Hneď na svojom prvom vystúpení na okruhu PGA Tour sa predviedol nováčik túry Russel Henley. Titul z prestížneho turnaja Sony Open in Hawaii si nielenže vybojoval s prehľadom, ale aj v novom rekorde turnaja. Henley podával počas celého turnaja veľmi vyrovnaný výkon. Tri kolá zahral s rovnakým výsledkom -7 (63 rán) a len v sobotnom kole zahral výsledok o štyri rany horší. Do finálového kola išiel z deleného prvého miesta. Spoločnosť mu robil ďalší nováčik túry Scott Langley. Ten v úvodnom kole zahral 62 rán (-8) a držal sa na vrchole výsledkovej listiny počas celého turnaja. Až v záverečnom kole však zahral len par ihriska a odsunul sa na delené tretie miesto s celkovým výsledkom -17. Henley hneď na prvej jamke nedeľného finále zahral birdie a dostal sa do samostatného vedenia, ktoré už nepustil. Famózny bol hlavne záver jeho finálového kola, keď na posledných piatich jamkách zahral vždy birdie. Celkovo zahral -24, čím utvoril nový rekord turnaja. Pôvodný rekord držal Brad Faxon z roku 2001, ale bol o štyri rany horší. Tri rany za víťazom skončil Tim Clark. Tretie miesto s Langelym delil Charles Howell III. Obhajca titulu Johnson Wagner si turnaj užil len dva dni. Ale nebol jediným „prekvapením“ turnaja. V sobotu už na Havaji nehral ani Zach Johnson alebo Davis Love III. Víťaz z minulého týždňa Dusitn Johnson odstúpil kvôli chrípke z turnaja po polovici úvodného kola. Okrem víťazstva a bodov do rebríčku FedEx Cupu sa Henley zapísal do histórie PGA Tour vďaka svojmu výsledku aj ako víťaz z druhým najnižším skóre v histórii PGA Tour. Od roku 2001 sa stal prvým nováčikom PGA Tour, ktorý pri svojom debute získal turnajový titul.

Komentáre

Európska ženská najvyššia súťaž pokračovala turnajom KPMG Women´s Irish Open. Na ihrisko Dromoland Castle bude mať určite pekné spomienky česká profesionálka Klára Spilková. Tá sa hneď v úvodnom kole dostala do popredia výsledkovej listiny, keď zahrala 66 rán (-6) a delila druhé miesto, keď ju o jednu ranu predbehla len Švédka Lina Boqvist. Tej sa v ďalšom priebehu turnaja nepodarilo napodobniť výkon z prvého kola a postupne klesala vo výsledkovej listine, až napokon skončila so skóre -6 na delenom 26. mieste. Spilková sa po druhom kole dostala do vedenia v turnaji a to stratila v sobotu, keď ju o jednu ranu predstihla Fínka Wikstrom a Dánka Nicole Broch Estrup. Obe Severanky sa stali napokon je súperkami aj v hre o titul. Obe zahrali vo finálovom kole zhodné skóre 68 rán (-4) a Spilkovej sa podarilo manko jednej rany vyrovnať vďaka výsledku 67 rán (-5) v poslednom kole.

O titule tak muselo rozhodnúť play-off. Toho sa Spilková nezľakla a hneď na prvej pridanej jamke rozhodla o svojom víťazstve. Zopakovala totiž birdie na jamke číslo 18., čo sa jej súperkám nepodarilo. Mohla sa tak tešiť zo svojho druhého titulu na Ladies European Tour. Vrchol výsledkovej listiny bol v Írsku veľmi vyrovnaný. Za triom na delenom prvom mieste bola len o jednu ranu štvorica hráčok so skóre -13, ktorá si napokon podelila štvrté miesto. Okrem Angličanky Annabel Dimmock, Rakúšanky Christine Wolf a Dánky Smilla Tarning Soenderby tu bola aj domáca hráčka Leona Maguire. V TOP10 skončila ešte trojica hráčok so skóre -12 Škótka Laura Beveridge, Angličanka Gabriella Cowley a Španielka Carmen Alonso. V Írsku prešla cutom ešte ďalšia česká profesionálka Tereza Melecká, ktorá napokon so skóre +3 delila 61. miesto.

Komentáre