Agentúra ZAGOKA (vysvetlenie skratky v závere tejto správy) je dcérskou spoločnosťou japonského informačného gigantu YATOVY-EM (správna výslovnosť je tiež uvedená v závere tejto správy) , ktorý je zameraný výlučne na správy z oblasti amatérskeho a profesionálneho golfu, golfového priemyslu, výstavby a dizajnu golfových ihrísk. Svojou rozsiahlou sieťou dopisovateľov a korešpondentov patrí YATOVY-EM k najväčším spoločnostiam svojho druhu na svete a je potešujúce, že 1.4.2012 otvorila ako prvú v Strednej Európe svoju pobočku práve na Slovensku. Vďaka už spomínanej sieti budú mať aj golfisti na Slovensku možnosť dostávať zaručené správy zo sveta golfu, horúce novinky z turnajov, informácie o najlepších hráčoch sveta a ihriskách.
YATOVY-EM Corporation bola založená v roku 1918 a pri jej zrode stáli dvaja vášniví golfisti Kim-Tri-Pat a Shairy Minajama. Oboch totiž nahnevala skutočnosť, že nemali možnosť získavať informácie o rozvoji golfu vo svete. V Japonsku až do roku 1919 prevládal názor, ktorý sa uplatňoval aj v praxi, že golfový turnaj je rozdelený na dve družstvá červených a žltých, pričom červené družstvo hralo z červených odpalísk a žlté družstvo hralo zo žltých odpalísk. Počas piatich rokov, až do roku 1919, kedy toto pravidlo prestalo platiť, sa ani raz nestalo, že by turnaj vyhralo žlté družstvo a v Japonsku začal prevládať názor, že golf je hrou komunistov.
Od tejto chvíle stála YATOVY-EM pri každej dôležitej golfovej udalosti. Keďže spoločnosť patri k čestným členom prípravného výboru Rules of Golf v St. Andrews (výbor pre ustanovenie a úpravu golfových pravidiel) má právo ako prvá informovať o všetkých novinkách pri zmene a úprave golfových pravidiel.
(Pozn.: vysvetlenie skratky ZAGOKA – ZAručené GOlfové KAčice)
(YATOVY-EM – správna výslovnosť :JA TO VIEM)

Komentáre