V tieni prebiehajúcich Majstrovstiev Európy vo futbale sa na ihrisku La National v Paríži odohral jubilejný stý ročník Open de France. Na turnaji sa zišla takmer kompletná európska golfová špička a jeho najväčším ťahákom bol určite Rory McIlroy. Open de France bol aj ďalšou šancou kvalifikovať sa na The Open, kam postúpili všetci doteraz nekvalifikovaní hráči s umiestnením v TOP12 turnaja. Domáci diváci očakávali pri jubilejnom ročníku titul v rukách niektorého z domácich hráčov, ale ich radosť im prekazil Thajčan Thongchai Jaidee. Ten predviedol výborný výkon a neustále si držal odstup od všetkých hráčov štartovné poľa. Do finálového kola vstupoval s náskokom dvoch rán a hoci jeho prenasledovateľom bol práve Rory McIlroy, pre skúseného veterána to nebol žiadny problém. Jaidee napokon ukončil turnaj so skóre -11 a jasne zvíťazil. Na svoje konto si pripísal už ôsme víťazstvo na okruhu European Tour a zároveň sa stal najstarším víťazom Open de France vo veku 46 rokov. V historických tabuľkách vystriedal Španiela Jimenéza, ktorý získal titul v roku 2010, ale bol vtedy o 58 dní mladší.

Druhé miesto si vybojoval Talian Francesco Molinari, ktorý zahral najlepší výsledok finálového kola, 66 rán (-5). Na víťaza strácal štyri rany. Rory McIlroy získal tretie miesto s celkovým skóre -6. Miesto očakávanej stíhacej jazdy na prvú pozíciu sa McIlroy zmohol v poslednom kole len na jedno bogey a jedno birdie. Štvrté miesto obsadil Španiel Rafa Cabrera-Bello so skóre -5. Domáci hráči sa veľmi nepredviedli. Najlepším z nich bol Juliern Quesne, ktorý delil 16. miesto. Miestenku na The Open si vybojovala štvorica hráčov.  Brandon Stone delil piate miesto, Alex Noren vybojoval samostatnú ôsmu priečku, Callum Shinkwin delil 9. miesto a Richard Sterne 11. miesto. Túto priečku delilo až päť hráčov a medzi nimi aj obhajca titulu Rakúšan Bernd Wiesberger. Wiesberger zahájil turnaj výborným kolom za 67 rán (-4), ale o ostatných troch kolách nepokoril hranicu 70 rán a to na úspešnú obhajobu nemohlo stačiť. V Paríži sa nedarilo tohtoročnému držiteľovi zeleného saka. Danny Willett si po nevýraznom výkone zahral len dva dni.