Golf je hra, ktorá si vás úplne podmaní. Pre toho, kto mu podľahne, je priam nepredstaviteľné, aby strávil svoj voľný čas niekde inde ako na golfovom ihrisku. Je to prirodzené, veď golf blahodarne vplýva na telo i dušu. Golfista si trénuje kondíciu, trpezlivosť, sústredenosť, presnosť, sebavedomie, rozvíja zručnosti v medziľudských vzťahoch a udržiava emócie pod kontrolou. A po čom najviac túži? No predsa bývať priamo na golfovom ihrisku. Myslíte si že na Slovensku to nie je možné? Presvedčíme vás o opaku. Nik predsa nehovorí o ihrisku s rozlohou niekoľkých hektárov. Zahrať si a oddýchnuť je možné aj pri Adventure golfe. Stačí postupovať podľa týchto krokov:

 1. Priestor                                                                                                                                                                        Nájsť priestranný, rovinatý pozemok nemôžeme považovať za niečo nereálne. V ponuke realitných kancelárií ich nájdete hneď niekoľko. Niektoré sú prázdne a môžete si na nich postaviť dom podľa vlastných predstáv, na iných už nehnuteľnosť stojí, čo môže byť v konečnom dôsledku aj ich výhoda.
 1. Architektonický návrh
  O usporiadaní vášho pozemku, kde umiestniť dom tak, aby zostalo dosť miesta na niekoľko „jamiek“, by ste sa mali poradiť zo skúseným architektom. Dom by mal byť na pozemku situovaný tak, aby nezavadzal mini ihrisku a ihrisko aby nezavadzalo domu. Vtedy budú všetci obyvatelia a užívatelia domu aj ihriska spokojní.
 2. Rozpočet
  Aby vaše predstavy mohli nadobudnúť reálne kontúry, mali by ste vedieť, koľko to celé bude stáť. Nezabudnite, že do rozpočtu je potrebné okrem kúpy pozemku, stavby alebo rekonštrukcie domu a úpravy záhrady, zahrnúť aj náklady, spojené s vybavovaním prípadného úveru.
 3. Financovanie
  Realizácia sna o vlastnom „golfovom bývaní“ stojí nemalé peniaze a ruku na srdce, málokto si ho môže dovoliť splniť bez pomoci banky. Vyberte si banku, ktorá sa špecializuje na financovanie bytových potrieb, podporu výstavby a rozvoja bývania.
 4. Výber úveru
  Napríklad Prvá stavebná sporiteľňa má výhodné úvery s nízkymi úrokovými sadzbami pre každého. Na stavbu rodinného domu je ideálny úver zabezpečený nehnuteľnosťou až do výšky 340 000 €.  V prospech banky môžete založiť stavebný pozemok, či stavba, ktorú plánujete stavať. PSS pri posudzovaní úveru akceptuje tiež budúcu hodnotu nehnuteľnosti.  Na peniaze z úveru nemusíte dlho čakať. Už 90 % vám banka vyplatí  ihneď po podpise úverovej zmluvy a zvyšok po zdokladovaní účelu použitia.  Ak vám tento model nevyhovuje, pokojne požiadajte  o postupné financovanie výstavby rodinného domu.

V prípade, že už nehnuteľnosť máte a potrebujete ju len rýchle zrekonštruovať, pokojne využite úver bez založenia nehnuteľnosti, pre sporiacich klientov až do výšky 50 000 . Ušetríte čas aj finančné prostriedky za vybavenie znaleckého posudku, poistenie a aj za vklad do katastra nehnuteľností.

V PSS si obdobie splácania môžete nastaviť podľa vlastných potrieb. Pokiaľ vám vyhovuje nižšia splátka, ktorá nezaťaží váš rodinný rozpočet, PSS ponúka možnosť predĺžiť si splatnosť úveru až na 30 rokov.

Teraz vám už nič nebráni bývať na vlastnom golfovom ihrisku. Ak máte ďalšie otázky, pokojne sa pýtajte!

Odpovede na všetky ostatné otázky o financovaní vášho bývania vám rád zodpovie niektorý z obchodných zástupcov PSS. Ich zoznam nájdete na www.pss.sk alebo zavolajte na telefónne číslo 02/58 55 58 55.

Komentáre