V posledných štyroch rokoch skončil Brett Rumford na turnaji Ballantine´S Championship vždy v prvej dvadsiatke výsledkovej listiny. Na piaty pokus sa mu podarilo ukoristiť cenu pre víťaza. Titul si musel vybojovať až v play-off, ale urobil to skutočne majstrovsky. Hneď na prvej pridanej jamke zahral eagle a svojim dvom protihráčom tak nedal najmenšiu šancu. Pritom práve on im ponúkol šancu na play-off. Ešte dve jamky pred koncom viedol o dve rany, ale posledné dve jamky skazil a turnaj mohol aj prehrať, keby Škót Peter Whiteford premenil pat na birdie. To sa však nestalo a tak Rumford, Whiteford a ďalší Austrálčan Marcus Fraser museli bojovať o turnajový titul v rozohrávke, keď všetci zhodne zahrali výsledok -11. Tam už ale Rumford nenechal nič na náhodu a získal svoje štvrté víťazstvo na okruhu European Tour.

Na štvrtom mieste skončil Francúz Romain Wattel a piate miesto si vybojoval Louis Oosthuizen. Najlepším domácim hráčom sa stal Hyung-sung Kim, ktorý delil šieste miesto. V turnaji padlo dvakrát aj eso. Hole-in-one si na svoje konto pripísal Švéd Magnus Carlsson, keď sa trafil na jednu ranu v druhom kole na jamke číslo 3. Aj vďaka tomu sa mu podarilo prejsť cutom a nakoniec skončil na delenom 31. mieste. Japonec Tetsuji Hiratsuka už tak úspešný nebol. Jeho presná rana v prvom kole na jamke číslo 13. mu na postup do víkendových bojov nestačila.

Komentáre

Innisbrook Resort na Floride privítal ďalšie pokračovanie PGA Tour 2023. Turnaj Valspar Championship je poslednou ostrou previerkou pred „jamkovkou“ v Austine. Niektorí hráči síce dali prednosť individuálnemu tréningu, ale aj napriek tomu sa štartovná listina prezentovala zvučnými menami.A chvíľu to vyzeralo tak, že jedno zo zvučných mien si odnesie aj turnajový titul. Jordan Spieth mal turnaj veľmi dobre rozohraný. Do finálového kola išiel z deleného druhého miesta a na Adama Schenka, priebežného lídra turnaja, strácal len jednu ranu. Spieth však nezvládol záver finálového kola. Priebežne bol na delenej prvej pozícii, keď zahral bogey na jamke číslo 16. Na lídrov turnaja v tom momente strácal jednu ranu. V snahe vybojovať si aspoň šancu na play-off však urobil chybu aj na poslednej jamke a konečné skóre -8 pre neho znamenalo len delené tretie miesto. To si podelil s Angličanom Tommy Fleetwoodom, ktorý sa na skóre -8 dostal po bogey na jamke číslo 14. a na posledných štyroch jamkách nedokázal svoje skóre vylepšiť. Turnaj mal pred sebou play-off, keďže Adam Schenk mal na svojom konte skóre -10, rovnako ako Taylor Moore, ktorý už mal turnaj dohraný. Schenk však zaváhal na poslednej jamke. Zahral bogey a zostalo mu tak len druhé miesto v turnaji so skóre -9.

Turnajový titul si tak uchmatol Moore. Ten mal po bogey na jamke číslo 7. na svojom konte skóre -6. Ale zahral birdie na deviatej jamke a v druhej polovici finálového kola zapísal tri birdie, z toho dve tesne pred koncom turnaja. Titul na Valspar Championship znamená pre neho aj pozvánku na Masters, kde si Moore zahrá po prvý krát. Wyndham Clark obsadil piate miesto so skóre -6, keď sa mu podarilo skórovať na predposlednej jamke, čím sa odpútal od obhajcu titulu Sama Burnsa. Ten si vybojoval šieste miesto so skóre -5. Matt Wallace, Cody Gribble a Webb Simpson si podelili siedme miesto so skóre -4 a do TOP10 sa dostala ešte početná skupina šiestich hráčov so skóre -3. Len o jednu ranu ušlo toto umiestnenie Rory Sabbatinimu. Jeho birdie na poslednej jamke ho dostalo na konečné delené 16. miesto so skóre -2. Cut sa zastavil na skóre +1 a zdolali ho obaja amatéri hrajúci v turnaji. Američan Nick Gabrelcik skončil nakoniec na delenom 69. mieste so skóre +8 a Švéd Ludvig Aberg delil 61. miesto so skóre +5. Naopak, cutom neprešiel napríklad Matt Fitzpatrick, ktorý mal na svojom konte po dvoch kolách skóre +3.

Komentáre