V posledných štyroch rokoch skončil Brett Rumford na turnaji Ballantine´S Championship vždy v prvej dvadsiatke výsledkovej listiny. Na piaty pokus sa mu podarilo ukoristiť cenu pre víťaza. Titul si musel vybojovať až v play-off, ale urobil to skutočne majstrovsky. Hneď na prvej pridanej jamke zahral eagle a svojim dvom protihráčom tak nedal najmenšiu šancu. Pritom práve on im ponúkol šancu na play-off. Ešte dve jamky pred koncom viedol o dve rany, ale posledné dve jamky skazil a turnaj mohol aj prehrať, keby Škót Peter Whiteford premenil pat na birdie. To sa však nestalo a tak Rumford, Whiteford a ďalší Austrálčan Marcus Fraser museli bojovať o turnajový titul v rozohrávke, keď všetci zhodne zahrali výsledok -11. Tam už ale Rumford nenechal nič na náhodu a získal svoje štvrté víťazstvo na okruhu European Tour.

Na štvrtom mieste skončil Francúz Romain Wattel a piate miesto si vybojoval Louis Oosthuizen. Najlepším domácim hráčom sa stal Hyung-sung Kim, ktorý delil šieste miesto. V turnaji padlo dvakrát aj eso. Hole-in-one si na svoje konto pripísal Švéd Magnus Carlsson, keď sa trafil na jednu ranu v druhom kole na jamke číslo 3. Aj vďaka tomu sa mu podarilo prejsť cutom a nakoniec skončil na delenom 31. mieste. Japonec Tetsuji Hiratsuka už tak úspešný nebol. Jeho presná rana v prvom kole na jamke číslo 13. mu na postup do víkendových bojov nestačila.

Komentáre

Ihrisko Blue Ćourse v Congressional CC hostilo ďalší major turnaj tohtoročnej ženskej profesionálnej sezóny, KPMG Women´s PGA Championship. Náročné ihrisko preverilo všetky hráčky len deväť z nich dokázalo pokoriť počas štyroch kôl turnaja jeho par. V prvom kole sa dokázali len tri hráčky dostať pod hranicu 70 rán. Kým Thajčanka Phatlum a Kórejka Hye-Jin Choi dokázali túto hranicu pokoriť len tesne, Kórejka In Gee Chun zapísala v prvom kole famózne skóre 64 rán (-8), čím si vytvorila dostatočný náskok do ďalšieho priebehu turnaja. A ten sa jej nakoniec zišiel. V druhom kole síce ešte pokorila hranicu 70 rán, ale počas víkendu zapísala v oboch kolách zhodné skóre 75 rán (+3) Aj napriek tomu dokázala turnaj vyhrať a pripísať si na svoje konto už tretí major titul v kariére. Jej najväčšou súperkou v boji o titul bola Lexi Thompson. Tá síce v prvom kole zahrala o 10 rán viac ako Chun, ale postupne sa zlepšovala a do finálového kola išla z druhého miesta a na Chun strácala tri rany. Po úvode nedeľného kola sa však dostala do čela turnaja. Dokázala skórovať na prvej a tretej jamke, kým Chun zahrala v prvej časti kola štyrikrát bogey a ani raz neskórovala.

V druhej časti však Thompson zradila hlavne hra na gríne. Po birdie na jamke číslo 15. ešte Thompson viedla o dve rany, ale potom stratila ranu na jamke číslo 16. a tiež na jamke číslo 17., kde zahrala tri paty. Na poslednej jamke síce predviedla parádnu z ťažkej pozície, ale zapísala len par a to na titul nestačilo. Celkové skóre -4 znamenalo len delené druhé miesto spolu s Minjee Lee. Chun zahrala birdie na jamke číslo 16. a to ju dostalo na skóre -5, ktoré bolo nakoniec víťazné. Na štvrtom mieste skončila Thajčanka Atthaya Thitikul so skóre -3. Par ihriska ešte pokorila pätica Nasa Hataoka, Hyo Joo Kim, Hannah Green, Hye-Jin Choi a Sei Young Kim so skóre -1. Desiatu priečku s výsledkom par ihriska delila až šestica hráčok. Bola medzi nimi aj Jessica Korda. Tej sa ani v jednom kole nepodarilo pokoriť hranicu 70 rán, ale napokon to bolo veľmi slušné umiestnenie. Turnajový titul obhajovala jej mladšia sestra Nelly, ale v tomto roku jej skóre +4 stačilo len na delené 30. miesto. Nelly Korda pokorila par ihriska o jednu ranu len v úvodnom kole.

Komentáre