Turnaj FedEx St. Jude Classic bol poslednou previerkou pred nadchádzajúcim US Open. Väčšina svetovej golfovej špičky turnaj vynechala a pripravuje sa na druhý major turnaj sezóny individuálne, ale aj tak sa v štartovnej listine objavilo zopár zvučných mien. Najväčšou hviezdou bol určite Phil Mickelson. Ten aj svoju úlohu potvrdzoval, keď bol neustále v popredí výsledkovej listiny a zdalo sa, že získa aj turnajový titul. Výborným záverom mu ho však uchmatol Harris English. Posledné tri jamky záverečného kola zahral s výsledkom -2 a to bol rozhodujúci moment turnaja. English zakončil svoje vystúpenie celkovým výsledkom -12 a o dve rany porazil práve Mickelsona a ďalšieho Američana Scotta Stallingsa. Mickelson mal pritom rovnaký finiš ako English, ale na titul to nestačilo.

Opačne bol na tom Stallings. Po double bogey na 15. jamke stratil vedenie a hoci tento výsledok okamžite vylepšil, keď zahral birdie na nasledujúcej jamke, na Englisha strácal jednu ranu. Na poslednej jamke sa pokúsil o birdie, ale napokon z toho bolo bogey a Stallings prišiel aj o šancu na samostatné druhé miesto. Obhajca titulu Dustin Johnson delil desiatu priečku. Na rovnakom mieste sa nachádzalo až osem hráčov. Nasledujúcu 18. priečku delilo až deväť hráčov. Medzi nimi bol aj posledný rydercupovy americký kapitán Davis Love III. Harris English si pripísal svoje prvé turnajové víťazstvo na okruhu PGA Tour, ale určite zaslúžené. V úvodných dvoch kolách predvádzal výbornú hru a hoci sa počas víkendu miestami trápil, vždy dokázal svoje chyby opraviť. O dobrý výsledok sa snažil aj Ian Poulter, ale v poslednom kole urobil hlavne v druhej polovici množstvo chýb a výsledok +6 z nedele ho odsunul na delené 51. miesto.

Komentáre

Už šiesty turnaj tejto sezóny LIV Golf bol na programe v Tulse. Vypredané ihrisko Cedar Ridge Country Club bolo svedkami skvelých výkonov a napínavého záveru, keď o víťazovi turnaja muselo rozhodnúť play-off. Úvod posledného kola to pritom nenaznačoval. Dustin Johnson vstupoval do nedele s náskokom dvoch rán a na úvodných šiestich jamkách skóroval trikrát. Zvrat priniesla jamka číslo 10., kde DJ zapísal tripple bogey a hoci tento deficit do konca kola zmazal tromi birdie, jeho zaváhanie využili ďalší hráči. Juhoafričan sa dostal tiež na skóre -17 a k nim sa pridal aj Cameron Smith, ktorý si v nedeľu pripísal skóre 61 rán (-9). Ani Grace a ani Smith však už nemali ďalšie sily na súboj s Johnsonom a DJ si turnajový titul vybojoval hneď na prvej pridanej jamke. Získal tak svoj druhý individuálny titul na okruhu LIV Golf. Cameron Smith skončil druhý vďaka skvelému výkonu z posledného kola a Branden Grace sa musel uspokojiť s tretím miestom. Titul z Tulsy si ale odviezol v súťaži družstiev, kde juhoafrický tím Stinger GC o ranu porazil 4Aces GC Dustina Johnsona. Víťazné skóre bolo -40.

Watsonovo Range Goats GC skončilo na treťom mieste so skóre -35. Po turnaji v Tulse sa v priebežnom poradí celej túry dostali Stingers GC na druhé miesto, keď majú na svojom konte 84 bodov. Vedúcim tímom celej súťaže je práve 4Aces GC, ktorý má výrazný náskok 44 bodov. Do celkového poradia družstiev si jednotlivé tímy pripisujú body za umiestnenie v turnaji. Víťazné družstvo dostáva 32 bodov, druhý tím 24 bodov , tretí 16 bodov atď. Družstvá na 9. až 12. mieste nezískavajú žiadne body. V priebežnom poradí jednotlivcov vedie Talor Gooch,ktorý v tomto ročníku zvíťazil už dvakrát, ale v Tulse nebodoval. Len prvých 24 si odváža body do celkového poradia a Gooch skončil na 36. mieste. Dvanásť bodov na neho stráca Brooks Koepka a na tretie miesto sa vďaka výkonu v Tulse posunul Cameron Smith.

Komentáre