V posledných štyroch rokoch skončil Brett Rumford na turnaji Ballantine´S Championship vždy v prvej dvadsiatke výsledkovej listiny. Na piaty pokus sa mu podarilo ukoristiť cenu pre víťaza. Titul si musel vybojovať až v play-off, ale urobil to skutočne majstrovsky. Hneď na prvej pridanej jamke zahral eagle a svojim dvom protihráčom tak nedal najmenšiu šancu. Pritom práve on im ponúkol šancu na play-off. Ešte dve jamky pred koncom viedol o dve rany, ale posledné dve jamky skazil a turnaj mohol aj prehrať, keby Škót Peter Whiteford premenil pat na birdie. To sa však nestalo a tak Rumford, Whiteford a ďalší Austrálčan Marcus Fraser museli bojovať o turnajový titul v rozohrávke, keď všetci zhodne zahrali výsledok -11. Tam už ale Rumford nenechal nič na náhodu a získal svoje štvrté víťazstvo na okruhu European Tour.

Na štvrtom mieste skončil Francúz Romain Wattel a piate miesto si vybojoval Louis Oosthuizen. Najlepším domácim hráčom sa stal Hyung-sung Kim, ktorý delil šieste miesto. V turnaji padlo dvakrát aj eso. Hole-in-one si na svoje konto pripísal Švéd Magnus Carlsson, keď sa trafil na jednu ranu v druhom kole na jamke číslo 3. Aj vďaka tomu sa mu podarilo prejsť cutom a nakoniec skončil na delenom 31. mieste. Japonec Tetsuji Hiratsuka už tak úspešný nebol. Jeho presná rana v prvom kole na jamke číslo 13. mu na postup do víkendových bojov nestačila.

Komentáre

Na september 2020 bude mať určite v budúcnosti najkrajšie spomienky mladý Američan John Catlin. Catlin hrá v European Tour a jej septembrový program zahájil víťazstvom na turnaji v Španielsku. Na konci septembra sa European Tour premiestnila do Severného Írska na turnaj Irish Open, ktorý sa opäť stal korisťou Johna Catlina. V chladnom a veternom počasí si Catlin na ihrisku Galgorm Spa & Golf Resort dokázal preraziť cestu k titulu v poslednom kole. Zahral 64 rán (-6) a poskočil o sedem priečok. Po birdie na poslednej jamke zapísal konečné skóre -10 a stal sa lídrom v klubovni. Na ihrisku sa vtedy ešte nachádzali hráči, ktorí mohli tento výsledok prekonať. Najbližšie k tomu mal Angličan Aaron Rai, ktorý do posledného kola vstupoval z prvej priečky. Ten však zaskóroval až na predposlednej jamke a dostal sa na výsledok -9. Na poslednej jamke potreboval zahrať birdie, aby si vynútil aspoň plaz-off, ale nepodarilo sa mu to. Zahral bogey a klesol na skóre -8, čím dal definitívu Catlinovi k oslave ďalšieho titulu na okruhu European Tour. Rai sa musel uspokojiť len s druhým miestom. Na delenom treťom mieste so skóre -7 skončil Austrálčan Maverick Antcliff a Thajčan Jazz Janewattananond.

Piate miesto so skóre -6 delila švédska dvojica Joakim Lagergren a OScar Lengden. Lengden strácal na prvé miesto pred finálovým kolom dve rany a dve birdie v úvode nedeľného finále ho dostali na delené prvé miesto. Nasledovali ale dve chyby, ktoré ho opäť odsunuli z vedenia v turnaji. Eagle na jamke číslo 10. mu pomohlo dostať sa opäť do čela turnaja, ale miesto skórovania prišli opäť chyby a birdie na jamke číslo 15. mu dávalo šance aspoň na play-off, ak by na nasledujúcich troch jamkách vždy skóroval. Tento jeho cieľ sa však rozplynul po bogey na jamke číslo 16., čím Lengden definitívne vypadol z boja o titul. Do TOP10 turnaja sa dostala ešte trojica hráčov na delenom 7. mieste, Fabrizio Zanotti, Jordan Smith a Lucas Herbert, všetci so skóre -5. Vďaka birdie na poslednej jamke si samostatné 10. miesto so skóre -4 vybojoval Poliak Adrian Meronk. Cut sa zastavil na vysokom skóre +6. Len jedna rana na účasť vo víkendových kolách chýbala domácej hviezde Padraigovi Harringtonovi. Cutom neprešiel ani ďalší domáci miláčik Shane Lowry.

Komentáre