Turnaj FedEx St. Jude Classic bol poslednou previerkou pred nadchádzajúcim US Open. Väčšina svetovej golfovej špičky turnaj vynechala a pripravuje sa na druhý major turnaj sezóny individuálne, ale aj tak sa v štartovnej listine objavilo zopár zvučných mien. Najväčšou hviezdou bol určite Phil Mickelson. Ten aj svoju úlohu potvrdzoval, keď bol neustále v popredí výsledkovej listiny a zdalo sa, že získa aj turnajový titul. Výborným záverom mu ho však uchmatol Harris English. Posledné tri jamky záverečného kola zahral s výsledkom -2 a to bol rozhodujúci moment turnaja. English zakončil svoje vystúpenie celkovým výsledkom -12 a o dve rany porazil práve Mickelsona a ďalšieho Američana Scotta Stallingsa. Mickelson mal pritom rovnaký finiš ako English, ale na titul to nestačilo.

Opačne bol na tom Stallings. Po double bogey na 15. jamke stratil vedenie a hoci tento výsledok okamžite vylepšil, keď zahral birdie na nasledujúcej jamke, na Englisha strácal jednu ranu. Na poslednej jamke sa pokúsil o birdie, ale napokon z toho bolo bogey a Stallings prišiel aj o šancu na samostatné druhé miesto. Obhajca titulu Dustin Johnson delil desiatu priečku. Na rovnakom mieste sa nachádzalo až osem hráčov. Nasledujúcu 18. priečku delilo až deväť hráčov. Medzi nimi bol aj posledný rydercupovy americký kapitán Davis Love III. Harris English si pripísal svoje prvé turnajové víťazstvo na okruhu PGA Tour, ale určite zaslúžené. V úvodných dvoch kolách predvádzal výbornú hru a hoci sa počas víkendu miestami trápil, vždy dokázal svoje chyby opraviť. O dobrý výsledok sa snažil aj Ian Poulter, ale v poslednom kole urobil hlavne v druhej polovici množstvo chýb a výsledok +6 z nedele ho odsunul na delené 51. miesto.

Komentáre

Druhým turnajom po reštarte PGA Tour bol súboj o červené kárované sako pre víťaza RBC Heritage. Ihrisko Harbour Town GL poskytlo hráčom množstvo šancí na skórovanie a tí sa snažili tieto možnosti využiť. Víťazné skóre v tomto ročníku prekonalo doterajší rekord víťaza turnaja. Priebeh turnaja bol veľmi vyrovnaný a titule rozhodovala každá drobnosť. Nedeľné kolo bolo pre nepriazeň počasia prerušené a po jeho opätovnom rozohraní sa v štartovnom poli vytvorila skupina hráčov, ktorých šance na titul boli najväčšie. Obhajca titulu z minulého roku, C.T. Pan medzi nimi nebol. S celkovým skóre -9 mal už turnaj za sebou a delil na ňom 52. miesto. Vysoko šplhal aj Rory Sabbatini, ktorý zakončil turnaj s výsledkom -14 a dlho mu toto skóre zaručovalo umiestnenie v TOP15 turnaja. Hráči na ihrisku však skóre neustále zvyšovali a tak si slovenský zástupca na PGA Tour nakoniec pripísal na svoje konto delené 21. miesto, ktoré delilo až sedem hráčov. Vo finálovom kole sa výrazne zlepšil aj Angličan Justin Rose. Na poslednej jamke zahodil šancu na birdie a zapísal celkové skóre -16. To mu napokon stačilo na delené 14. miesto. Táto priečka patrila Anglicku, pretože okrem neho si rovnaké skóre zapísal ešte aj Ian Poulter a Matthew Fitzpatrick.

Do TOP10 turnaja sa dostalo šesť hráčov na delenom ôsmom mieste so skóre -17. Asi najvýraznejšie sa na toto miesto prepracoval Juhoafričan Dylan Frittelli, ktorý vo finálovom kole zahral skóre 62 rán (-9). Do formy sa dostal aj Brooks Koepka, ktorý si vybojoval samostatné siedme miesto s výsledkom -18. Turnaj vyšiel aj Španielovi Garciovi. V prvom kole zahral síce len skóre 70 rán (-1), ale nasledujúce tri kolá priniesol vždy rovnaký výsledok 65 rán (-6), čo ho s celkovým skóre -19 dostalo na delené 5. miesto. O titul bojoval aj Daniel Berger, víťaz z minulého týždňa. Berger nepremenil zopár šancí na birdie a nakoniec zapísal skóre -20. To znamenalo delené 3. miesto spolu s Angličanom Tyrrellom Hattonom. Hatton po troch kolách viedol spolu s Mexičanom Ancerom, ale v závere tiež nepremenil zopár šancí na skórovanie. Ancer sa snažil v poslednom flajte vyrovnať vedúce skóre, ale nepodarilo sa mu to a tak si z turnaja odváža druhé miesto za výsledok -21. Červené kárované sako si po skončení turnaja obliekol Webb Simpson. Ten predviedol výborný výkon a hlavne skvelý záver turnaja. Na posledných siedmych jamkách päťkrát skóroval a to mu stačilo na konečný výsledok -22 a turnajový titul.

Komentáre