Po troch rokoch, odkedy začal hrať na PGA Tour, nemal Graeme McDowell na svojom konte žiadne turnajové víťazstvo z oficiálneho turnaja tejto túry. Ale veterné počasie záverečného kola turnaja RBC Heritage mu titul konečne prinieslo. McDowell sa dokázal asi najlepšie vyrovnať s ťažkými poveternostnými podmienkami a po skončení turnaja mal na svojom konte výsledok -9. V nedeľnom finálovom kole dokázali len traja hráči pokoriť hranicu 70 rán. Okrem McDowella si výsledok 69 pripísali ešte Luke Donald a Russel Henley. Donaldovi to stačilo na delené tretie miesto a Henley skončil na delenom šiestom mieste. McDowella zahral jediné bogey dňa na poslednej jamke a po ukončení finálového kola ho čakalo ešte play-off. Webb Simpson, ktorý nastupoval do záveru turnaja z druhého miesta, dokázal zahrať rovnako výsledok -9. McDowell si však svoju šancu nenechal vziať a rozohrávku ukončil hneď na prvý pokus, keď „opravil“ svoju chybu a 18 jamku zahral v pare. Z jeho víťazstva mala veľkú radosť aj jeho rodina, ktorá v početnom zastúpení turnaj sledovala.

Smutným bol po turnaji Charley Hoffman. Priebežne v turnaji viedol a predvádzal veľmi slušný výkon. Ale podmienky posledného dňa mu nevyhovovali. Hoffman ešte šesť jamiek pred koncom turnaja viedol, ale v závere stratil až päť rán a napokon klesol na delené šieste miesto. Tretiu priečku s Donaldom delil Kevin Streelman, obaja strácali na vedúcu dvojicu dve rany. Jerry Kelly si vybojoval samostatné piate miesto s výsledkom -6. Na delené šieste miesto sa prepracoval aj Chris Stroud. On a už spomínaný Henley a Hoffman zahrali výsledok -5. Hoci v úvodných kolách mali hráči pri hre ideálne podmienky, mnohí z nich si po druhom kole balili kufre. Ernie Els, Vijay Singh, Ross Fisher a Charles Howell III. nedokázali prejsť cutom.

Komentáre

Ladies European Tour pokračovala turnajom VP Banks Swiss Ladies Open, ktorý hostilo ihrisko Golfpark Holzhäusern. V prvom kole sa zaskvela Francúzka Anne-Charlotte Mora, ktorá zapísala skóre 62 rán (-9). Darilo sa aj jej krajanke Nastasii Nadaud, ktorá zahrala len o dve rany viac, rovnako ako Nórka Madelene Stavnar. Tá sa po druhom kole dostala do vedenia v turnaji, keď mala na svojom konte priebežné skóre -12. Francúzka Mora delila druhé miesto spolu s mladou Nemkou Alexandrou Forsterling. Forsterling zahrala obe kolá so zhodným skóre 66 rán (-5). Vo finálovom treťom kole sa Stavnar nedokázala dostať pod hranicu 70 rán a to ju stálo titul. Chybovala hlavne v úvode posledného kola, keď zahrala tri bogey za sebou na jamkách 4., 5. a 6. Po birdie na jamke číslo 7. opäť chybovala na jamke číslo 9. Do hry o titul sa vrátila vďaka sérii troch birdie v rade, ktorú začala na jamke číslo 11., ale bolo to málo. Nemka Forsterling podala opäť perfektný výkon a na poslednej jamke mala náskok jednej rany a priebežné skóre 67 rán. Dokázala sa však koncentrovať aj na posledný náročný pat a premenila ho.

Birdie znamenalo konečné skóre -15, všetky tri kolá s rovnakým skóre 66 rán a samozrejme turnajový titul, prvý v kariére. Stavnar premenila tiež svoju birdie šancu, čo ju dostalo na skóre -13 a samostatné druhé miesto. Francúzka Mora, Chloe Williams z Walesu a ďalšia Nemka Sophie Witt si podelili tretie miesto so skóre -12. Druhou Francúzkou v TOP10 bola Anne-Lise Caudal, ktorá so skóre -11 obsadila šieste miesto. Angličanka Meghan LacLaren a Indka Diksha Dagar si podelili siedme miesto so skóre -10 a umiestnenie v TOP10 uzatvárala dvojica Nuria Iturrioz zo Španielska a Fínka Sanna Nuutinen, obe so skóre -9. Najlepšou domácou hráčkou turnaja sa stala Kim Metraux, ktorá so skóre -3 delila 22. miesto. Len o ranu viac zahrala česká profesionálka Sára Kousková a delila 30. miesto. Do finálového kola sa dostala aj Kristyna Napoleaová, ktorá delila 37. miesto, Jana Melichová skončila na delenom 43. mieste a Tereza Melecká si podelila 54. miesto. Do finálového kola sa prebojovala len jediná amatérka. Domáca Natalie Armbruester si so skóre +6 odniesla z turnaja 63. miesto. Zvyšné dve domáce amatérky, ktoré do turnaja nastúpili, si ho užili len dva dni.

Foto: www.ladieseuropeantour.com

Komentáre