Turnaj FedEx St. Jude Classic bol poslednou previerkou pred nadchádzajúcim US Open. Väčšina svetovej golfovej špičky turnaj vynechala a pripravuje sa na druhý major turnaj sezóny individuálne, ale aj tak sa v štartovnej listine objavilo zopár zvučných mien. Najväčšou hviezdou bol určite Phil Mickelson. Ten aj svoju úlohu potvrdzoval, keď bol neustále v popredí výsledkovej listiny a zdalo sa, že získa aj turnajový titul. Výborným záverom mu ho však uchmatol Harris English. Posledné tri jamky záverečného kola zahral s výsledkom -2 a to bol rozhodujúci moment turnaja. English zakončil svoje vystúpenie celkovým výsledkom -12 a o dve rany porazil práve Mickelsona a ďalšieho Američana Scotta Stallingsa. Mickelson mal pritom rovnaký finiš ako English, ale na titul to nestačilo.

Opačne bol na tom Stallings. Po double bogey na 15. jamke stratil vedenie a hoci tento výsledok okamžite vylepšil, keď zahral birdie na nasledujúcej jamke, na Englisha strácal jednu ranu. Na poslednej jamke sa pokúsil o birdie, ale napokon z toho bolo bogey a Stallings prišiel aj o šancu na samostatné druhé miesto. Obhajca titulu Dustin Johnson delil desiatu priečku. Na rovnakom mieste sa nachádzalo až osem hráčov. Nasledujúcu 18. priečku delilo až deväť hráčov. Medzi nimi bol aj posledný rydercupovy americký kapitán Davis Love III. Harris English si pripísal svoje prvé turnajové víťazstvo na okruhu PGA Tour, ale určite zaslúžené. V úvodných dvoch kolách predvádzal výbornú hru a hoci sa počas víkendu miestami trápil, vždy dokázal svoje chyby opraviť. O dobrý výsledok sa snažil aj Ian Poulter, ale v poslednom kole urobil hlavne v druhej polovici množstvo chýb a výsledok +6 z nedele ho odsunul na delené 51. miesto.

Komentáre

Väčšina austrálskych a novozélandských hráčov uprednostnila v úvode novej sezóny DP World Tour turnaj Fortinet Australian PGA Championship, ktorý sa do programu európskej túry vrátil po troch rokoch. V roku 2020 na ňom triumfoval Adam Scott, ktorý tak vyfúkol hetrik Cameronovi Smithovi. V tomto vydaní sa však Smith, ktorý síce hrá na LIV Golf, ale pre tento turnaj zákaz pre účastníkov novej túry neplatil, zasa vrátil na prvé miesto domáceho turnaja. Na domácej pôde sa predstavil po troch rokoch a pútal veľkú pozornosť. Okrem divákov ho počas turnaja podporovala aj jeho babička a tá sa stala jeho energiou na ceste k tretiemu titulu na tomto podujatí. Hoci išiel Smith do posledného kola s náskokom troch rán, v prvej polovici samu podarilo skórovať len jeden krát a po bogey na jamke číslo 11. prišiel o samostatné vedenie. Hneď na nasledujúcich dvoch jamkách však skóroval a ďalšie birdie pridal na jamke číslo 16. To ho dostalo na celkové skóre -14, ktoré už nikto nedokázal vyrovnať. Pre Smitha to bolo dôležité víťazstvo a zároveň turnajový hetrik.

Na druhom mieste skončila dvojica Jason Scrivener a Ryo Hisatsune, obaja so skóre -11. Domácich hráčov sa v TOP10 usadilo napokon až sedem. Okrem víťaza a Scrinevera si vybojoval štvrté miesto Min Woo Lee,ktorý zahral skóre -9, rovnako ako Angličan John Parry. David Micheluzzi skončil na samostatnom šiestom mieste so skóre -8 a trojica Sam Brazel, Cameron Davis a Greg Chalmers si spolu s dvomi Japoncami,  Masahiro Kawamurom a Taumi Kanayamom podelili siedme miesto so skóre -7. Obhajca titulu Adam Scott mal po sľubnom úvode (66 rán, -5) slabšie druhé s tretie kolo, kedy nedokázal pokoriť par ihriska. Pod hranicu 70 rán sa dostal až vo finálovom kole a celkovo zapísal skóre -4, čo mu však vo vyrovnanom turnaji stačilo len na delené 28. miesto. O ranu viac zahral Poliak Adrian Meronk a obsadil delené 34. miesto.

Komentáre