Minulý rok ste mohli „fáro“ na obrázku k tomuto text, spolu s jeho šarmantnou pilotkou vidieť na vlastné oči na turnaji GolfZóna Tour Race to Cortina. Odvtedy Paťka Tajcnárová a jej ľadový kabriolet prešli krátku, ale veľmi zaujímavú a úspešnú cestu. Po skúsenostiach z dvojbobu si Paťka sadla do monobobu po prvýkrát súťažne na veľkom podujatí v novembri 2022 v Lillehameri, kde skončila na Europe Cupe najskôr na piatom a o deň neskôr na ôsmom mieste. To už bolo jasné, že Slovensko stratilo nádejnú futbalovú brankárku, ale získalo nádej v netradičnom športe – boboch. V decembri 2022 prišli ďalšie preteky Europe Cupu v Innsbrucku, kde to boli umiestnenia na 18. a 15. mieste. Len o mesiac neskôr, v januári 2023 reprezentovala Paťka Slovensko na majstrovstvách sveta juniorov v nemeckom Winterbergu, kde v kategórii Junior skončila na 10. mieste a v kategórii Junior U23 na 7. mieste. Ešte vo februári 2023 skončila rovnako vo Winterbergu na Europe Cupe jedenásta a na majstrovstvách Európy juniorov na siedmom, resp. v kategórii U23 na piatom mieste. To boli žiaľ jej posledné preteky vo farbách Slovenska. Paťka sa celé leto tvrdo pripravovala na ďalšiu sezónu, ale bez finančnej podpory sa tento náročný šport robiť nedá. Na Slovensku našla mnoho skvelých ľudí, ktorí ju podporovali. Mnohí ste to urobili sami prostredníctvom turnajov GolfZóna Tour, ale takáto podpora žiaľ nestačila. A tak sa o jej talent začali zaujímať naši západní susedia a poskytli jej podmienky k ďalšiemu rozvoju. V novembri 2023 v Lillehameri už pri mene Patrícia Tajcnárová svietila česká vlajka.

A Paťka ukázala, že to vie. V troch pretekoch Europe Cupu v Nórsku obsadila šieste, piate a tretie miesto. V Lotyšskej Sigulde o dva týždne neskôr bola štvrtá. Z nemeckého Altenbergu si odniesla dvakrát 11. miesto v Europe Cupe, siedme miesto z ME juniorov a šieste miesto z ME juniorov U23. V švajčiarskom St. Moritzi si v januári tohto roku vybojovala rovnaké umiestnenia na majstrovstvách sveta juniorov a začiatkom februára 2024 získala štvrté miesto v monobobe na Europe Cupe v Innsbrucku. V Europe Cupe jej patrí v tejto sezóne celkové štvrté miesto a počas tohto víkendu sa vo Winterbergu predstavila na svojich prvých majstrovstvách sveta medzi ženami, v rovnakom „fáre“ a rovnako šarmantná ako v Báči. Odjazdila tri jazdy a hoci do finálovej poslednej neprešla (vidíte, aj boby majú cut ako golf), konečné 22. miesto je určite pri premiére výborné. V treťom kole zajazdila 13. najlepší čas a mala desiaty najlepší štart. V športe, kde rozhodujú stotiny sekúnd a hocijaká drobná chyba, získava veľmi rýchlo nielen skúsenosti ale aj postavenie. Aj keď pri jej mene bude aj naďalej svietiť česká vlajka, GolfZóna Tour je hrdá, že ju bude, a verím, že aj s Vami, naďalej podporovať svojou troškou k splneniu jej veľkého sna, účasti na Olympiáde v Taliansku. Paťka, nech Ti vydrží zdravie, odhodlanie a tešíme sa na ďalšie Tvoje úspechy. Šport nemá hranice. Stále budeš naša.