Turnaj FedEx St. Jude Classic bol poslednou previerkou pred nadchádzajúcim US Open. Väčšina svetovej golfovej špičky turnaj vynechala a pripravuje sa na druhý major turnaj sezóny individuálne, ale aj tak sa v štartovnej listine objavilo zopár zvučných mien. Najväčšou hviezdou bol určite Phil Mickelson. Ten aj svoju úlohu potvrdzoval, keď bol neustále v popredí výsledkovej listiny a zdalo sa, že získa aj turnajový titul. Výborným záverom mu ho však uchmatol Harris English. Posledné tri jamky záverečného kola zahral s výsledkom -2 a to bol rozhodujúci moment turnaja. English zakončil svoje vystúpenie celkovým výsledkom -12 a o dve rany porazil práve Mickelsona a ďalšieho Američana Scotta Stallingsa. Mickelson mal pritom rovnaký finiš ako English, ale na titul to nestačilo.

Opačne bol na tom Stallings. Po double bogey na 15. jamke stratil vedenie a hoci tento výsledok okamžite vylepšil, keď zahral birdie na nasledujúcej jamke, na Englisha strácal jednu ranu. Na poslednej jamke sa pokúsil o birdie, ale napokon z toho bolo bogey a Stallings prišiel aj o šancu na samostatné druhé miesto. Obhajca titulu Dustin Johnson delil desiatu priečku. Na rovnakom mieste sa nachádzalo až osem hráčov. Nasledujúcu 18. priečku delilo až deväť hráčov. Medzi nimi bol aj posledný rydercupovy americký kapitán Davis Love III. Harris English si pripísal svoje prvé turnajové víťazstvo na okruhu PGA Tour, ale určite zaslúžené. V úvodných dvoch kolách predvádzal výbornú hru a hoci sa počas víkendu miestami trápil, vždy dokázal svoje chyby opraviť. O dobrý výsledok sa snažil aj Ian Poulter, ale v poslednom kole urobil hlavne v druhej polovici množstvo chýb a výsledok +6 z nedele ho odsunul na delené 51. miesto.

Komentáre

PGA Tour zavítala do Ázie, kde turnaj The CJ Cup @ Nine Bridges hostila Kórea. Turnaj bol až do samotného záveru veľmi vyrovnaný, ale napokon si o víťazovi rozhodlo po 72 jamkách a nebolo nutné pridávať niečo na viac v rozohrávke. Do finálového kola išli z deleného prvého miesta dvaja hráči. Justin Thomas a Danny Lee. Thomas sa do čela turnaja dostal po druhom kole, keď zahral výborných 63 rán (-9). V treťom kole nepokoril hranicu 70 rán a na prvú priečku sa dotiahol aj Danny Lee z Nového Zélandu. Thomas sa hneď po prvej jamke finálového kola dostal do vedenia, ale v polovici bolo opäť všetko vyrovnané. Rozhodnutie prišlo v druhej časti, keď Thomas dvakrát skóroval, kým Lee po birdie na jamke číslo 12. stratil dve rany po bogey na 15. a 16. jamke. Jeho birdie na poslednej jamke len skorigovalo náskok Justina Thomasa, ktorý si so skóre -20 pripísal na svoje konto ďalší titul na okruhu PGA Tour. Lee skončil na druhom mieste s odstupom dvoch rán.

Traja hráči na delenom treťom mieste strácali na víťaza ať päť rán. Japonec Matsuyama, Američan Woodland a Austrálčan Smithsa nedokázali výraznejšie priblížiť vedúcej dvojici. Najlepším domácim hráčom turnaja bol Byeong Hun An, ktorý so skóre -13 obsadil delené šieste miesto. An mal pritom výborný vstup do turnaja, keď v úvodnom kole zahral 64 rán (-8) a dostal sa do vedenia. Rozhodujúcim pre jeho súboj o titul bolo tretie kolo, keď nedokázal pokoriť par ihriska a so skóre 73 rán (+1) sa prepadol na delené šieste miesto. To nakoniec aj v turnaji udržal. Do TOP10 sa prebojovala ešte štvorica hráčov na delenom ôsmom mieste. V turnaji sa objavil a Rory Sabbatini, ale v poslednom kole sa prepadol z TOP20 až na konečné delené 31. miesto so skóre -7. Po druhom kole pre zranenie kolena z turnaja odstúpil obhajca titulu Brooks Koepka. Turnaj nemal cut a na poslednom 76. mieste skončil domáci hráč Tea Hee Lee so skóre +19.

Komentáre