Na Floride v závere malá dráma,                                                                                                                                       víťazstvo sadlo si na Adama.

 

Kanaďan Adam Hadwin sa doteraz na okruhu PGA Tour výraznejšie nepresadil. Ná za sebou zápis v klube hráčov s výsledkom pod 60 rán na jedno kolo, ale to bolo všetko. Na turnaji Valspar Championship však čakanie na prvý titul konečne prelomil. Jeho cestu za víťazstvom naštartoval výborný výkon v druhom kole, keď zahral 64 rán (-7) a samozrejme chyby jeho súperov. Po prvom kole totiž v turnaji viedol Jim Herman, ktorý zahral 62 rán (-9), ale v druhom kole sa mu už nedarilo a zapísal len skóre v pare ihriska. Hadwin sa dostal do vedenia v turnaji a na túto pozíciu už nikoho nepustil, aj keď samotný záver turnaja bol veľmi napínavý. Do finálového kola išiel s náskokom štyroch rán pred Patrickom Cantlayom, ktorý sa napokon na neho dotiahol. Hadwin totiž zahral double bogey na jamke číslo 16. Obaja sa tak dostali na skóre -14 a zdalo sa, že turnaj bude opäť rozhodovať play-off, ako v minulom roku. Cantlay však nezvládol záver turnaja. Na poslednej jamke zahral bogey a titul tak zostal Hadwinovi.

Jim Herman skončil na treťom mieste so skóre -12. Túto pozíciu s ním delil jeho krajan Dominic Bozzelli. Obhajca titulu, Juhoafričan Charl Schwartzel skončil na šiestom mieste so skóre -8. Siedme miesto delil Wesley Bryan a Henrik Stenson. Stenson sa po prvom kole stal jedným z veľkých favoritov na titul, keď zahral 64 rán (-7) a výborne patoval. V nasledujúcich kolách sa však už pod hranicu 70 rán nedostal. Do TOP15 sa prebojoval aj Nemec s českými pôvodom, Alex Cejka, ktorý delil 14. miesto so skóre -5. Na prekvapenie mnohých sa do víkendových bojov neprebojoval Bubba Watson, ktorý nedokázal pokoriť v úvodných dvoch dňoch ani raz par ihriska.

Komentáre