Na rozohrávkový maratón sa premenil záver turnaja Espaňa Open. Na konci turnaja sa na prvej priečke tlačili traja hráči. Felipe Aguilar z Čile, Francúz Raphael Jacquelin a Nemec Maximilian Kieffer. Všetci traja zahrali zhodne -5. Účasť v tejto trojici si na poslednú chvíľu zabezpečil práve Jacquelin, ktorý premenil birdie pat na záverečnej jamke a dotiahol sa na výsledok -5. Trikrát sa všetci traja vrátili na túto jamku, kým z hry vypadol Felipe Aguilar. Pre Francúza a Nemca pokračovala bitka o španielsky titul ďalej. Play-off sa odohrávalo len na poslednej jamke a hráči si ju zopakovali ešte šesťkrát. Celkovo až deviata pridaná jamka rozhodla o titule, čím sa vytvoril nový rekord European Tour v dĺžke play-off. Na deviaty pokus opäť zahral Jacquelin birdie a Kiefer už na jeho výkon nemal adekvátnu odpoveď. Po dvoch rokoch si tak Francúz pripísal ďalší turnajový titul, celkovo štvrtý z okruhu European Tour.

Hráčom, ktorý toto všetko spôsobil bol však Škót Marc Warren. Priebežný líder turnaje ešte v tretej tretine posledného kola bezpečne viedol, ale výsledok +4 na posledných piatich jamkách ho pripravil aj o účasť v play-off. Štyri bogey a jedno birdie boli skutočne divokým záverom pre tohto Škóta. Warren skončil na delenom štvrtom mieste spolu s Angličanmi Paulom Waringom a Davidom Horseym a Švédom Magnusom Carlssonom. Najlepším domácim hráčom bol Sergio Garcia a Nacho Elvira. Obaja delili 12. miesto. V turnaji sa po zlomenine nohy objavil aj domáci matador Miguel Angel Jiménez. Herný výpadok bolo na ňom znať a na turnaji sa zahral len dve kolá. Mnohým ďalším španielskym hráčom však domáci šampionát vôbec nevyšiel. Alvaro Quiros, Pablo Larazábal a José María Olazábal si na ihrisku Parador de El Saler zahrali len dva dni.

Komentáre

Na september 2020 bude mať určite v budúcnosti najkrajšie spomienky mladý Američan John Catlin. Catlin hrá v European Tour a jej septembrový program zahájil víťazstvom na turnaji v Španielsku. Na konci septembra sa European Tour premiestnila do Severného Írska na turnaj Irish Open, ktorý sa opäť stal korisťou Johna Catlina. V chladnom a veternom počasí si Catlin na ihrisku Galgorm Spa & Golf Resort dokázal preraziť cestu k titulu v poslednom kole. Zahral 64 rán (-6) a poskočil o sedem priečok. Po birdie na poslednej jamke zapísal konečné skóre -10 a stal sa lídrom v klubovni. Na ihrisku sa vtedy ešte nachádzali hráči, ktorí mohli tento výsledok prekonať. Najbližšie k tomu mal Angličan Aaron Rai, ktorý do posledného kola vstupoval z prvej priečky. Ten však zaskóroval až na predposlednej jamke a dostal sa na výsledok -9. Na poslednej jamke potreboval zahrať birdie, aby si vynútil aspoň plaz-off, ale nepodarilo sa mu to. Zahral bogey a klesol na skóre -8, čím dal definitívu Catlinovi k oslave ďalšieho titulu na okruhu European Tour. Rai sa musel uspokojiť len s druhým miestom. Na delenom treťom mieste so skóre -7 skončil Austrálčan Maverick Antcliff a Thajčan Jazz Janewattananond.

Piate miesto so skóre -6 delila švédska dvojica Joakim Lagergren a OScar Lengden. Lengden strácal na prvé miesto pred finálovým kolom dve rany a dve birdie v úvode nedeľného finále ho dostali na delené prvé miesto. Nasledovali ale dve chyby, ktoré ho opäť odsunuli z vedenia v turnaji. Eagle na jamke číslo 10. mu pomohlo dostať sa opäť do čela turnaja, ale miesto skórovania prišli opäť chyby a birdie na jamke číslo 15. mu dávalo šance aspoň na play-off, ak by na nasledujúcich troch jamkách vždy skóroval. Tento jeho cieľ sa však rozplynul po bogey na jamke číslo 16., čím Lengden definitívne vypadol z boja o titul. Do TOP10 turnaja sa dostala ešte trojica hráčov na delenom 7. mieste, Fabrizio Zanotti, Jordan Smith a Lucas Herbert, všetci so skóre -5. Vďaka birdie na poslednej jamke si samostatné 10. miesto so skóre -4 vybojoval Poliak Adrian Meronk. Cut sa zastavil na vysokom skóre +6. Len jedna rana na účasť vo víkendových kolách chýbala domácej hviezde Padraigovi Harringtonovi. Cutom neprešiel ani ďalší domáci miláčik Shane Lowry.

Komentáre