V posledných štyroch rokoch skončil Brett Rumford na turnaji Ballantine´S Championship vždy v prvej dvadsiatke výsledkovej listiny. Na piaty pokus sa mu podarilo ukoristiť cenu pre víťaza. Titul si musel vybojovať až v play-off, ale urobil to skutočne majstrovsky. Hneď na prvej pridanej jamke zahral eagle a svojim dvom protihráčom tak nedal najmenšiu šancu. Pritom práve on im ponúkol šancu na play-off. Ešte dve jamky pred koncom viedol o dve rany, ale posledné dve jamky skazil a turnaj mohol aj prehrať, keby Škót Peter Whiteford premenil pat na birdie. To sa však nestalo a tak Rumford, Whiteford a ďalší Austrálčan Marcus Fraser museli bojovať o turnajový titul v rozohrávke, keď všetci zhodne zahrali výsledok -11. Tam už ale Rumford nenechal nič na náhodu a získal svoje štvrté víťazstvo na okruhu European Tour.

Na štvrtom mieste skončil Francúz Romain Wattel a piate miesto si vybojoval Louis Oosthuizen. Najlepším domácim hráčom sa stal Hyung-sung Kim, ktorý delil šieste miesto. V turnaji padlo dvakrát aj eso. Hole-in-one si na svoje konto pripísal Švéd Magnus Carlsson, keď sa trafil na jednu ranu v druhom kole na jamke číslo 3. Aj vďaka tomu sa mu podarilo prejsť cutom a nakoniec skončil na delenom 31. mieste. Japonec Tetsuji Hiratsuka už tak úspešný nebol. Jeho presná rana v prvom kole na jamke číslo 13. mu na postup do víkendových bojov nestačila.

Komentáre

Novembrový program PGA Tour ukončil turnaj The RSM Classic, ktorého hostiteľom bol Davis Love III. Po úvodnom kole sa do čela turnaja dostala trojica hráčov so skóre 64 rán (-6), ale výsledková listiny bola mimoriadne vyrovnaná. V druhom kole až štvorica hráčov dokázala zahrať ešte o jednu ranu lepšie skóre, ako bol najlepší výsledok z prvého kola. Veľa sa očakávalo hlavne od Sahitha Theegala, ktorý sa predral do popredia výsledkovej listiny. Do posledného kola išla z prvého miesta dvojica Ben Martin a Patrick Rodgers, ale do popredia sa dostal aj Kanaďan Adam Svensson, ktorý v treťom kole zapísal skóre 62 rán (-8), čo bol najlepší výsledok turnaja v jednom kole. Svensson dokázal podať veľmi dobrý výkon aj vo finálovom kole. Kým vedúca dvojica začala strácať, jemu sa darilo skórovať. Ben Martin zahral v poslednom kole napokon 72 rán (+2) a prepadol sa až na delené 21. miesto so skóre -12. Na tejto priečke sa tlačilo osem hráčov.

Ani Patrick Rodgers neudržal vedúcu pozíciu. Zahral len par ihriska a celkové skóre -14 mu stačilo len na umiestnenie v TOP10, keď delil práve 10. miesto spolu s ďalšími štyrmi hráčmi, ktorými boli Wyndham Clark, David Lindmerth, Erik Barnes a Robby Shelton. Jednu ranu pred nimi skončila ďalšia pätica hráčov, ktorá si podelila piate miesto. K štyrom domácim hráčom, Joelovi Dahmenovi, Coleovi Hammerovi, Chrisovi Stroudovi a Alexovi Smalleymu sa pridal ešte Ír Seamus Power. Angičan Callum Tarren a domáci hráči Sahith Theegala a Brain Harman si vybojovali delené druhé miesto so skóre -17. Adam Svensson sa vo finálovom kole vyhol chybám a zapísal šesť birdie. Tak sa dostal na konečné skóre -19, ktoré znamenalo turnajový titul. Svensson na svoj prvý titul na okruhu PGA Tour potreboval rovných 70 štartov. Cut sa zastavil na skóre -4 a len jedna rana chýbala mimo iných aj Rorymu Sabbatinimu na to, aby si turnaj mohol užiť aj počas víkendu.

Komentáre