Náročný turnaj má za sebou svetová golfová elita. Druhý major turnaj sezóny, US Open, riadne preveril schopnosti všetkých zúčastnených hráčov. Ihrisko Merion Golf Club bolo nad sily všetkých hráčov. Ani jeden z nich nedokázal pokoriť celkovým výsledkom par ihriska. Najbližšie k tomu mal Angličan Justin Rose. Ten hral v pare ihriska ešte po jamku číslo 15. Na nasledujúcej jamke však zahral bogey a znížil svoj náskok na čele turnaja len na jednu ranu. Jeho najväčšími konkurentmi v boji o prestížny titul boli v tom čase už len dvaja hráči. Phil Mickelson a Jason Day. Obaja však v snahe vynútiť si aspoň play-off zahrali na záverečnej jamke bogey a tak sa Rose tešil z celkového víťazstva so skóre +1. Mickelson a Day si podelili druhé miesto s výsledkom +3. Sklamaný bol hlavne Mickelson, ktorý vstupoval do turnaja s veľkými ambíciami a počas troch úvodných kôl ich aj napĺňal. Priebežne viedol a hoci štart do záverečného kola nemal najlepší, jeho eagle na jamke číslo 10. ho vrátil späť na čelo turnaja. Justin Rose, ktorý hral dve jamky pred ním však okamžite kontroval hlavne vďaka výbornej hre na gríne. Mickelson v závere zahral tri bogey a to ho stálo titul. Aj Jason Day sa počas záverečného kola často chytal za hlavu. Po treťom mieste na Masters sa snažil získať svoj prvý major titul, ale jeho loptičky tesne míňali jamky. Day svoj eventuálnym víťazstvo mohol zabezpečiť aspoň šancu na Grand Slam pre Austráliu. Víťaz Masters Adam Scott totiž skončil na delenom 45. mieste.

Štvrté miesto delila štvorica hráčov s výsledkom +5. Američania Hunter Mahan a Billy Horschel sa snažili robiť čo najmenej chýb a udržiavali tak svoje postavenie z predchádzajúcich kôl. Juhoafričan Ernie Els zahral záverečné kolo s výsledkom -1 a v celkovom poradí sa posunul o 12 miest. Najväčším smoliarom z tejto štvorice bol Jason Dufner. Až po jamku číslo 15. hral Dufner famózne kolo s výsledkom -5. Jediná chyba v celom finálovom kole ho však napokon stála možno titul. Na jamke číslo 15. zahral Dufner tripple bogey a bolo dobojované. Na nasledujúcej jamke si síce svoje skóre vylepšil, ale to už na lepšie umiestnenie nestačilo. Minuloročný víťaz Webb Simpson skončil na delenom 32. mieste, rovnako ako svetová jednotka Tiger Woods. Najlepším amatérom sa stal domáci Michael Kim, ktorý s výsledkom +10 obsadil delené 17. miesto. Mnoho favoritov nesplnilo očakávania. V poslednom čase výborne hrajúci Matt Kuchar delil 28. miesto, Rory McIlroy 41. miesto a Sergio Garcia 45. miesto. Zach Johnson, Graeme McDowell, Jim Furyk či Bill Haas si na turnaji zahrali len dve kolá.

Justin Rose svojim víťazstvom prerušil 43-ročné čakanie Anglicka na titul z turnaja US Open. Je to jeho prvý major titul v kariére, ale Rose si takéto veľké víťazstvo určite za svoje výkony v poslednom období zaslúžil. Do histórie US Open sa zapísal ešte jeden hráč. Domáci Shawn Stefani zahral v záverečnom kole hole-in-one na jamke číslo 17. Bolo to jediné hole-in-one v turnaji a histórii US Open prvé na ihrisku Merion Golf Club, ktoré hostilo tento turnaj už piaty krát.

Komentáre