Sezónny trend Tigera Woodsa pokračoval aj v otváracom kole Northern Trust. Už dvanásty raz sa mu počas pätnástich turnajov nepodarilo zlomiť par v prvom kole. Woods sa teraz musí snažiť, aby v turnaji ešte odohral solídny výsledok a kvalifikoval sa na Svetový šampionát.

Woods problém nevidí

V prvom kole aktuálnej súťaže Woods, ktorý je v súčasnosti na 26. mieste svetového rebríčka, dosiahol even-par 71, pričom finálové skóre dorovnal dvoma birdies a dvoma bogeys. Aj keď fanúšikovia i stávkové kancelárie by už chceli vidieť výhru slávneho Američana, ten bude mať ešte čo robiť, aby dohnal ostatných. Od marcového Arnold Palmer Invitational sa mu podarilo dostať sa pod par v otváracom kole len raz. Stalo sa tak na WGC-Bridgestone Invitational, kde skončil so skóre 66, čím sa umiestnil na 31. mieste. Podľa Woodsa však nejde o žiadny pretrvávajúci problém. Tvrdí, že dlhšie nehral súťažný golf a v priebehu roka mal celkom dobrý pocit. Podľa jeho slov sa od turnaja Open Championship cítil ohľadom svojich štartoch na turnajoch pomerne dobre. Počas Northern Trust  to bol jednoducho deň, keď sa Woods zdal byť trochu inde.

Chce sa zúčastniť všetkých veľkých turnajov

42-ročný Woods hral na PGA TOUR: The Northern Trust už aj druhé  kolo. Podľa jeho aktuálnych výsledkov druhého kola to vyzerá, že sa svojich štatistík hrať jamky na par bude držať aj naďalej. Prvé kolo pozostávajúce z osemnástich jamiek odohral na 14 parov, dva bogeys pri druhej a piatej jamke a dva birdies na jamkách číslo tri a sedemnásť. Woods hrá playoff FedEx Cup po prvý raz od roku 2013. Budúci týždeň by mal nastúpiť na Dell Technologies Championship a neskôr na BMW Championship, ktorý sa bude konať o dva týždne. Jeho cieľom je zahrať si na všetkých troch. Bolo by to prvý raz od začiatku roka 2013, čo by hral tri týždne za sebou. Na to, aby sa mu podarilo kvalifikovať sa na Tour Championship, ktorý prichádza s koncom sezóny, sa bude musieť Woods prebojovať medzi top 30.

Komentáre