Výborný týždeň má za sebou Louis Oosthuizen. Na turnaji Volvo Golf Champions si vybojoval dve víťazstvá. Najskôr triumfoval v sponzorskom turnaji družstiev, v ktorom hrali dvaja profesionáli a jeden amatér a výborným záverečným kolom dokázal zmazať náskok Scotta Jamiesona a vyhral aj v hlavnom turnaji. K tomu všetkému si na svoju domácu farmu odváža bager. Víťazní profesionáli z turnaja sponzorov totiž dostávali ako cenu osobný automobil. Oosthuizen ho však po dohode so organizátorom vymenil za novučičký bager. To ešte netušil, že si svoje konto na konci týždňa vylepší aj o 350.000 EUR. Pred záverečným kolom by tomu málokto veril. V sobotu sa totiž Oosthuizen poriadne trápil a klesol na delené druhé miesto. Vedúci Scott Jamieson mal pred ním náskok piatich rán. Ale Oosthuizen predviedol v nedeľnom finále excelentný výkon. Po desiatich jamkách zrovnal výsledok s Jamiesonom. Je pravda, že aj s jeho pomocou. Jamieson zahral na jamke číslo 5 double bogey, čím zmazal svoje predchádzajúce dva birdie a do konca kola nebol schopný skórovať. Na jamke číslo 16 zahral bogey a Oosthuizen v tej chvíli viedol o dve rany. Jamiesonovi mohol pomôcť k vynúteniu si play-off len eagle na záverečnej jamke. Na krátkom pare štyri však poslal svoj odpal medzi divákov na ľavej strane grínu. Následná prihrávka len tesne minula jamku a to stačilo Jamiesovi len na druhé miesto s výsledok -15. Na Oosthuizena strácal jednu ranu. Na treťom mieste s výsledkom -14 skončil Thongchai Jaidee. Aj ten odchádzal z Durbanu spokojný, pretože práve on bol partnerom Oosthuizena v sponzorskom turnaji a osobným automobilom nepohrdol. Na štvrté miesto sa prebojoval Padraig Harrington, hlavne vďaka výbornému výkonu v druhej polovici finálového kola. Turnaja sa celkovo zúčastnilo 32 hráčov. Pre chorobu sa ospravedlnil Peter Hanson a Miguel Angel Jimenéz. Kým Hansona trápi len chrípka, Jimenéza neuvidíme na grínoch pravdepodobne dlhšie. Pri lyžovačke si totiž zlomil nohu a jeho návrat na profesionálnu túru je otázny.

Komentáre

Už šiesty turnaj tejto sezóny LIV Golf bol na programe v Tulse. Vypredané ihrisko Cedar Ridge Country Club bolo svedkami skvelých výkonov a napínavého záveru, keď o víťazovi turnaja muselo rozhodnúť play-off. Úvod posledného kola to pritom nenaznačoval. Dustin Johnson vstupoval do nedele s náskokom dvoch rán a na úvodných šiestich jamkách skóroval trikrát. Zvrat priniesla jamka číslo 10., kde DJ zapísal tripple bogey a hoci tento deficit do konca kola zmazal tromi birdie, jeho zaváhanie využili ďalší hráči. Juhoafričan sa dostal tiež na skóre -17 a k nim sa pridal aj Cameron Smith, ktorý si v nedeľu pripísal skóre 61 rán (-9). Ani Grace a ani Smith však už nemali ďalšie sily na súboj s Johnsonom a DJ si turnajový titul vybojoval hneď na prvej pridanej jamke. Získal tak svoj druhý individuálny titul na okruhu LIV Golf. Cameron Smith skončil druhý vďaka skvelému výkonu z posledného kola a Branden Grace sa musel uspokojiť s tretím miestom. Titul z Tulsy si ale odviezol v súťaži družstiev, kde juhoafrický tím Stinger GC o ranu porazil 4Aces GC Dustina Johnsona. Víťazné skóre bolo -40.

Watsonovo Range Goats GC skončilo na treťom mieste so skóre -35. Po turnaji v Tulse sa v priebežnom poradí celej túry dostali Stingers GC na druhé miesto, keď majú na svojom konte 84 bodov. Vedúcim tímom celej súťaže je práve 4Aces GC, ktorý má výrazný náskok 44 bodov. Do celkového poradia družstiev si jednotlivé tímy pripisujú body za umiestnenie v turnaji. Víťazné družstvo dostáva 32 bodov, druhý tím 24 bodov , tretí 16 bodov atď. Družstvá na 9. až 12. mieste nezískavajú žiadne body. V priebežnom poradí jednotlivcov vedie Talor Gooch,ktorý v tomto ročníku zvíťazil už dvakrát, ale v Tulse nebodoval. Len prvých 24 si odváža body do celkového poradia a Gooch skončil na 36. mieste. Dvanásť bodov na neho stráca Brooks Koepka a na tretie miesto sa vďaka výkonu v Tulse posunul Cameron Smith.

Komentáre