Slovenskí seniori začali tohtoročnú sezónu veľmi skoro. V plánoch ešte z konca minulého roku nemohol nikto tušiť, že počasie bude priať golfu už takmer od konca februára. Slovak Senior Golf Tour 2014 zahájila svoje boje už 1. apríla, aby seniori dokázali odohrať dostatočný počet kvalifikačných turnajov, z ktorých vzíde nominácia na reprezentáciu Slovenska na 33. ESGA Majstrovstvách Európy seniorských družstiev v Portugalsku. Premiéru tohtoročnej súťaže hostilo ihrisko GC Panónnia v Maďarsku. Už tradične výborne pripravené ihrisko privítalo účastníkov turnaja skutočne príjemným jarným počasím, ktoré sprevádzalo prvé kolo turnaja. Hoci podmienky boli priam ideálne, na hráčoch bolo predsa len vidieť, že sezóna ešte len začína. Po prvom kole bol azda najspokojnejší Štefan Novák, ktorý zahral 80 rán v kategórii Senior Brutto Rany a tiež Rudolf Žiak, ktorý v kategórii Stableford Netto získal 37 bodov. Darilo sa aj dámam, z ktorých trojica Slučiaková, Porvažníková-Adlerová a Falathová zvádzali vyrovnaný boj o turnajový titul v kategórii Ladies Stableford Netto. Prvé kolo turnaja narušil mohutný "nájazd" ázijských golfových nadšencov, ktorým sa nechcelo čakať na vopred dohodnuté štartovné časy. Po menšom zdržaní sa však dalo všetko do poriadku a turnaj ukončil svoje prvé kolo.

V stredu čakalo na hráčov rovnako dobre pripravené ihrisko ale už nie príliš jarné počasie. Zo slnkom našťastie zmizli aj ázijskí nadšenci a po spustení turnaja v trojčlenných flajtoch prešlo druhé kolo vo výbornom tempe. Na jeho konci sa miesto slniečka usmievali víťazi. V hlavnej kategórii Senior (55+) Brutto na rany po výbornom úvode neudržal vedenie Štefan Novák a skončil na treťom mieste s počtom rán 168. Rovnaký výsledok dosiahol aj František Falat, ale vďaka lepšie skóre z druhého kola sa dostal na druhé miesto. Falat zahral v stredu výborných 78 rán. Ani to však nestačilo na výkon Michala Žeňucha, ktorý s náskokom štyroch rán túto kategóriu vyhral. V ženskej kategórii (stableford netto) si prvenstvo vybojovala Elena Slučiaková za celkové skóre 56 bodov. Druhá Iveta Porvažníková-Adlerová zahrala 53 bodov a Mária Falathová na treťom mieste strácala len jeden bod. V kategórii Masters (70+) brutto rany sa tešil z prvenstva Anton Holos. Seniori si veľa oddychu nedoprajú a už o týždeň ich čaká druhé kolo Slovak Senior Golf Tour na ihrisku v Báči.

Kompletné výsledky turnaja mužov nájdete tu. Výsledky turnaja žien nájdete tu. Fotogaléria z turnaja je tu.