Hneď na svojom prvom vystúpení na okruhu PGA Tour sa predviedol nováčik túry Russel Henley. Titul z prestížneho turnaja Sony Open in Hawaii si nielenže vybojoval s prehľadom, ale aj v novom rekorde turnaja. Henley podával počas celého turnaja veľmi vyrovnaný výkon. Tri kolá zahral s rovnakým výsledkom -7 (63 rán) a len v sobotnom kole zahral výsledok o štyri rany horší. Do finálového kola išiel z deleného prvého miesta. Spoločnosť mu robil ďalší nováčik túry Scott Langley. Ten v úvodnom kole zahral 62 rán (-8) a držal sa na vrchole výsledkovej listiny počas celého turnaja. Až v záverečnom kole však zahral len par ihriska a odsunul sa na delené tretie miesto s celkovým výsledkom -17. Henley hneď na prvej jamke nedeľného finále zahral birdie a dostal sa do samostatného vedenia, ktoré už nepustil. Famózny bol hlavne záver jeho finálového kola, keď na posledných piatich jamkách zahral vždy birdie. Celkovo zahral -24, čím utvoril nový rekord turnaja. Pôvodný rekord držal Brad Faxon z roku 2001, ale bol o štyri rany horší. Tri rany za víťazom skončil Tim Clark. Tretie miesto s Langelym delil Charles Howell III. Obhajca titulu Johnson Wagner si turnaj užil len dva dni. Ale nebol jediným „prekvapením“ turnaja. V sobotu už na Havaji nehral ani Zach Johnson alebo Davis Love III. Víťaz z minulého týždňa Dusitn Johnson odstúpil kvôli chrípke z turnaja po polovici úvodného kola. Okrem víťazstva a bodov do rebríčku FedEx Cupu sa Henley zapísal do histórie PGA Tour vďaka svojmu výsledku aj ako víťaz z druhým najnižším skóre v histórii PGA Tour. Od roku 2001 sa stal prvým nováčikom PGA Tour, ktorý pri svojom debute získal turnajový titul.

Komentáre

Už šiesty turnaj tejto sezóny LIV Golf bol na programe v Tulse. Vypredané ihrisko Cedar Ridge Country Club bolo svedkami skvelých výkonov a napínavého záveru, keď o víťazovi turnaja muselo rozhodnúť play-off. Úvod posledného kola to pritom nenaznačoval. Dustin Johnson vstupoval do nedele s náskokom dvoch rán a na úvodných šiestich jamkách skóroval trikrát. Zvrat priniesla jamka číslo 10., kde DJ zapísal tripple bogey a hoci tento deficit do konca kola zmazal tromi birdie, jeho zaváhanie využili ďalší hráči. Juhoafričan sa dostal tiež na skóre -17 a k nim sa pridal aj Cameron Smith, ktorý si v nedeľu pripísal skóre 61 rán (-9). Ani Grace a ani Smith však už nemali ďalšie sily na súboj s Johnsonom a DJ si turnajový titul vybojoval hneď na prvej pridanej jamke. Získal tak svoj druhý individuálny titul na okruhu LIV Golf. Cameron Smith skončil druhý vďaka skvelému výkonu z posledného kola a Branden Grace sa musel uspokojiť s tretím miestom. Titul z Tulsy si ale odviezol v súťaži družstiev, kde juhoafrický tím Stinger GC o ranu porazil 4Aces GC Dustina Johnsona. Víťazné skóre bolo -40.

Watsonovo Range Goats GC skončilo na treťom mieste so skóre -35. Po turnaji v Tulse sa v priebežnom poradí celej túry dostali Stingers GC na druhé miesto, keď majú na svojom konte 84 bodov. Vedúcim tímom celej súťaže je práve 4Aces GC, ktorý má výrazný náskok 44 bodov. Do celkového poradia družstiev si jednotlivé tímy pripisujú body za umiestnenie v turnaji. Víťazné družstvo dostáva 32 bodov, druhý tím 24 bodov , tretí 16 bodov atď. Družstvá na 9. až 12. mieste nezískavajú žiadne body. V priebežnom poradí jednotlivcov vedie Talor Gooch,ktorý v tomto ročníku zvíťazil už dvakrát, ale v Tulse nebodoval. Len prvých 24 si odváža body do celkového poradia a Gooch skončil na 36. mieste. Dvanásť bodov na neho stráca Brooks Koepka a na tretie miesto sa vďaka výkonu v Tulse posunul Cameron Smith.

Komentáre