Hneď na svojom prvom vystúpení na okruhu PGA Tour sa predviedol nováčik túry Russel Henley. Titul z prestížneho turnaja Sony Open in Hawaii si nielenže vybojoval s prehľadom, ale aj v novom rekorde turnaja. Henley podával počas celého turnaja veľmi vyrovnaný výkon. Tri kolá zahral s rovnakým výsledkom -7 (63 rán) a len v sobotnom kole zahral výsledok o štyri rany horší. Do finálového kola išiel z deleného prvého miesta. Spoločnosť mu robil ďalší nováčik túry Scott Langley. Ten v úvodnom kole zahral 62 rán (-8) a držal sa na vrchole výsledkovej listiny počas celého turnaja. Až v záverečnom kole však zahral len par ihriska a odsunul sa na delené tretie miesto s celkovým výsledkom -17. Henley hneď na prvej jamke nedeľného finále zahral birdie a dostal sa do samostatného vedenia, ktoré už nepustil. Famózny bol hlavne záver jeho finálového kola, keď na posledných piatich jamkách zahral vždy birdie. Celkovo zahral -24, čím utvoril nový rekord turnaja. Pôvodný rekord držal Brad Faxon z roku 2001, ale bol o štyri rany horší. Tri rany za víťazom skončil Tim Clark. Tretie miesto s Langelym delil Charles Howell III. Obhajca titulu Johnson Wagner si turnaj užil len dva dni. Ale nebol jediným „prekvapením“ turnaja. V sobotu už na Havaji nehral ani Zach Johnson alebo Davis Love III. Víťaz z minulého týždňa Dusitn Johnson odstúpil kvôli chrípke z turnaja po polovici úvodného kola. Okrem víťazstva a bodov do rebríčku FedEx Cupu sa Henley zapísal do histórie PGA Tour vďaka svojmu výsledku aj ako víťaz z druhým najnižším skóre v histórii PGA Tour. Od roku 2001 sa stal prvým nováčikom PGA Tour, ktorý pri svojom debute získal turnajový titul.

Komentáre

LPGA Tour vstúpila do novej sezóny turnajom Hilton Grand Vacations Tournament of Champions, ktorý na Floride hostilo ihrisko Lake Nona Golf and Country Club pri Orlande. Hneď po prvom kole sa do čela turnaja dostala Kanaďanka Brooke M. Henderson, ktorá zapísala skóre 67 rán (-5). Len ranu za ňou bola na druhom mieste Nelly Korda. Po druhom kole zvýšila Henderson svoj náskok, keď opäť zahrala najlepšie skóre dňa, tentokrát 66 rán (-6). Po treťom kole mala pred svojimi najbližšími prenasledovateľkami náskok troch rán a ten si s prehľadom udržiavala počas finálového kola. Nakoniec ho ešte o jednu ranu zvýšila. Zapísala celkové skóre -16 a do novej sezóny vstúpila víťazstvom systémom „štart-cieľ“. Dvojica Maja Stark a Charley Hull si podelila druhé miesto s konečným skóre -12. Za nimi nasledovala Nelly Korda, ktorá vo finálovom kole zahrala par ihriska a celkovo zapísala skóre -11. Skóre -11 mala na svojom konte aj Japonka Nasa Hataoka, ale nevyšiel jej záver finále. Pripísala si bogey na jamke číslo 16. a chybovala aj na poslednej jamke. To ju odsunulo na celkové skóre -9, čo jej však stačilo na piate miesto. Paula Reto, Yuka Saso a Gaby Lopez si podelili šieste miesto so skóre -8 a do TOP10 tohto turnaja sa dostala ešte dvojica Leona Maguire a Ashleigh Buhai na delenom 9. mieste so skóre -6.

Obhajkyňa titulu z minulého roku, Danielle Kang si v tomto ročníku odniesla z Orlanda len delené 12. miesto so skóre -4. Turnaja sa zúčastnilo len 29 hráčok. Najviac sa v ňom vytrápila Ariya Jutanugarn, ktorá zapísala celkové skóre +21 a skončila na poslednom mieste, ale aj napriek tomu si odniesla z turnaja šek na vyše 15 tisíc USD. Popri turnaji profesionálok sa hral aj turnaj celebrít. Ten sa hral systémom stableford a prvenstvo v ňom opäť získal bývalý americký tenista Mardy Fish. Fish nazbieral za štyri dni výborných 152 bodov. Druhý skončil Mark Mulder, bývalá bejzbalová hviezda, ktorý zahral 136 bodov. Golfové celebrity zastúpili v popredí výsledkovej listiny Chad Pfeifer, hendikepovaný hráč golfu, ktorý skončil na delenom treťom mieste so skóre 133 bodov spolu s bývalou svetovou jednotkou Annikou Sörenstam.

Komentáre