Druhým turnajom pokračovala tohtoročná GolfZóna Tour na ihrisku Old Lake Golf Club v Tate. Turnaj PS MEMORY CUP bol spomienkou na Payna Stewarta, ktorý pred 15 rokmi vyhral, žiaľ, svoj posledný major turnaj. Na výborne pripravenom ihrisku si takmer tridsať hráčov zmeralo svoje sily v troch hlavných kategóriách turnaja. Až na mierne zdržanie, spôsobené dažďom, sa turnaj niesol vo výbornom tempe a prialo mu aj počasie. Krátky dážď síce mnohých vystrašil, ale po ňom opäť ihrisko zaliali slnečné lúče. Skvelá atmosféra turnaja sa preniesla až do jeho finále a okrem jediného účastníka, ktorý sa z pracovných dôvodov musel ponáhľať do Bratislavy, zostali na vyhodnotení turnaja všetci hráči, hoci mnohí z nich vopred vedeli, že ich môže čakať maximálne cena útechy. Vzdali tak úctu nielen hráčovi, po ktorom bol turnaj pomenovaný, ale hlavne hráčom, ktorí sa turnaja zúčastnili a podarilo sa im v ňom umiestniť na stupni víťazov.

V spoločnej kategórii Stableford brutto sa z prvenstva tešil Štefan Lukáč, ktorý zahral 19 brutto bodov. Zároveň však vedel, že vo svojej hlavnej kategórii si cenu neprevezme. Cenu Stableford brutto získava vždy len ten najlepší hráč, ktorí sa neumiestni na jednom z prvých miest v troch hlavných kategóriách. V seniorskej kategórii si tretie miesto vybojoval Alexander Medek, ktorý zahral 30 bodov. Len o bod viac mal na druhom mieste Vladimír Mitro. Prvenstvo si z Taty v seniorskej kategórii odnáša Karol Materný za výsledok 39 bodov. V ženskej kategórii si tretie miesto vybojovala Katarína Opršalová, s celkovým počtom bodov 25. Rovnako ako v seniorskej kategórii, len jediný bod rozhodol o striebornej priečke pre Vierku Medekovú. Titul v ženskej kategórii si vybojovala Mária Žovicová za výsledok 28 bodov. Rovnaký scenár sa opakoval aj v mužskej kategórii. Tretí Martin Šulák zahral 36 bodov a na druhé miesto Ladislava Hodinku strácal len jeden bod. Víťazom sa s náskokom štyroch bodov stal Juraj Polák.

Turnaj v Tate sa určite vydaril a všetci sa už tešia na ďalšie pokračovanie GolfZóna Tour 2014, ktoré obstará ihrisko GC Welten v Báči dňa 18.6.2014 v turnaji MARCUS INDUSTRY OPEN. Registrácia do tohto turnaja je už na serveri SKGA otvorená.

Fotogalériu k turnaju nájdete tu.

Komentáre