Po dvoch týždňoch tréningu sa Juraj vybral na ďalší turnaj. V jeho bagu zatiaľ stále chýbajú drevá. Najnižším číslom palice je šestka. Pokyny trénera sa Juraj snaží dodržiavať. Trénuje s ním dvakrát týždenne a domov si odnáša „domáce“ úlohy, cvičenia, ktoré majú zlepšiť jeho hru. Čas venovaný tréningu sa začína prejavovať aj na jeho výsledkoch. Na náročnom ihrisku v Panónia Golf Club v Maďarsku si počínal lepšie, ako na predchádzajúcom turnaji. Zahral 34 bodov a umiestnil sa na siedmom mieste. A to mal pritom dosť mizerný úvod, keďže hneď prvú jamku turnaja škrtol a na druhej jamke zahral nepopulárneho snehuliaka, teda výsledok 8.

Výhodou „premeneného“ golfistu je však fakt, že z čias, keď hral na opačnú stranu, si prináša mnoho skúseností. Neprichádza na ihrisko ako úplný začiatočník, pretože predchádzajúci golfový život ho naučil pohybovať sa na ihrisku, predpokladať zmenu smeru rany spôsobenú vetrom a podobne. V neposlednom rade je to aj fakt, že takýto hráč dokáže lepšie odhadnúť riziká, do ktorých sa môže dostať v prípade precenenia svojich schopností. A to je skutočnosť, ktorú sa mnohí hráči niekedy nedokážu naučiť vôbec. Často krát vidím na turnajoch hráča, ktorého najdlhšia rana trojkou drevom z ferveje je okolo 150 metrov, ale on si myslí, že práve dnes dokáže tou istou palicou z rafu zahrať 200 metrov na grín ponad jazero. Výsledkom je samozrejme lopta končiaca prevažne v strede vodnej prekážky a škrtnutá jamka. Triezve zhodnotenie situácie dokáže výrazne vylepšiť celkový výsledok hry.

Skúsenosti z minulých rokov sa prejavili aj u Juraja. Na tretej jamke už získal prvé dva body a radosť mu iste urobila jamka číslo 5. Dlhý päť par nie je vôbec jednoduchou jamkou, ale Jurajovi aj železá stačili na to, aby tu zahral par. Pri jeho aktuálnom hendikepe to boli hneď štyri body a aspoň čiastočne zmazaná strata z úvodu turnaja. Ďalší par pridal na jamke číslo 8. V druhej polovici turnaja škrtol jamku číslo 12., ale štyri body si pripísal na jamke číslo 14. Nezahral síce par, iba bogey, ale aj to stačilo na takýto bodový zisk. Celkovo Juraj bodoval na každej jamke okrem už spomínaných dvoch škrtnutý a druhej jamky so snehuliakom. Siedme miesto z celkového počtu 56 hráčov v kategórii stableford netto je na tohto nového praváka slušný výsledok.

Úvodná časť.

Komentáre