Turnaj D+D Real Czech Masters pútal veľkú pozornosť nielen našich susedov. Veľkou hviezdou turnaja bol Ian Poulter, ktorý prešiel do LIV Golf, ale jeho suspendácia sa netýkala turnaja v Čechách. Ďalšou témou bol len 12-ročný Louis Klein, ktorý sa objavil v štartovnom poli na divokú kartu. Klein hral veľmi dobre a prvom kole mu nevyšla posledná jamka. Inak by mal šancu prejsť cutom, čo by bol určite zápis do historických štatistík európskej túry. Klein však na poslednej jamke prvého kola zahral osem rán (+4) a túto stratu už v druhom kole nedokázal zmazať. Cut nevyšiel ani ďalším hráčom. Slovensko malo po prvýkrát v turnaji dvoch profesionálnych hráčov, ale do víkendových súbojov sa dostal len Rory Sabbatini. Tadeáš Teťák nezahral v prvom kole optimálny výsledok a zlepšenie v druhom kole mu už na ďalší postup v turnaji nestačilo.

Ten bol napokon kvôli nepriazni počasia skrátený len na tri kolá. V nedeľnom finále mal všetko najlepšie rozbehnuté Gavin Green. Ten rozstrieľal Albatros Golf Resort v druhom kole, keď zahral 63 rán (-9), čo je nový rekord ihriska. Ani tento výkon mu však na turnajový titul nestačil. V poslednom kole predvádza Green skôr „profesorský“ golf a to sa mu vypomstilo. Zahral len jednu ranu nad par ihriska a tento výsledok mu na titul nestačil. Nad jeho sily bol Nemec Max Kieffer. Ten dokázal zahrať v poslednom kole 66 rán     (-6) a jednu ranu predstihol Greena a získal turnajový titul so skóre -16. Greenovi sa ušlo len druhé miesto so skóre -15. Fín Pulkkanen a Juhoafričan De Jager si podelili tretie miesto so skóre -14. Na TOP10 strácal jednu ranu Rory Sabbatini, ktorý so skóre -10 delil 13. miesto. Obhajca titulu, Johannes Vererman mal v prvom kole nádej na úspešnú obhajobu titulu, ale výkon v druhom a treťom kole ho odsunul až na delené 51. miesto so skóre -3.