosti hodnotenia si cenu za najlepší výsledok brutto odniesol Alexander Medek za 16 brutto bodov. V kategórii Stableford Brutto je hodnotený ako víťaz najlepší hráč, ktorý sa neumiestnil na stupni víťazov v niektorej z hlavných kategórii.