Na domácom turnaji zopakoval výhru minulú.                                                                                                         Chawrasia v Díli úspešným obhajcom titulu.

Turnaj Hero Indian Open je v kalendári European Tour tretí rok. V roku 2015 sa z titulu tešil domáci hráč Anirban Lahiri a v minulom roku jeho úspech napodobnil jeho krajan S.S.P. Chawrasia. Ten si turnajový titul vybojoval aj v tejto sezóne. Po úvodnom kole to nič nenaznačovalo, ale v druhom a treťom kole predvádzal domáci hráč výborný golf a dostal so do vedenia v turnaji. V nedeľu ráno ešte delil prvé miesto, ale to sa dohrávalo tretie kolo a po jeho ukončení už Chawrasia viedol o dve rany. Nič nenechal na náhodu a nedeľný maratón dotiahol do víťazného konca, keď zapísal celkové skóre -10 a zvíťazil s náskokom 7 rán pred Gavinom Greenom z Malajzie. Chawrasia sa zapísal do histórie indického golfu ako prvý úspešný indický obhajca titulu na okruhu European Tour. Za Greenom skončili na delenom treťom mieste so skóre -2 Talian Matteo Manassero a Škót Scott Jamieson.

Talian mal veľmi dobrý vstup do turnaja, keď zapísal v prvom kole skóre 68 rán (-4). V nasledujúcich dňoch ale už nedokázal pokoriť par ihriska. Jamieson sa ani raz nedostal pod hranicu 70 rán, ale aj to mu na delené tretie miesto stačilo. Delené piate miesto obsadili dvaja Španieli, Rafa Cabrera-Bello a Carlos Pigem. Spoločnosť im robil ďalší domáci hráč Anirban Lahiri. Turnaj bol skutočne náročný, o čom svedčí aj fakt, že cut sa zastavil na skóre +6. Len jedna rana chýbala na účasť v o víkendových kolách Škótovi Duncanovi Stewartovi. K postupu mu nepomohlo ani hole-in-one, ktoré zahral v druhom kole na jamke číslo 5. Bolo to jediné eso turnaja.

Komentáre