Turnaj FedEx St. Jude Classic bol poslednou previerkou pred nadchádzajúcim US Open. Väčšina svetovej golfovej špičky turnaj vynechala a pripravuje sa na druhý major turnaj sezóny individuálne, ale aj tak sa v štartovnej listine objavilo zopár zvučných mien. Najväčšou hviezdou bol určite Phil Mickelson. Ten aj svoju úlohu potvrdzoval, keď bol neustále v popredí výsledkovej listiny a zdalo sa, že získa aj turnajový titul. Výborným záverom mu ho však uchmatol Harris English. Posledné tri jamky záverečného kola zahral s výsledkom -2 a to bol rozhodujúci moment turnaja. English zakončil svoje vystúpenie celkovým výsledkom -12 a o dve rany porazil práve Mickelsona a ďalšieho Američana Scotta Stallingsa. Mickelson mal pritom rovnaký finiš ako English, ale na titul to nestačilo.

Opačne bol na tom Stallings. Po double bogey na 15. jamke stratil vedenie a hoci tento výsledok okamžite vylepšil, keď zahral birdie na nasledujúcej jamke, na Englisha strácal jednu ranu. Na poslednej jamke sa pokúsil o birdie, ale napokon z toho bolo bogey a Stallings prišiel aj o šancu na samostatné druhé miesto. Obhajca titulu Dustin Johnson delil desiatu priečku. Na rovnakom mieste sa nachádzalo až osem hráčov. Nasledujúcu 18. priečku delilo až deväť hráčov. Medzi nimi bol aj posledný rydercupovy americký kapitán Davis Love III. Harris English si pripísal svoje prvé turnajové víťazstvo na okruhu PGA Tour, ale určite zaslúžené. V úvodných dvoch kolách predvádzal výbornú hru a hoci sa počas víkendu miestami trápil, vždy dokázal svoje chyby opraviť. O dobrý výsledok sa snažil aj Ian Poulter, ale v poslednom kole urobil hlavne v druhej polovici množstvo chýb a výsledok +6 z nedele ho odsunul na delené 51. miesto.

Komentáre

Turnajový program DP World Tour pokračoval v Južnej Afrike turnajom Investec South African Open Championship, ktorý hostilo ihrisko Blair Atholl Golf & Equestrian Estate pri Johannesburgu. Domáce Open malo napokon aj domáceho víťaza. Rovnako ako minulý týždeň, aj teraz sa z titulu tešil Dean Burmester, hoci na jeho výhru by po úvodných dvoch kolách stavil málokto. V úvodnom kole Burmester nepokoril hranicu 70 rán a zahral dve rany pod par. V druhom kole prišlo miesto zlepšenia zhoršenie. Burmester zahral 74 rán (+2) a celkovo mal na svojom konte skóre par ihriska. To bola presne hranica cutu a Burmester tak mohol pokračovať v turnaji. V sobotnom kole predviedol skvelý výkon a zapísal skóre 65 rán (-7). Na čelo turnaja, kde bola dvojica domácich mladíkov, Ryan Van Velzen a Jayden Schaper, strácal len dve rany. Vo finálovom kole pokračoval Burmester v dobrom výkone a postupne sa dostal do jasného vedenia, aj vďaka tomu, že jeho protivníkom sa nedarilo. Hlavne vedúca dvojica sa veľmi trápila.

Burmester sa síce nevyhol chybám, ale po dvoch birdie za sebou na jamke číslo 16. a 17. sa definitívne odtrhol v čele turnaja. Jeho celkové skóre -11 mu napokon zaručilo ďalší turnajový titul, štvrtý na okruhu DP World Tour a druhý za sebou. Van Velzen dokázal skórovať na poslednej jamke a dostal sa tak na skóre -8, rovnako ako Talian Renato Paratore a Švéd Jesper Svensson. Všetci traja si podelili druhé miesto. Schaper zahral o ranu horšie skóre a delil piate miesto spolu s krajanom Louisom De jagerom, Talianom Manasserom, Francúzom Lacroixom a Španielom Del Reyom. Ďalší domáci hráč Thriston Lawrence a Talian Francesco Laporta uzatvorili poradie v TOP10 turnaja, keď si podelili desiate miesto so skóre -6. Burmester je účastníkom LIV Golf Tour a úvodné dva tituly v sezóne by ho mohli dostať vysoko v rebríčku DP World Tour pre novú sezónu, takže bude určite čakať, aká forma spolupráce sa začne medzi LIV Golf a DP World Tour od roku 2024

Komentáre