Na rozohrávkový maratón sa premenil záver turnaja Espaňa Open. Na konci turnaja sa na prvej priečke tlačili traja hráči. Felipe Aguilar z Čile, Francúz Raphael Jacquelin a Nemec Maximilian Kieffer. Všetci traja zahrali zhodne -5. Účasť v tejto trojici si na poslednú chvíľu zabezpečil práve Jacquelin, ktorý premenil birdie pat na záverečnej jamke a dotiahol sa na výsledok -5. Trikrát sa všetci traja vrátili na túto jamku, kým z hry vypadol Felipe Aguilar. Pre Francúza a Nemca pokračovala bitka o španielsky titul ďalej. Play-off sa odohrávalo len na poslednej jamke a hráči si ju zopakovali ešte šesťkrát. Celkovo až deviata pridaná jamka rozhodla o titule, čím sa vytvoril nový rekord European Tour v dĺžke play-off. Na deviaty pokus opäť zahral Jacquelin birdie a Kiefer už na jeho výkon nemal adekvátnu odpoveď. Po dvoch rokoch si tak Francúz pripísal ďalší turnajový titul, celkovo štvrtý z okruhu European Tour.

Hráčom, ktorý toto všetko spôsobil bol však Škót Marc Warren. Priebežný líder turnaje ešte v tretej tretine posledného kola bezpečne viedol, ale výsledok +4 na posledných piatich jamkách ho pripravil aj o účasť v play-off. Štyri bogey a jedno birdie boli skutočne divokým záverom pre tohto Škóta. Warren skončil na delenom štvrtom mieste spolu s Angličanmi Paulom Waringom a Davidom Horseym a Švédom Magnusom Carlssonom. Najlepším domácim hráčom bol Sergio Garcia a Nacho Elvira. Obaja delili 12. miesto. V turnaji sa po zlomenine nohy objavil aj domáci matador Miguel Angel Jiménez. Herný výpadok bolo na ňom znať a na turnaji sa zahral len dve kolá. Mnohým ďalším španielskym hráčom však domáci šampionát vôbec nevyšiel. Alvaro Quiros, Pablo Larazábal a José María Olazábal si na ihrisku Parador de El Saler zahrali len dva dni.

Komentáre

European Tour mala vo svojom programe ďalší nový turnaj v Južnej Afrike, ktorým bol Jonsson Workwear Open. Turnaj hostil The Club at Steyn City v Johannesburgu. Hneď úvodné kolo ukázalo, že víťazné skóre bude vysoké. Vedenia v turnaji sa ujali dvaja domáci hráči, Martin Vorster a Darren Fichardt, ktorí zahrali 64 rán (-8) a za nimi bola štvorica hráčov s výsledkom len o ranu horším. V nej bol aj Nemec Nick Bachem, ktorý doteraz hrával hlavne na Sunshine Tour, ale jeho posledných päť vystúpení na okruhu DP World Tour mu vždy vynieslo účasť vo všetkých kolách turnajov. Bachem sa držal v popredí turnaja aj po druhom kole, keď sa len o ranu zhoršil. V treťom kole zahral 69 rán (-3) a do finálového kola išiel z priebežného druhého miesta, keď na lídra turnaja, svojho krajana Alexandra Knappeho strácal len jednu ranu. Nemecký súboj o titul sa však napokon nekonal. Knappe v prvej časti turnaja síce zapísal tri birdie, ale v druhej polovici ani raz neskóroval a stratil štyri rany za dve bogey a jedno double bogey. To ho v konečnom zúčtovaní odsunulo tesne za hranicu umiestnenia v TOP10, až na delené 13. miesto s konečným skóre -16. Naopak Bachem zahral výborné a bezchybné kolo.

V jeho úvode zahral sériu troch birdie v rade od jamky číslo 2. a skóroval aj na jamke číslo 6. Ďalšie dve birdie zaznamenal v úvode druhej polovice finálového kola a svoje celkové skóre -24 navýšil vďaka birdie na 14. a predposlednej jamke. S náskokom štyroch rán získal svoj prvý titul na okruhu DP World Tour pred domácou dvojicou Hennie Du Pleassis a Zander Lombard. Škót Ewen Ferguson a ďalší domáci hráč Ockie Strydom si podelili štvrté miesto so skóre -19. Ranu za nimi skončila na delenom 6. mieste trojica Joakim Lagergren, Gavin Green a Krogh Kristian Johannessen. Pre Nóra Johannessena to je už druhé umiestnenie v TOP10 za sebou. Do TOP10 sa dostala ešte štvorica hráčov na delenom 9. mieste so skóre -17, Romain Langasque, Hennie O´Kennedy, Sebastian Söderberg a jacques Kruyswijk. Cut turnaja sa zastavil na skóre -5. Tento výsledok po dvoch kolách bol napríklad nad sily Španiela Rafa Cabrara Bella a tiež jeho krajana Adriho Arnausa, od ktorých sa určite čakalo viac.

Komentáre