Po troch rokoch, odkedy začal hrať na PGA Tour, nemal Graeme McDowell na svojom konte žiadne turnajové víťazstvo z oficiálneho turnaja tejto túry. Ale veterné počasie záverečného kola turnaja RBC Heritage mu titul konečne prinieslo. McDowell sa dokázal asi najlepšie vyrovnať s ťažkými poveternostnými podmienkami a po skončení turnaja mal na svojom konte výsledok -9. V nedeľnom finálovom kole dokázali len traja hráči pokoriť hranicu 70 rán. Okrem McDowella si výsledok 69 pripísali ešte Luke Donald a Russel Henley. Donaldovi to stačilo na delené tretie miesto a Henley skončil na delenom šiestom mieste. McDowella zahral jediné bogey dňa na poslednej jamke a po ukončení finálového kola ho čakalo ešte play-off. Webb Simpson, ktorý nastupoval do záveru turnaja z druhého miesta, dokázal zahrať rovnako výsledok -9. McDowell si však svoju šancu nenechal vziať a rozohrávku ukončil hneď na prvý pokus, keď „opravil“ svoju chybu a 18 jamku zahral v pare. Z jeho víťazstva mala veľkú radosť aj jeho rodina, ktorá v početnom zastúpení turnaj sledovala.

Smutným bol po turnaji Charley Hoffman. Priebežne v turnaji viedol a predvádzal veľmi slušný výkon. Ale podmienky posledného dňa mu nevyhovovali. Hoffman ešte šesť jamiek pred koncom turnaja viedol, ale v závere stratil až päť rán a napokon klesol na delené šieste miesto. Tretiu priečku s Donaldom delil Kevin Streelman, obaja strácali na vedúcu dvojicu dve rany. Jerry Kelly si vybojoval samostatné piate miesto s výsledkom -6. Na delené šieste miesto sa prepracoval aj Chris Stroud. On a už spomínaný Henley a Hoffman zahrali výsledok -5. Hoci v úvodných kolách mali hráči pri hre ideálne podmienky, mnohí z nich si po druhom kole balili kufre. Ernie Els, Vijay Singh, Ross Fisher a Charles Howell III. nedokázali prejsť cutom.

Komentáre

LPGA Tour mala vo svojom programe turnaj T-mobile Match Play, ktorý sa v Las vegas hral už od stredy. Po úvodných dvoch kolách v hre na rany postúpilo do tretieho kola najlepších 67 hráčok, ktoré bojovali v treťom kole o prvých osem miest, ktoré zaručovali účasť vo víkendovej vyraďovacej časti jamkovej hry. Po troch kolách sa z prvého miesta dostala do víkendovej časti turnaja Írka Leona Maguire, ktorá zahrala skóre -6. Tri rany za ňou skončila Japonka Minami Katsu a Američanky Angel Yin a Rose Zhang. Miestenku do jamkovky si vybojovala aj Kórejčanka  Sei Young Kim na piatom mieste so skóre -2 a svetová jednotka Nelly Korda skončila šiesta so skóre -1. Bogey na poslednej jamke odsunulo Narin An na siedme miesto a o poslednú ôsmu priečku sa v play-off pobili štyri hráčky, ktoré delili po troch dňoch ôsme miesto. Najúspešnejšou bola napokon Thajčanka Moriya Jutanugarn, ktorej sa na tretej pridanej jamke podarilo zahrať birdie, kým Kanaďanka Henderson a Japonka Saso zahrali len par. Na prvej pridanej jamke vypadla z hry o postup Kórejčanka Hea Ran Ryu. V sobotu bolo dopoludnia na programe štvrťfinále Maguire pokračovala v dobrom výkone a porazila Jutanugarn 4/3.

Hladko sa do semifinále dostala aj Kim, ktorá vyprevadila Zhang s výsledkom 6/5. Nelly Korda porazila Angel Yin 3/2 a len zápas medzi Katsu a An prišiel až na poslednú jamku. An zahrala na predposlednej jamke birdie a získala najtesnejšie vedenie, ktoré na poslednej jamke udržala a vyhrala tak 1UP. V popoludňajšom semifinále však nestačila na Kordu a prehrala 4/3. Korda vyhrala päť z úvodných siedmych jamiek a tento náskok potom len udržiavala. Maguire si na ceste do finále poradila s Kim 3/2. V nedeľnom finále si Nelly Korda nenechala ujsť šancu na štvrtý titul za sebou. Do vedenia sa dostala na druhej jamke a rozhodujúcou pre priebeh zápasu bola séria troch birdie za sebou na jamkách 5. až 7. Náskok štyroch jamiek znížila Írka na konci prvej polovice finálového kola, ale hneď na ďalšej jamke Korda vrátila svoj náskok späť. Na 5UP sa dostala Američanka na jamke číslo 12. Maguire následne získala dve jamky a znížila na rozdiel troch jamiek. Korda však žiadnu drámu nepripustila. Vyhrala 15. jamku a tým aj celý zápas s konečným skóre 4/3.

Komentáre