V posledných štyroch rokoch skončil Brett Rumford na turnaji Ballantine´S Championship vždy v prvej dvadsiatke výsledkovej listiny. Na piaty pokus sa mu podarilo ukoristiť cenu pre víťaza. Titul si musel vybojovať až v play-off, ale urobil to skutočne majstrovsky. Hneď na prvej pridanej jamke zahral eagle a svojim dvom protihráčom tak nedal najmenšiu šancu. Pritom práve on im ponúkol šancu na play-off. Ešte dve jamky pred koncom viedol o dve rany, ale posledné dve jamky skazil a turnaj mohol aj prehrať, keby Škót Peter Whiteford premenil pat na birdie. To sa však nestalo a tak Rumford, Whiteford a ďalší Austrálčan Marcus Fraser museli bojovať o turnajový titul v rozohrávke, keď všetci zhodne zahrali výsledok -11. Tam už ale Rumford nenechal nič na náhodu a získal svoje štvrté víťazstvo na okruhu European Tour.

Na štvrtom mieste skončil Francúz Romain Wattel a piate miesto si vybojoval Louis Oosthuizen. Najlepším domácim hráčom sa stal Hyung-sung Kim, ktorý delil šieste miesto. V turnaji padlo dvakrát aj eso. Hole-in-one si na svoje konto pripísal Švéd Magnus Carlsson, keď sa trafil na jednu ranu v druhom kole na jamke číslo 3. Aj vďaka tomu sa mu podarilo prejsť cutom a nakoniec skončil na delenom 31. mieste. Japonec Tetsuji Hiratsuka už tak úspešný nebol. Jeho presná rana v prvom kole na jamke číslo 13. mu na postup do víkendových bojov nestačila.

Komentáre

Turnaj Magical Kenya Open sa dostal do kalendára DP World Tour v roku 2019 a veľkú obľubu si začína získavať medzi anglickými hráčmi. V tomto ročníku sa do štartovného poľa prihlásilo až 22 anglických profesionálov. Široké zastúpenie mala v turnaji aj hostiteľská krajina. Až trinásť hráčov, z toho štyria amatéri, reprezentovalo Keňu na tomto turnaji. Žiaľ, vo víkendových kolách sa neobjavil ani jeden. Cut sa zastavil na skóre par ihriska a najbližšie z domácich hráčov mal k nemu Dismas Indiza Anyonyi, ktorý mal na svojom konte po dvoch kolách skóre +2. Turnaj bol veľmi vyrovnaný, ale s ihriskom Muthaiga GC neďaleko Nairobi sa nakoniec najlepšie poradil Holanďan Darius Van Driel. Víťazstvo na turnaji bolo jeho prvým na európskom okruhu, hoci už v roku 2018 vyhral svoj prvý titul na Challenge Tour v Rakúsku a o rok neskôr vo Švajčiarsku. Jeho cesta k profigolfu bola náročná. V roku 2008 plánoval prestup k profesionálom, ale po zlomenine ruky a komplikáciách pri operácii prestal hrať golf. Vyštudoval ekonomiku a marketing a začal pracovať v európskej centrále Nike. K profesionálnemu golfu sa vrátil v roku 2015 a minulý rok si vybojoval účasť v tejto sezóne DP World Tour. V Keni predviedol skvelý výkon.

Od úvodného kola v turnaji viedol a po poslednom pate neskrýval radosť z víťazstva. Turnaj zakončil so skóre -14 a zvíťazil o dve rany pred Angličanom Joe Deanom. Kvalifikant Dean, ktorý ešte minulý týždeň pracoval ako vodič dodávky, mal šancu vyvinúť na Van Driela tlak, keď mal na predposlednej jamke šancu na eagle, ale nevyužil ju. Druhé miesto si nakoniec podelil so Španielom Nacho Elvirom, ale je to pre neho skvelý výsledok. Na štvrtom mieste skončil ďalší Elvira, Manuel, mladší brat Nacha. Ten si toto miesto podelil s krajanom Adrianom Otaeguim a Angličanom Matthew Jordanom, všetci so skóre -11. Manuel delil prvé miesto pred finálovým kolom s Van Drielom, ale nedeľa mu nevyšla podľa jeho predstáv. Skórovať sa mu podarilo len trikrát a pripísal si aj dve bogey. Škótska dvojica Ewen Ferguson a Syme Connor si podelila siedme miesto so skóre -10. TOP10 uzatvárala dvojica Jeong weon Ko z Francúzska a Juhoafričan Deon Germishuys. Obaja si zapísali zhodné skóre -9.

Komentáre