Ihrisko golfového klubu Black Stork v Tatranskej Lomnici hostilo dva dni slovenských seniorov, ktorí si sem prišli zmerať sily na Majstrovstvách Slovenska seniorských klubových družstiev. V doterajšej histórii sa len v úvodnom ročníku podarilo zvíťaziť seniorom GC Pressburg v roku 2008. Odvtedy pribúda na putovný pohár iba meno jediného klubu – GC Tále. Pod Tatrami sa zišla doteraz najvyššia účasť seniorských klubových družstiev. Do štartovnej listiny sa zapísalo až 20 družstiev, z nich tri čisto dámske tímy.

Aj keď v úvode turnaja zalial ihrisko mierny dážď, po zvyšok prvého a celé druhého kolo prialo seniorom počasie. Výborne pripravené ihrisko, neopakovateľná kulisa tatranských štítov a ideálne poveternostné podmienky prinútili hráčov a hráčky ku skvelým výkonom. Pri vyhlásení výsledkov nebola núdza o veľké prekvapenia. Seniori z Táľov získali takmer všetky ceny, ktoré boli v turnaji vyhlásené. Najskôr v kategórii Stableford netto, kde sa vyhlasoval len víťaz kategórie, zvíťazila Terézia Kiňová, ktorá za dva dni nazbierala 72 bodov. V kategórii jednotlivcov Senior Brutto rany si tretie miesto vybojoval Jozef Hruška s celkovým počtom 170 rán a vďaka lepšiemu výsledku z druhého kola turnaja. Striebornú priečku obsadila Daniela Jorčíková, ktorá zahrala 169 rán. Víťazom tejto kategórie sa stal Vladimír Mitro.

V hlavnej súťaži seniorských klubových družstiev dokázali dámy z GC Tále II., že v mužskej konkurencii nie sú len do počtu a obsadili tretie miesto s celkovým počtom 538 rán v zložení Daniela Jorčíková, Daniela Senčeková, Mária Hrušková a Terézia Kiňová. Druhé miesto patrí družstvu GC Hron Tri Duby I., ktoré reprezentovali Marián Vávra, Ivan Šimeg, Marián Mihál a Karol Materný. Ich družstvo nazbieralo spolu 531 rán. Prvé miesto v hlavnej súťaži obhájili seniori GC Tále I. v rovnakom zložení ako po minulé roky. Vladimír Mitro, Jozef Hruška, Michal Žeňuch a Ján Huléni zahrali 518 rán.

Seniorské klubové majstrovstvá SR sa vydarili a zostáva už len popriať ich účastníkom veľa zdravia, aby sa o rok mohli v takom hojnom počte opäť stretnúť v súboji o majstrovský titul.

Komentáre