V posledných štyroch rokoch skončil Brett Rumford na turnaji Ballantine´S Championship vždy v prvej dvadsiatke výsledkovej listiny. Na piaty pokus sa mu podarilo ukoristiť cenu pre víťaza. Titul si musel vybojovať až v play-off, ale urobil to skutočne majstrovsky. Hneď na prvej pridanej jamke zahral eagle a svojim dvom protihráčom tak nedal najmenšiu šancu. Pritom práve on im ponúkol šancu na play-off. Ešte dve jamky pred koncom viedol o dve rany, ale posledné dve jamky skazil a turnaj mohol aj prehrať, keby Škót Peter Whiteford premenil pat na birdie. To sa však nestalo a tak Rumford, Whiteford a ďalší Austrálčan Marcus Fraser museli bojovať o turnajový titul v rozohrávke, keď všetci zhodne zahrali výsledok -11. Tam už ale Rumford nenechal nič na náhodu a získal svoje štvrté víťazstvo na okruhu European Tour.

Na štvrtom mieste skončil Francúz Romain Wattel a piate miesto si vybojoval Louis Oosthuizen. Najlepším domácim hráčom sa stal Hyung-sung Kim, ktorý delil šieste miesto. V turnaji padlo dvakrát aj eso. Hole-in-one si na svoje konto pripísal Švéd Magnus Carlsson, keď sa trafil na jednu ranu v druhom kole na jamke číslo 3. Aj vďaka tomu sa mu podarilo prejsť cutom a nakoniec skončil na delenom 31. mieste. Japonec Tetsuji Hiratsuka už tak úspešný nebol. Jeho presná rana v prvom kole na jamke číslo 13. mu na postup do víkendových bojov nestačila.

Komentáre

Ihrisko Rich Harvest Farms sa stalo dejiskom ďalšieho pokračovanie LIV Golf 2023. Toto ihrisko hostilo mnoho prestížnych turnajov a v roku 2009 bolo svedkom víťazstva družstva USA v Solheim Cupe. V minulom roku hostilo po prvý krát LIV Golf a víťazom sa vtedy stal Camerom Smith. V tomto roku sa Smith výrazne nepresadil. Za tri dni zahral ihrisko len v pare a obsadil 40. miesto. Nedarilo sa ani jeho tímu Ripper GC, ktoré si odnieslo z Chicaga ôsme miesto, hoci Marc Leishman siahal na titul v individuálnej súťaži. Turnaj bol aj posledným ostrým podujatím pre Brooksa Koepkeho. Ten sa počas víkendu ako jediný zástupca LIV Golf objaví v bojoch o Ryder Cup. Ani Koepka sa výraznejšie na turnaji nepresadil. Skončil na 26. mieste a jeho tím si vybojoval desiatu priečku v súťaži družstiev. Turnajový titul získal opäť Bryson DeChambeau vďaka skvelému výkonu v poslednom kole. DeChambeau začínal na jamke číslo 3. a po štyroch odohraných jamkách mal na svojom konte skóre dve birdie.

Na jamke číslo 9. chyboval, ale následne roztočil opäť skórovací kolotoč. Zahral tri birdie za sebou, po pare na jamke číslo 13. pridal ďalšie birdie a po dvoch paroch opäť dve birdie na jamke číslo 17. a 18. Deviate birdie dňa zahral na, pre neho, predposlednej jamke a zapísal skóre finálového kola 63 rán (-8). To ho dostalo na celkové skóre -13, ktoré nemal nikto. Ranu za ním skončil Marc Leishman a aj vďaka jeho výkonu nepadol tím Ripper GC ešte nižšie než skončil. Tretí bol Anirbarn Lahiri a aj jeho výkon prispel k tomu, že tím Crushers GC, ktorého kapitánom je práve DeChambeau, ovládol súťaž družstiev. Celkovo nazbierali Crushers GC skóre -33 a o tri rany zvíťazili pred družstvom Fireballs GC kapitána Sergio Garciu. Na treťom mieste v tímovej súťaži skončili 4Aces GC so skóre-25. Zásluhu na tomto umiestnení mal predovšetkým Peter Uihlein a kapitán tímu Dustin Johnson, ktorí sa umiestnili v TOP10 výsledkovej listiny.

Komentáre