Turnaj FedEx St. Jude Classic bol poslednou previerkou pred nadchádzajúcim US Open. Väčšina svetovej golfovej špičky turnaj vynechala a pripravuje sa na druhý major turnaj sezóny individuálne, ale aj tak sa v štartovnej listine objavilo zopár zvučných mien. Najväčšou hviezdou bol určite Phil Mickelson. Ten aj svoju úlohu potvrdzoval, keď bol neustále v popredí výsledkovej listiny a zdalo sa, že získa aj turnajový titul. Výborným záverom mu ho však uchmatol Harris English. Posledné tri jamky záverečného kola zahral s výsledkom -2 a to bol rozhodujúci moment turnaja. English zakončil svoje vystúpenie celkovým výsledkom -12 a o dve rany porazil práve Mickelsona a ďalšieho Američana Scotta Stallingsa. Mickelson mal pritom rovnaký finiš ako English, ale na titul to nestačilo.

Opačne bol na tom Stallings. Po double bogey na 15. jamke stratil vedenie a hoci tento výsledok okamžite vylepšil, keď zahral birdie na nasledujúcej jamke, na Englisha strácal jednu ranu. Na poslednej jamke sa pokúsil o birdie, ale napokon z toho bolo bogey a Stallings prišiel aj o šancu na samostatné druhé miesto. Obhajca titulu Dustin Johnson delil desiatu priečku. Na rovnakom mieste sa nachádzalo až osem hráčov. Nasledujúcu 18. priečku delilo až deväť hráčov. Medzi nimi bol aj posledný rydercupovy americký kapitán Davis Love III. Harris English si pripísal svoje prvé turnajové víťazstvo na okruhu PGA Tour, ale určite zaslúžené. V úvodných dvoch kolách predvádzal výbornú hru a hoci sa počas víkendu miestami trápil, vždy dokázal svoje chyby opraviť. O dobrý výsledok sa snažil aj Ian Poulter, ale v poslednom kole urobil hlavne v druhej polovici množstvo chýb a výsledok +6 z nedele ho odsunul na delené 51. miesto.

Komentáre

Len jeden štart na okruhu LPGA Tour si nechala Nelly Korda ako „prestávku“ vo svojej víťaznej šnúre v tejto sezóne. Minulý týždeň sa síce dostala do TOP10, ale na titul nedosiahla. Na turnaji Mizuho Americans Open sa však opäť vrátila na prvé miesto. Ihrisko Liberty National Golf Club v New Jersey bolo svedkom jej šiesteho titulu v tejto sezóne. Po úvodnom kole strácala Korda na vedúcu So Mi Lee štyri rany, ale zlepšila sa v druhom kole a do čela turnaja sa dostala po výbornom treťom kole, kedy zapísala skóre 65 rán (-7). Vo finálovom kole mala slabší štart, keď na prvých piatich jamkách zahrala dvakrát bogey a len raz skórovala. Ďalšie bogey pridala na jamke číslo 7. ale to bola jej posledná chyba. Nasledovali tri birdie, ktoré je dostali na konečné skóre -14, čo jej stačilo na titul. Jej najväčšou prenasledovateľkou bola Austrálčanka Hannah Green, ktorá si mohla vynútiť aspoň play-off, ale zahrala bogey na poslednej jamke, čím sa odsunula na druhé miesto so skóre -13.

Štvorica na delenom treťom mieste, Thajčanky Chanettee Wannasaen a Ariya Jutanugarn, domáca Jennifer Kupcho a Austrálčanka Gabriela Ruffels, strácala na druhé miesto tri rany. Za nimi nasledovalo až sedem hráčok na delenom siedmom mieste so skóre -9. V tejto skupine boli opäť dve Thajčanky – Patty Tavatanakit a Atthayay Thitikul, dve Japonky – Ayaka Furue a Yuna Nishimura, Kórejčanka Sei Young Kim, Bianca Pagdanganan z Filipín a domáca Marina Alex. Vedúca hráčka z prvého kola, So Mi Lee, nedokázala v ďalšom priebehu turnaja dostať svoje skóre pod hranicu 70 rán a nakoniec so skóre -6 delila 28. miesto. Turnajový titul obhajovala Rose Zhang, ktorá vyhrala minulý týždeň, ale z turnaja v New Jersey odstúpila ešte pred jeho štartom.

Komentáre