Na rozohrávkový maratón sa premenil záver turnaja Espaňa Open. Na konci turnaja sa na prvej priečke tlačili traja hráči. Felipe Aguilar z Čile, Francúz Raphael Jacquelin a Nemec Maximilian Kieffer. Všetci traja zahrali zhodne -5. Účasť v tejto trojici si na poslednú chvíľu zabezpečil práve Jacquelin, ktorý premenil birdie pat na záverečnej jamke a dotiahol sa na výsledok -5. Trikrát sa všetci traja vrátili na túto jamku, kým z hry vypadol Felipe Aguilar. Pre Francúza a Nemca pokračovala bitka o španielsky titul ďalej. Play-off sa odohrávalo len na poslednej jamke a hráči si ju zopakovali ešte šesťkrát. Celkovo až deviata pridaná jamka rozhodla o titule, čím sa vytvoril nový rekord European Tour v dĺžke play-off. Na deviaty pokus opäť zahral Jacquelin birdie a Kiefer už na jeho výkon nemal adekvátnu odpoveď. Po dvoch rokoch si tak Francúz pripísal ďalší turnajový titul, celkovo štvrtý z okruhu European Tour.

Hráčom, ktorý toto všetko spôsobil bol však Škót Marc Warren. Priebežný líder turnaje ešte v tretej tretine posledného kola bezpečne viedol, ale výsledok +4 na posledných piatich jamkách ho pripravil aj o účasť v play-off. Štyri bogey a jedno birdie boli skutočne divokým záverom pre tohto Škóta. Warren skončil na delenom štvrtom mieste spolu s Angličanmi Paulom Waringom a Davidom Horseym a Švédom Magnusom Carlssonom. Najlepším domácim hráčom bol Sergio Garcia a Nacho Elvira. Obaja delili 12. miesto. V turnaji sa po zlomenine nohy objavil aj domáci matador Miguel Angel Jiménez. Herný výpadok bolo na ňom znať a na turnaji sa zahral len dve kolá. Mnohým ďalším španielskym hráčom však domáci šampionát vôbec nevyšiel. Alvaro Quiros, Pablo Larazábal a José María Olazábal si na ihrisku Parador de El Saler zahrali len dva dni.

Komentáre

Ihrisko Rich Harvest Farms sa stalo dejiskom ďalšieho pokračovanie LIV Golf 2023. Toto ihrisko hostilo mnoho prestížnych turnajov a v roku 2009 bolo svedkom víťazstva družstva USA v Solheim Cupe. V minulom roku hostilo po prvý krát LIV Golf a víťazom sa vtedy stal Camerom Smith. V tomto roku sa Smith výrazne nepresadil. Za tri dni zahral ihrisko len v pare a obsadil 40. miesto. Nedarilo sa ani jeho tímu Ripper GC, ktoré si odnieslo z Chicaga ôsme miesto, hoci Marc Leishman siahal na titul v individuálnej súťaži. Turnaj bol aj posledným ostrým podujatím pre Brooksa Koepkeho. Ten sa počas víkendu ako jediný zástupca LIV Golf objaví v bojoch o Ryder Cup. Ani Koepka sa výraznejšie na turnaji nepresadil. Skončil na 26. mieste a jeho tím si vybojoval desiatu priečku v súťaži družstiev. Turnajový titul získal opäť Bryson DeChambeau vďaka skvelému výkonu v poslednom kole. DeChambeau začínal na jamke číslo 3. a po štyroch odohraných jamkách mal na svojom konte skóre dve birdie.

Na jamke číslo 9. chyboval, ale následne roztočil opäť skórovací kolotoč. Zahral tri birdie za sebou, po pare na jamke číslo 13. pridal ďalšie birdie a po dvoch paroch opäť dve birdie na jamke číslo 17. a 18. Deviate birdie dňa zahral na, pre neho, predposlednej jamke a zapísal skóre finálového kola 63 rán (-8). To ho dostalo na celkové skóre -13, ktoré nemal nikto. Ranu za ním skončil Marc Leishman a aj vďaka jeho výkonu nepadol tím Ripper GC ešte nižšie než skončil. Tretí bol Anirbarn Lahiri a aj jeho výkon prispel k tomu, že tím Crushers GC, ktorého kapitánom je práve DeChambeau, ovládol súťaž družstiev. Celkovo nazbierali Crushers GC skóre -33 a o tri rany zvíťazili pred družstvom Fireballs GC kapitána Sergio Garciu. Na treťom mieste v tímovej súťaži skončili 4Aces GC so skóre-25. Zásluhu na tomto umiestnení mal predovšetkým Peter Uihlein a kapitán tímu Dustin Johnson, ktorí sa umiestnili v TOP10 výsledkovej listiny.

Komentáre