Na rozohrávkový maratón sa premenil záver turnaja Espaňa Open. Na konci turnaja sa na prvej priečke tlačili traja hráči. Felipe Aguilar z Čile, Francúz Raphael Jacquelin a Nemec Maximilian Kieffer. Všetci traja zahrali zhodne -5. Účasť v tejto trojici si na poslednú chvíľu zabezpečil práve Jacquelin, ktorý premenil birdie pat na záverečnej jamke a dotiahol sa na výsledok -5. Trikrát sa všetci traja vrátili na túto jamku, kým z hry vypadol Felipe Aguilar. Pre Francúza a Nemca pokračovala bitka o španielsky titul ďalej. Play-off sa odohrávalo len na poslednej jamke a hráči si ju zopakovali ešte šesťkrát. Celkovo až deviata pridaná jamka rozhodla o titule, čím sa vytvoril nový rekord European Tour v dĺžke play-off. Na deviaty pokus opäť zahral Jacquelin birdie a Kiefer už na jeho výkon nemal adekvátnu odpoveď. Po dvoch rokoch si tak Francúz pripísal ďalší turnajový titul, celkovo štvrtý z okruhu European Tour.

Hráčom, ktorý toto všetko spôsobil bol však Škót Marc Warren. Priebežný líder turnaje ešte v tretej tretine posledného kola bezpečne viedol, ale výsledok +4 na posledných piatich jamkách ho pripravil aj o účasť v play-off. Štyri bogey a jedno birdie boli skutočne divokým záverom pre tohto Škóta. Warren skončil na delenom štvrtom mieste spolu s Angličanmi Paulom Waringom a Davidom Horseym a Švédom Magnusom Carlssonom. Najlepším domácim hráčom bol Sergio Garcia a Nacho Elvira. Obaja delili 12. miesto. V turnaji sa po zlomenine nohy objavil aj domáci matador Miguel Angel Jiménez. Herný výpadok bolo na ňom znať a na turnaji sa zahral len dve kolá. Mnohým ďalším španielskym hráčom však domáci šampionát vôbec nevyšiel. Alvaro Quiros, Pablo Larazábal a José María Olazábal si na ihrisku Parador de El Saler zahrali len dva dni.

Komentáre

LPGA Tour mala vo svojom programe turnaj T-mobile Match Play, ktorý sa v Las vegas hral už od stredy. Po úvodných dvoch kolách v hre na rany postúpilo do tretieho kola najlepších 67 hráčok, ktoré bojovali v treťom kole o prvých osem miest, ktoré zaručovali účasť vo víkendovej vyraďovacej časti jamkovej hry. Po troch kolách sa z prvého miesta dostala do víkendovej časti turnaja Írka Leona Maguire, ktorá zahrala skóre -6. Tri rany za ňou skončila Japonka Minami Katsu a Američanky Angel Yin a Rose Zhang. Miestenku do jamkovky si vybojovala aj Kórejčanka  Sei Young Kim na piatom mieste so skóre -2 a svetová jednotka Nelly Korda skončila šiesta so skóre -1. Bogey na poslednej jamke odsunulo Narin An na siedme miesto a o poslednú ôsmu priečku sa v play-off pobili štyri hráčky, ktoré delili po troch dňoch ôsme miesto. Najúspešnejšou bola napokon Thajčanka Moriya Jutanugarn, ktorej sa na tretej pridanej jamke podarilo zahrať birdie, kým Kanaďanka Henderson a Japonka Saso zahrali len par. Na prvej pridanej jamke vypadla z hry o postup Kórejčanka Hea Ran Ryu. V sobotu bolo dopoludnia na programe štvrťfinále Maguire pokračovala v dobrom výkone a porazila Jutanugarn 4/3.

Hladko sa do semifinále dostala aj Kim, ktorá vyprevadila Zhang s výsledkom 6/5. Nelly Korda porazila Angel Yin 3/2 a len zápas medzi Katsu a An prišiel až na poslednú jamku. An zahrala na predposlednej jamke birdie a získala najtesnejšie vedenie, ktoré na poslednej jamke udržala a vyhrala tak 1UP. V popoludňajšom semifinále však nestačila na Kordu a prehrala 4/3. Korda vyhrala päť z úvodných siedmych jamiek a tento náskok potom len udržiavala. Maguire si na ceste do finále poradila s Kim 3/2. V nedeľnom finále si Nelly Korda nenechala ujsť šancu na štvrtý titul za sebou. Do vedenia sa dostala na druhej jamke a rozhodujúcou pre priebeh zápasu bola séria troch birdie za sebou na jamkách 5. až 7. Náskok štyroch jamiek znížila Írka na konci prvej polovice finálového kola, ale hneď na ďalšej jamke Korda vrátila svoj náskok späť. Na 5UP sa dostala Američanka na jamke číslo 12. Maguire následne získala dve jamky a znížila na rozdiel troch jamiek. Korda však žiadnu drámu nepripustila. Vyhrala 15. jamku a tým aj celý zápas s konečným skóre 4/3.

Komentáre