V posledných štyroch rokoch skončil Brett Rumford na turnaji Ballantine´S Championship vždy v prvej dvadsiatke výsledkovej listiny. Na piaty pokus sa mu podarilo ukoristiť cenu pre víťaza. Titul si musel vybojovať až v play-off, ale urobil to skutočne majstrovsky. Hneď na prvej pridanej jamke zahral eagle a svojim dvom protihráčom tak nedal najmenšiu šancu. Pritom práve on im ponúkol šancu na play-off. Ešte dve jamky pred koncom viedol o dve rany, ale posledné dve jamky skazil a turnaj mohol aj prehrať, keby Škót Peter Whiteford premenil pat na birdie. To sa však nestalo a tak Rumford, Whiteford a ďalší Austrálčan Marcus Fraser museli bojovať o turnajový titul v rozohrávke, keď všetci zhodne zahrali výsledok -11. Tam už ale Rumford nenechal nič na náhodu a získal svoje štvrté víťazstvo na okruhu European Tour.

Na štvrtom mieste skončil Francúz Romain Wattel a piate miesto si vybojoval Louis Oosthuizen. Najlepším domácim hráčom sa stal Hyung-sung Kim, ktorý delil šieste miesto. V turnaji padlo dvakrát aj eso. Hole-in-one si na svoje konto pripísal Švéd Magnus Carlsson, keď sa trafil na jednu ranu v druhom kole na jamke číslo 3. Aj vďaka tomu sa mu podarilo prejsť cutom a nakoniec skončil na delenom 31. mieste. Japonec Tetsuji Hiratsuka už tak úspešný nebol. Jeho presná rana v prvom kole na jamke číslo 13. mu na postup do víkendových bojov nestačila.

Komentáre

V ženskom golfovom kalendári bol na programe štvrtý major turnaj sezóny, The Amundi Evian Championship, ktorý tradične hostí Francúzsko. Nelly Korda na turnaji prelomila čiernu sériu troch turnajov, kedy neprešla cutom, ale v boji o titul sa neukázala. Predvádzala kolísavé výkony a nakoniec sa jej podarilo až v nedeľnom finále zahrať svoje najlepšie kolo na turnaji a s celkovým skóre -5 delila 26. miesto. Napínavý súboj o prestížny major titul vyvrcholil až posledným patom. Postarala sa o to Japonka Ayaka Furue. Tá sa po bogey na jamke číslo 12. dostala na skóre -14 a zdalo sa, že stratila šancu na víťazstvo. Japonka však predviedla skvelý finiš. Naštartovala ju séria troch birdie za sebou od jamke číslo 14., ktorá ju dostala na priebežné skóre -17. Rovnaké skóre mala na svojom konte aj Austrálčanka Stephanie Kyriacou, ktorá chybovala na predposlednej jamke. Na poslednej jamke s parom päť sa Japonka dostala druhou ranou na grín a dokázala premeniť eagle pat. Na jej skóre -19 tak už nikto nedokázal zareagovať. Austrálčanka zahrala birdie a so skóre -18 skončila na druhom mieste.

Tretie miesto si, tiež vďaka eaglu na poslednej jamke, vybojovala Thajčanka Patty Tavatanakit, ktorá vo finálovom kole zahrala výborných 63 rán (-8). Štvrté miesto patrí Američanke Lauren Coughlin so skóre -15. Coughlin bola v hre o titul, ale jej priebežné skóre -17 sa znížilo vďaka dvom bogey a 16. a 17. jamke. Výborný finiš mala aj Kórejčanka Haeran Ryu, ktorá zahrala na posledných štyroch jamkách tri birdie a jeden eagle. To ju dostalo na skóre -13 a piate miesto v turnaji. So skóre -11 si šieste miesto vybojovala Thajčanka Pajaree Anannarukarn. Siedme miesto si podelila trojica Peiyun Chien, Hye-Jin Choi a Esther Henseleit, všetky so skóre -10. Nemka Henseleit sa tak stala najlepšou európskou hráčkou turnaja. Umiestnenie v TOP10 sa ušlo ešte dvojici Akie Iwai a Ally Ewing, ktorá si podelila 10. miesto so skóre -9. Obhajkyni titulu, domácej Celine Boutier, sa v tomto ročníku nedarilo. Nevyšli jej hlavne víkendové kolá, kde nedokázala pokoriť par ihriska a s celkovým skóre -3 delila až 39. miesto.

Komentáre