V krátkom slede za sebou bojovali slovenskí seniori na prelome apríla a mája o možnosť kvalifikovať sa do reprezentačného družstva Slovenska pre nadchádzajúce 33. ESGA Majstrovstvách Európy seniorských družstiev v Portugalsku. Posledné dva aprílové dni to bol najskôr turnaj na ihrisku v Skalici a v prvom týždni mája sa kvalifikácia ukončila dvojdňovým turnajom na ihrisku GC Hron. Seniorom po oba turnaje prialo aj počasie. Výborne pripravené ihrisko v Skalici preverilo možnosti všetkých hráčov a ideálne golfové podmienky podporili hodnotné výsledky mnohých zúčastnených hráčov. V ženskej kategórii sa z víťazstva tešila Katarína Opršalová, ktorá počas dvoch dní turnaja nazbierala 77 netto bodov. Druhá Mária Hrušková skončila s výsledkom 72 bodov. Tretie miesto obsadila Mária Mušková so 63 bodmi. V kategórii Senior Masters (+70) opäť nenašiel premožiteľa Anton Holos, ktorý zvíťazil s celkovým skóre 165 rán. Pred druhým Erichom Kufferom mal úctyhodný náskok 13 rán. V hlavnej kategórii Senior Brutto Rany skončil na treťom mieste Marián Vávra s výsledkom 162 rán. Tuhý boj o turnajový titul zvádzal Ján Guniš s Viliamom Marošom. Napokon bol Maroš o tri rany lepší, keď zahral výsledok 155 a zvíťazil. Druhý Guniš mal na svojom konte 158 rán.

Turnaj na ihrisku GC Hron Tri Duby mal dať definitívnu odpoveď na zloženie našich reprezentačných tímov pre Portugalsko. Hoci na turnaji bola nižšia účasť, na jeho dramatickosti to neubralo. Ašpiranti na reprezentačný dres pod kontrolou vojenského letectva bojovali o definitívne umiestnenie v kvalifikácii. V ženskej kategórii si tretie miesto vybojovala Margita Černáková s výsledkom 65 bodov. Znalosť domáceho prostredia využila Iveta Porvažníkova-Adlerová a za výsledok 76 bodov získala druhé miesto. Z prvenstva v tejto kategórii sa tešila Elena Slučiaková, ktorá zahrala 78 bodov. V kategórii Senior Masters (+70) sa opäť nič nemenilo a Anton Holos aj na štvrtom turnaji zvíťazil, tento krát s výsledkom 174 rán. V hlavnej kategórii skončil na treťom mieste vďaka lepšiemu výsledku z druhého hracieho dňa Štefan Novák s výsledkom 164 rán. Dvojica Guniš/Maroš si na Sliači poradie vymenila. Maroš skončil druhý s výsledkom 162 rán a Guniš sa tešil z víťazstva za výsledok 158 rán.

Slovak Senior Golf Tour 2014 pokračuje turnajom v Tatrách na konci mája, ktorý je zároveň aj Majstrovstvami Slovenska družstiev. GC Black Stork v Tatranskej Lomnici bude svedkom bojov o prvý tohtoročný seniorský slovenský titul.

Komentáre